fbpx

Transpordispetsialistile

Panasonic TOUGHBOOK on töökindlate pihu- ja tahvelarvutite Euroopa turuliider.

Logistikas kasutatakse peaaegu kõikide kaupade vedamisel saatedokumente. Praegu on enamike veoseliikide puhul kasutusel paberil saatelehed ning neid vormistatakse kolmes eksemplaris: saatjale, vedajale ning saajale. Paberkandjal olevad andmed tuleb hiljem käsitsi erinevatesse infosüsteemidesse sisestada. E-veoseleht võimaldab vältida paberite mitmekordset täitmist, mistõttu muutub koostöö kiiremaks ja väheneb võimalike sisestusvigade arv.

Kogu maailm liigub paberivaba transpordi suunas ning Euroopa Liidu tasandil arutletakse juba ka e-CMR ametlikku lubamist. Transpordiameti samm e-veoselehed enda objektidel sajaprotsendiliselt kasutusele võtta on igati loogiline. Läbi elektrooniliste veoselehtede muutub kogu logistikasektor läbipaistvamaks ja konkurentsitingimused ausamaks ning seeläbi vähenevad Eesti teedel tehtavad üleveod ja tagatakse ohutum liiklemine.

saateleht logistikas

Transpordisektor eelistab:

Raudtee- ja maanteetranspordi ettevõtted valivad TOUGHBOOKi siis, kui:

  • Seisavad silmitsi mobiilsete seadmete rikete suure osakaaluga ning see mõjutab nende võimet pakkuda klientidele parimat võimalikku teenust.
  • Kogevad liikvel olles ühenduvusprobleeme ja näevad ränka vaeva kriitilistele rakendustele ja andmetele ligi pääsemisega reaalajas.
  • On pidanud pettuma oma praeguse mobiilse arvutilahenduse toimivuses.
  • Otsivad võimalust teha mobiilses töös sammu edasi.

E-veoselehte näevad reaalajas kohe kõik osapooled 

E-veoselehte näevad reaalajas kohe kõik osapooled  –  saatja, vedaja ja vastuvõtja, st enne veose saabumist sihtkohta teab sihtkoht juba, et selline veos on tema poole teel ja umbes millal veos temani jõuab. Kui sihtkoht mingil põhjusel ei saa veost vastu võtta, siis saab ta sellest juba aegsasti vedajale teada anda ning see tähendab kütuse ja aja kokkuhoidu. Keegi ei pea mitu korda andmeid uuesti sisestama, vaid need andmed on kõikidel osapooltel olemas reaalajas ja digitaalselt. Veoselehed saab suunata otse raamatupidamisse ja hoida sellega kokku ka raamatupidamisele kuluvat ajakulu.

Kaob ära vajadus kasutada paberit

Elektroonilise veoselehega kaob ära vajadus kasutada paberil saatelehtesid. Kui võtta veoseliikidena vaid mets, kruus ja liiv, siis Eesti Metsa- ja Puidutööstuse Liidu ja Waybilleri andmetel toimub neid vedusid Eesti teedel aastas üle 600 000. Kui teha vedu paberil, siis iga veo puhul on tarvis kolme koopiat (saatjale, vedajale ja saajale), mis tähendab aga omakorda seda, et elektroonilise veoselehega säästetakse ainuüksi nende kolme veoliigi puhul üle 1,8 miljoni paberilehe aastas. Kui lisada veel kõik teised veoseliigid, siis see number võib olla oluliselt suurem. Paberisääst tähendab keskkonnasäästlikkust, aga ühtlasi ka kulude kokkuhoidu. 

toughpad vehicle dock

Supervivent on spetsialiseerunud Panasonic arvutite pakkuja. Otsid endale Toughbook või Toughpad arvutit? Võta meiega ühendust läbi all oleva kontaktivormi või helista 529 8918 ja leiame parima lahenduse.

Scroll to Top