fbpx

Droon nõuab inspekteerimisel kaugpiloodilt kindlat kätt ja selget silma

Droon ehk mehitamata õhusõiduk on Transpordiamet ’i definitsiooni kohaselt õhusõiduk, mis lendab või on projekteeritud lendamiseks autonoomselt või kaugjuhtimisel nii, et selle pardal ei ole pilooti. Tihti kasutatakse ka mõistet „mehitamata õhusõiduki süsteem“ (UAS) või inglise keeles “unmanned aerial vehicle” (UAV), mis viitab mehitamata õhusõidukile ja drooni juhtimiseks ning lennutamiseks kasutatavatele kaugjuhtimisseadmetele. Droonide müük ja kasutusvaldkondade arv on aasta-aastalt kasvanud. Üheks kasutusvaldkonnaks on ehitiste ja rajatiste inspekteerimine, kuna droon võimaldab vaatlustöid viia läbi raskesti ligipääsetavates kohtades.

Droon jaksab lisaakude toel teha kogu päeva ulatuses vaatluse ja inspekteerimise tarbeks tööd. Kaugpiloot saab oma töös toetuda oma füüsilisele vormile ja nutikalt valitud töövõtetele ja -vahenditele. Kui töö iseloom nõuab reaalajas inimsilmaga monitori jälgimist ja droon lennutamist, siis on töö ajalist kestvust ja kvaliteeti mõjutamas muuhulgas välitöödel klassikalisteks kujunenud piirang: töövahendite ergonoomika. Inspekteerimistööde puhul saab ergonoomilisi abivahendeid rakendades pikendada kaugpiloodi kvaliteetset tööaega vähemal kaks korda (väide tugineb kasutajate tagasisidel). Kasutajad on toonud esile, et senise 4 tunnise vaatlustöö asemel jaksavad nad peale kanderakmete kasutusele võtmist töötada päevas 8 ja enam tundi.

Universaalsed kanderakmed välitöö spetsialistile

Supervivent keskendub välitööde efektiivsust ja kvaliteeti tõstvatele lahendustele. Lõime eelmisel aastal käed koostööks Ruxton ja Comox kanderakmete tootjafirmaga Tablet EX Gear, et tuua turule ergonoomilised, inimese anatoomiat ning igaühe eripära arvestavad, välitöös kasutatava tahvelarvuti rakmed. Rakmed vastasid kõigile ootustele meie endi ja ka klientide hulgas.

droon inspekteerimise töödel - kaugpiloodi kanderakmed DJI Phantom 4 kontrolleri kinnitusega
Drooni DJI Phantom 4 kontroller koos Androidiga Panasonic Toughbook / Toughpad A3 kinnitatud Comox kanderakmete külge.

Drooni kaugpiloodi rakmed

Tähelepanu on hakanud saama ka droon ’ide lennutamiseks kasutatavad kanderakmed Comox koos erinevate drooni kontrollerite kinnitustega. Rakmed vähendavad operaatori füüsilist koormust ning toetavad seeläbi vaatlustöödel kõrge inspekteerimise kvaliteedi säilitamist ka pikema tööpäeva puhul.

Droon on muutunud lahutamatuks osaks välitöödel tegutsevate spetsialistide tööriistakastis. Droonide lennutajaid, teevad nad seda siis töö või lõbu pärast, on päev-päevalt üha rohkem. Kes on pidanud pikemat aega drooni lennutama, see teab, kui kangeks võib kael selles sundasendis jääda. Praegu droonide juhtimisseadme tarvis saadaolevad kanderihmad on ebaergonoomilised ega teeni oma eesmärki. Tootmisse tulevad kanderihmad hõlbustavad töö tegemist ja mis peamine, need rakmed päästavad droonilennutajad tüütust kaelavalust ning võimaldavad pikemaid tööpäevi. Rakmete hind jääb 200-300 euro vahele, sõltub kasutatava juhtpuldi mudelist ja lisataskute arvust.

droon inspekteerimise töödel - kaugpiloodi kanderakmed universaalse kontrolleri kinnitusega
Kanderakmete looja, Brian Saunders, Kanada läänerannikul metsahindaja / metsa takseerija ametis

DJI droonikontrolleri kinnituskomplektid spetsiaalselt mudelitele: M300, Cendence, Smart Controller ja Phantom / Inspire. loodud selleks, et pakkuda droonipilootidel töötada mugavalt ergonoomilises tööasendis. Droonikontroller asub keha lähedal ja on kindlalt kinnitatud ülimugavate (klientide tagasisidele tuginedes) Comox rakmete külge. Kinnitusklamber ja hinged on reguleeritavad – saad need sättida endale meelepärasesse asendisse. Ideaalne komplekt inspekteerimiseks, video- ja fotovõteteks, metsatulekahjude vaatluste läbiviimiseks ja muudeks droonilendudeks, mis nõuavad keskendumist otseülekandes video pildile.

Praegu on meil nelja tüübi droonikontrolleri kinnituskomplekte DJI kontrollerite jaoks: M300, Cendence, Smart Controller ja Phantom/Inspire. Tootja on avatud ettepanekutele lisada kinnitusi ka teist marki ja tüüpi kontrolleritele, et rahuldada kõikide klientide vajadusi. Kui teil on konkreetne soov, siis andke meile teada e-kirja teel oliver@supervivent.eu .

Droon saab otsepilti edastada Panasonic Toughbook G2 välitööarvutisse kanderakmetes. Ekraan on päekesevalguses loetav
Panasonic Toughbook G2 mudelile ennustame eelkäija – FZ-G1 – sarnast populaarsust metsahindajate / metsa takseerijate seas.
G2 komplektis Ruxton kanderakmetega ja lisataskutega, pakub välitöid tehes ergonoomikat, võimaldades kasvatada ettevõtja kasumlikust.

Tahvelarvutid välitööl

Rugged ja välitööarvutite väljatöötamine sai tõuke USA kaitseväe vajadusest ja tellimusest. Pikki aastaid oligi välitööarvuti justkui ainult militaar ja sisekaitse valdkondade privileeg. Tänaseks on tahvelarvuti laiatarbekaup. MIL-STD 810 ja IP standarditele vastavad tahvelarvutid töösse rakendatud ka mikroettevõtetes ning välitöödel leidnud oma koha ka hapramad mobiilsed seadmed. Üha rohkemates valdkondades leiavad töötajad end kusagilt võsast, metsalagendikelt või teeääres peatununa klientide meilidele vastamas, andmeid kogumas või andmekogudes täpsustusi tegemas. Tööd tehakse üha rohkem põllul.

Supervivent OÜ omanik Oliver Sults tõdeb, et juba 2011. aastal toimus oluline pööre iPadide kasutamises, mil neid üha enam ja enam rakendati välitöödel. „Nüüdseks on tahvelarvuti muutunud paljudel erinevatel erialadel (metsamajandus, telekommunikatsioon jms) töötavate spetsialistide jaoks oluliseks tööriistaks. Sellest ka vajadus kanderihmade järele,“ konstateerib Sults.

Tahvelarvuti kaitseümbrises / kotis kestab välitöödel kauem ka robustses töökeskkonnas.
Tahvelarvutid välitöödel kestavad kauem, kui on kaitstud välise keskkonna eest. Ruxton Pack täidab ka seadme kaitse funktsiooni.

Ergonoomiline arvutitöökoha terviklahendus tõstab mobiilsete töötajate produktiivsust ja motivatsiooni.

Arvutite tootjad on lisanud oma tootevalikusse kas suurema või väiksema valiku kanderihmasid. Nende võimalused on enamasti üsna piiratud. Turul on püüdnud seda tühimikku täita kolmandad osapooled ning mõned rakmed me internetiavarusest ja Supervivent rakmete kataloogist leiame. Näiteks Rootsi ettevõtes Sacci valmistatakse kahte erinevat tüüpi rakmeid “Sacci hook” ja “Sacci Harness”, mis täidavad kenasti neile seatud eesmärgi, kuid mille arendus on ergonoomika osas seisma jäänud.

Möödunud aastal võttis meiega ühendust Tablet EX Gear väitega, et toodavad rakmeid Ruxton ja Comox, mis tagavad komplektina klientidele nende töös suurema tootlikkuse ja kiiruse, sest arvutil töötamiseks saab kasutada mõlemat kätt.

Klientide tagasisidele tuginedes saame kinnitada, et tahvelarvuti rakmed ja kott sobivad hästi neile, kellel on vaid kaks kätt. Toode paistab silma suurepärase ergonoomikaga: saad esipaneeli alla voltida, tahvelarvuti kehast eemale libistada ja seadme vaatamiseks ja kasutamiseks optimaalsesse asendisse asetada.

drooni juhtimiseks rakmed arenesid tahvelarvuti kaitsekott/rakmetest välitöödel metsas
Kanderakmete loomise idee sündis Brian Saundersil isiklikus töös, Kanada lääneranniku metsades, esinenud olukordades.

Rakmed ja arvutikott “käed vabad” töötamiseks

Kotte on kolmes suuruses, need sobivad peaaegu igale tahvelarvutile. Kinnitused tahvlitele on saadaval ekraanidiameetriga kuni 11″, need on universaalsed ning sobivad kasutada kõigi turul pakutavate seadmete juures. Komplekti komponendid on musta värvi, aga koti ja rakmete nähtavuse parandamiseks saab lisada oranži värvi detaile ja helkureid esipaneelile, külgedele ning õlarihmadele. Comoxi rakmed on disainitud selliselt, et neid kandes ei tundu ka pika tööpäeva jooksul need seljas ebamugavad või koormavad. Lisaks saab rakmete külge kinnitada täiendavaid taskuid ja kotte, mis MOLLE rakmetega ideaalselt ühilduvad. High Viz Ruxton Package komplekti eelised teiste sarnaste ees on suurepärane ergonoomika, parem turvalisus ja suurem tootlikkus.

Komplekti kuuluv spetsiaalne rinnakott on kinnitatud kindlalt rakmete külge, nendega omakorda saab rinnakoti, millel on taskutega esipaneel ning High Viz õla- ja küljekatted, kinnitada inimese külge. Rakmeid on lihtne reguleerida iga konkreetse kasutaja mugavusest ja vajadusest lähtuvalt. Need on hästi ventileeritud, seega on neid mugav kanda isegi seljakoti all. Tahvelarvuti tuleb asetada tõmblukuga kotti, mis asub keha lähedal. Esipaneeli mõlemal küljel on eemaldatavate vaheseintega taskud. Taskut hoiab suletuna Fidlock® Snap kinnitussüsteem, mis tagab kasutusmugavuse ja töökindluse.

Metsas, välitöö, tahvelarvuti kandekotis kaitstud välise keskkonna eest
Liikumisel hoia tahvelarvuti kotis ja kotilukk suletuna. Töökohale jõudes ava kott, lase koti esipaneel alla, pööra tahvelarvuti, vastavalt vajadusele, kas vertikaalsesse või horisontaalsesse asendisse ja asu tööle.

„Ma poleks arvanud, et kulub kaheksa kuud välikatseid ja tuleb teha mitmeid disainimuudatusi, et jõuda sellise kujunduseni, mille puhul võin olla kindel, et kandetraksid vastaksid tingimustele mis võimaldaksid neid kasutada paljude erinevate tahvelarvutitega,. Nüüd võin öelda, et need kanderakmed sobivad suurepäraselt paljudele erineval alal töötavatele professionaalidele.“

Kanderakmete looja, Brian Saunders.
30-aastasest karjäärist suurema osa töötanud Kanada läänerannikul metsahindaja / metsa takseerija ametis

Ergonoomilist andmete kogumist!
Oliver Sults
529 8918 / oliver@supervivent.eu

Scroll to Top