fbpx

Maasturite Talvesprint

27. veebruaril toimus 4×4 offroad maastikusõitjate 2021 hooaja avavõistlus – Suur Maasturite Talvesprint. Maasturite orienteerumisvõistlus toimus Harjumaal, Kose vallas.

navigeerimis arvuti offroad autos
Navigatsioonitarkvara Zinc, rugged Toughbook CF-19 ja 3(!) GPS signaali vastuvõtjat

Talvesprint on EAL 4×4 alakomitee korraldatava Eesti 4×4 Off-Road karikavõistluse 1. etapp võistlusklassides TR-1, TR-3, VABA ja ATV ning ATV-VABA. Võidusõidust sai sellel korral osa sportlikus arvestuses 22 autot ja 18 ATV-d.

On vaja end varustada arvutiga, mis on suuteline jooksutama kaardirakendust ning toimima riketeta, keerulises keskkonnas.

Seda laadi võistlustel peavad võistlussõidukid olema varustatud digitaalsete navigatsioonivahenditega omal valikul. Korraldaja annab raja universaalses GPX formaadis. Võistlejatel on vaja end varustada arvutiga, mis on suuteline jooksutama sateliitpiltidega kaardirakendust ning toimima riketeta keerulises keskkonnas. Offroad sportlaste levinuimaks valikuks on osutunud Panasonic Toughbook CF-19 mudel. Populaarsust on kogumas ka Panasonic tahvelarvuti mudel Toughpad FZ-G1. Mõlemad on täna saadaval kiirete protsessoritega, päikesevalguses loetavate ekraanidega, optimaalsete kabariitidega ning laiade dokkimisvõimalusega.

Koostöös Urve Fotonurgaga, toome teieni vaated, nendele kõrgtehnoloogilisi ja ka lihtsamaid lahendusi sisaldavatele sõidukitele.

Võistlustel osalemise põhieelduseks on heatahtlik suhtumine loodusesse. Näiteks, on vintsimine, kasutades kinnituspunktina puud, lubatud ainult puukaitsevööga. Keelatud on looduse reostamine mittelooduslike vedelikega (autokütus, õli jm.) Looduses liikumisel tuleb jälgida, et ei tekitata kahjustusi puudele, keelatud on kasvavate, elus puude langetamine ja murdmine.

Võistlustrass läbitakse vastavalt korraldaja poolt elektrooniliselt antud trackile ja avalikele või salajastele kontrollpunktidele. Punktid tuleb läbida etteantud järjekorras ja need moodustavad võistlustrassi. Punktid loetakse läbituks, kui see on fikseeritud korraldaja poolt sõidukisse paigaldatud tracklogeriga. Trassil asuvad punktid tuleb läbida lähemalt kui 30m. Orienteerumiskatse kontrollpunktid tuleb läbida lähemalt kui 20m. Läbimata jäänud punktide eest on määratud ajaline karistus. Läbimata punkti tagasipöördumine ei ole lubatud. Etteantud trackist rohkem kui 15m kõrvalekaldumine kummalegi poole ei ole lubatud.

Lisakatsete punktifail antakse võistlejatele vahetult enne starti mälupulgal. Lisaks avaldatakse digitaalsel infotahvlil Sportity rakenduses punktifaili alla laadimise aadress. Igal võistkonnal peab olema võimekus punktifaili allalaadimiseks internetist.

Võistluse lõpptulemus võistlusklasside lõikes saadakse enim lisakatseid lõpetanute kohapunktide liitmisel. Enam lisakatseid lõpetanud võistkonnad baseeruvad vähem lisakatseid lõpetanutest eespool. Võitjaks loetakse võistkond, kes on lõpetanud enim lisakatseid ja kelle punktisumma on suurim, punktide võrdsuse korral loetakse parimaks võistkond, kes on saavutanud parema tulemuse esimesel lisakatsel.

Ajastule omaselt, toimus kogu võistlus kontaktivabalt. Võistlejad olid kohustatud kogu võistluse ajal (v.a. võistlussõidukis) kandma meditsiinilist kaitsemaski. Võistlusele registreeruda sai ainult internetis.
Võistlejakaarte mandaadis ei väljastatud. Võistlusmaterjalid anti võistlejatele vahetult enne starti desinfitseeritud kilekotis. Tehnilise kontrolli alale tohtis võistlusmasina tuua üks võistleja ning pidi hoidma kontrolli teostajaga vähemalt 2m distantsi. Briifingul tohtis osaleda igast võistkonnast ainult üks esindaja. Võistluse lõputseremooniat ja autasustamist ei toimunud.

Supervivent on spetsialiseerunud rugged arvutite baasil arvutitöökohtade loomisele sõidukitesse.

Otsid endale Panasonic Toughbook või Toughpad arvutit? Võta meiega ühendust ja leiame parima lahenduse.

Helista: 52 98 918

Scroll to Top