• Küsi meie e-poest PERSONAALSET PAKKUMIST

 • Töökindel tahvelarvuti politsei ja pääste operatiivtöös

  Töökindel tahvelarvuti politsei ja pääste operatiivtöös kinnitab kanda

  Rugged tahvelarvuti rakendamine operatiivtöös.
  Eesti Politsei- ja Piirivalveamet ning Päästeamet jätkavad sõidukites töökindlate seadmete kasutamist.

  e-Politsei ja e-Pääste operatiivsõidukite riistvara raamhanke leping allkirjastatud: SMIT x Supervivent OÜ x Silwi Autoehituse OÜ

  Siseministeeriumi infotehnoloogia- ja arenduskeskuse poolt 2023. aasta septembris avaldatud raamhanke teates oli seadmetele seatud kõrged nõudmised.

  • Tahvelarvutid peavad töötama temperatuuride vahemikus -25°C kuni +50°C.
  • IP65, MIL-STD-810G ja MIL-STD-461F sertifikaatide olemasolu.
  • Kukkumistaluvus vähemalt kõrguselt 180cm.
  • Otsese päikesevalguses loetav ekraan heledusega vähemalt 1000 cd/m2.
  • Tootjapoolne garantii 5 aastat.

  arvutiriistvara paigaldus politseisõidukitesRugged tahvelarvuti operatiivtöös

  Eesti Politsei- ja Piirivalveamet ning Päästeamet jätkavad operatiivsõidukites rugged tahvelarvutite kasutamist.

  E-politsei rakenduse Apollo arendustegevused said alguse 2015. aastal. Projektiga loodi uus riistvaralahendus kõikides PPA operatiivtöö politseisõidukites, mille tulemina on rohkem kui 500 sõidukit varustatud e-politsei riistvara komplektiga.

  Kõigis pääste põhiautodes on rugged tahvlid kasutusel 2014. aastast

  Päästes on rugged tahvelarvutid ja Mobiilse Geoinfo tarkvara kasutusel 2014. aastast. Tegu on eritarkvaraga, mis on loodud Windows operatsioonisüsteemile, sh tahvelarvutitele, et toetada sündmuskohale navigeerimist, informatsiooni vahetamist ja muid operatiivtöö planeerimise ning päästetööde vajadusi. Tarkavara koos riistvara komplektiga on kõigis pääste põhiautodes ja enamikes juhtimisautodes ehk üle 120-s sõidukis (loe ka seda: Päästeamet sai uued Mercedes-Benz Vito väikebussid). Tulevikus on plaanis kasutamist laiendada ka ülejäänud pääste tehnikale. Lisaks kasutavad eritarkvara enda riistvaraga ka kiirabipidajad. Kiirabi teemal peatume pikemalt eelmises blogi postituses: Rugged arvutid kiirabiautodes: innovatsioon Eesti hädaabiteenistuses

  Turuliider seab tööstusstandardid

  Paigaldatud Panasonic tahvelarvutid kasutavad operatsioonisüsteemi Windows ning on vajadusel eemaldatavad dokkimislahendusest ning kasutatavad ka väljaspool sõidukit. Lihtsamaks andmete sisestamiseks on operatiivsõidukis olemas ka ilmastikukindlad klaviatuurid.

  Operatiivsõidukites on hetkel kasutusel ilmastikukindlad Panasonic TOUGHBOOK 10.1″ ekraaniga FZ-G1 tahvelarvutid, mis on kinnitatud spetsiaalse kolmepunktilist kinnitust kasutava dokkimislahendusega sõidukite salongi jäigalt. Vajadusepõhiselt on lisatud ka tahvlitele ning dokkimislahendustele GPS/GNSS antennid.

  Panasonic on vastupidavate sülearvutite turu liider. TOUGHBOOK tootevalik koosneb sülearvutitest, tahvelarvutitest, pihuseadmetest ja tarvikutest karmidesse keskkondadesse. Tolm. Kukkumised. Põrutused. Ekstreemne ilm. Ükskõik milline väljakutse ka poleks, TOUGHBOOK on loodud kestma jõudluse tagamiseks. TOUGHBOOK seab tööstusstandardi vastupidavatele seadmetele, mida saab kohandada vastavalt teie liikuvate töötajate vajadustele. Tõestatud on töökindlus ekstreemsetes keskkondades, nii et ilm ei muutu teie mobiilse meeskonna jaoks kunagi probleemiks.

  teltonika RUT956 dual SIM industrial 4G LTE routerKiire infovahetus võimaldab langetada informeeritud otsuseid

  Operatiivsõidukite koordinaatide ning muu sõidukite kohta käiva info edastamiseks, kasutatakse seiremooduleid, millel on eraldiseisvad antennid ning GSM ühildusvõimekus.

  Politsei töös on otsuste tegemisel väga oluline info saamise kiirus ja selle õigsus ning e-politsei riistvaralahendus toetab patrullide tööd kiirete infopäringute pakkumisega. Politseinik saab tahvelarvutis töötava veebipõhise rakenduse kaudu, üle turvalise andmevahetuse kanali, pärida infot riiklikest andmebaasidest. Nii on võimalik kiiresti tuvastada näiteks isikute tagaotsimise, juhtimisõigus, sõiduki andmete seotud infot.

  Riistvara peamine eesmärk kuvada kiirabile ja päästele sündmusega seotud asukoha ja navigatsiooni informatsiooni ning samuti ka Häirekeskuse poolt kogutud sündmuse infot. Siseministeeriumi infotehnoloogia- ja arenduskeskuse (SMIT) pääste- ja hädaabiteenuste arendustiimi poolt on 2022. aastal loodud tarkvararakendus, mis aitab veelgi tõhusamalt koordineerida koostööd operatiivtöötajate vahel. Lisaks leidub rakenduses tööriistu tegevuse planeerimiseks või mõõdistamiseks, samuti võimaldab see tutvuda eesootava olukorraga juba sündmusele sõitmise ajal.

  Operatiivtöö on valdkond, kus loevad minutid ja sekundid

  Rakendust saab kasutada ka väljaspool pääste- ja kiirabiautosid, mis tõhustab veelgi kommunikatsiooni ja informatsiooni täpsust. Info liigub Häirekeskuse ja kõigi reageerivate ressursside vahel kiiresti ning võimaldab seega kõigil osapooltel olla kursis viimaste arengutega ja langetada informeeritud otsuseid. Kuna kõik andmed jõuavad pärale reaalajas, saab päästetööde juht anda temast ka varem saabuvatele ressurssidele juhised, millist hüdranti kasutada, kuhu koguneda või milliseid muid ettevalmistus- ning päästetöid juba teostada. Tänu sellele räägime olulisest ajavõidust valdkonnas, kus loevad minutid ja sekundid.

  Kompetentsi tagab spetsialiseerumine

  Silwi Autoehitus OÜ ehitab klientide soovide järgi sõidukeid tuntud automarkide tarbesõidukite põhjale. Valmistatud on linna-ja turismibusse, invabusse, matka- ja taksobusse, koolibusse, liikuvaid töökodasid kui ka luksusbusse. Samuti erisõidukeid kiirabile, politseile, päästeteenistusele ja kaitsejõududele. Kiirabi, politsei ja päästeteenistuse alarmsõidukid varustatakse vajalike vahenditega vastavalt nende teenistuste jaoks ettenähtud ülesannete täitmiseks. Kõik ümberehitused vastavad autotootja ja Euroopa Liidu karmidele nõuetele ning sõidukitel on tagatud tehase garantii.

  SMIT on Eesti riigi suurim IT-asutus, kes loob ja haldab elupäästeks ja siseturvalisuse tagamiseks vajalikke infosüsteeme.SMIT arendab ja haldab infosüsteeme Politsei- ja Piirivalveametile, Häirekeskusele, Päästeametile, Sisekaitseakadeemiale ja Siseministeeriumile.

  Supervivent on ainus ettevõte Baltikumis, mis on spetsialiseerunud ainult vastupidavatele mobiilsetele arvutiseadmetele. Tegeleme rugged ja tööstuslike IT-seadmete täislahenduste projekteerimise ja väljaehitamisega. Meie eesmärk on vastutada selle eest, et lõppkasutajateni jõuaksid õiged tooted, kvaliteetsetelt tootjatelt, läbi usaldusväärsete edasimüüjate. Vastame kiirelt tekkinud küsimustele ja leiame koos lahenduse, mida just teie ettevõte vajab!

  0
   0
   Ostukorv
   Ostukorv on tühiTagasi poodi