• Küsi meie e-poest PERSONAALSET PAKKUMIST

 • Puidusektor ja metsatööstus kogunesid Tartus

  Puidusektor ja metsatööstus kogunesid Tartus

  15. oktoobril kogunes üle 130 puidutöösturi ja
  metsamajandaja Tartus V-SPA konverentsikeskuses

  15. oktoobril kogunes üle 130 puidutöösturi ja metsamajandaja Tartus V-SPA konverentsikeskuses, et maha pidada sektoripõhine konverents „Puidutööstuse Äriplaan 2022“. Puidusektor on Eesti majanduse vedur, mis veab eest meie väliskaubandust. Oleme maailmaturul väljapaistev ja tunnustatud puittoodete tootjamaa. Otsustasime toetada konverentsi sponsoreerides selle toimumist ning mitmekesistades eksponent ala. Supervivent OÜ esindaja ja rugged arvutite spetsialistina osalesin mini näituse ja edulugudega üritusel kahe eesmärgiga:

  • Millised on selle majandussektori plaanid järgmisel aastal ning millise majandusprognoosi annab sektorile pank
  • Kas näen Eesti parimate puidutööstusettevõtete hulgas, Äripäeva Puidutööstuse TOP-is, oma kliente

  Konverentsipäeva vedas Äripäev metsamajandusuudised.ee toimetaja Toomas Kelt. Päeva alustati traditsiooniliselt Äripäeva Puidutööstuse TOPi esikolmiku väljakuulutamisega. Sel aastal olid esikolmikus Ecobirch AS, Graanul Invest AS ja Thermory AS. Nende hulgast leiame ka Supervivent OÜ tänase kliendi.

  Majandusülevaate andis LHV majandusanalüütik Kristo Aab. Kinnitust leidis fakt, et puidusektor on üheks ekspordi mootoriks. Nentida tuli, et olemasolev tootmisvõimsus ei suuda hüppeliselt kasvavat nõudlust rahuldada. Tootmist takistavate TOP3 tegurite hulgas oli 2019 aastal jätkuvalt puudulik või kaasajastamata seadmete park.

  Keskkonnaministeeriumi Metsaosakonna juhataja Meelis Seedre andis ülevaate Euroopa Liidu Metsastrateegiast aastani 2030 ja MAK 2030 hetkeseisust ning koostamise edasisest protsessist. ELi uue metsastrateegia eesmärk on kasutada metsapotentsiaali meie tuleviku heaks,võttes igati arvesse subsidiaarsusepõhimõtet, parimaid kättesaadavaid teaduslikke tõendeid ja parema õigusloomenõudeid. See põhineb Euroopa rohelisel kokkuleppel ja ELi elurikkuse strateegial aastani 2030 ning selles tunnustatakse metsade keskset ja mitmefunktsioonilistrolli, samuti metsandusspetsialistide ja kogu metsapõhise väärtusahelapanust kestliku ja kliimaneutraalse majanduse saavutamisse 2050. aastaks, tagades samas kõikide ökosüsteemide taastamise, vastupanuvõime ja piisava kaitse.

  Viru Keemia Grupp arendusdirektor Indrek Aarna andis ülevaate Viru Keemia Gruppi plaanist rajada biotoodete tehas. Eesti Erametsaliidu tegevjuht Jaanus Aun tutvustas erametsaomanike puidutööstussektori tuleviku visioone. Almic OÜ esindaja Martin Valvur rõhutas oma ettekandega, et kaustiku ja tabeliga äri tulevikku ei vii.

  Raul Mee fotosid konverentsilt leiate siit

  0
   0
   Ostukorv
   Ostukorv on tühiTagasi poodi