IT-juhtimise aastakonverentsil 2022, mille korraldasid ituudised.ee ja Äripäev, ei kukkunud sellel korral ükski arvuti tükkideks.
Konverents toimus Apollo Kinos Mustamäel, 17. mail. Kuulasime inspireerivaid visioone Eesti IT sektori tulevikust. Saime häid soovitusi kaugtöö ja kaugteenuste paremaks korraldamiseks oma ettevõttes. Elasime kaasa inspireerivatele kogemuslugudele Eesti ettevõtetelt. Nautisime võimalust taas näost-näkku suhelda konkurentidega.
Messialal rugged välitööarvutite näitus
Cybers, Arrow, OIXIO ja Supervivent toetasid konverentsi korraldust rahalise panusega.
Päev täitis meie ootused ja saime enda jaoks vajalikku ja huvitavat informatsiooni, mida otsima läksime. Ainus ettevõte Baltikumis, mis on spetsialiseerunud ainult vastupidavatele mobiilsetele arvutiseadmetele ja süsteemidele, mitmekesistas messiala rugged välitööarvutite näitusega. Näha sai käsiterminali Panasonic FZ-N1. Angry Birds 2 mängu sai mängida tahvelarvutitel Toughbook FZ-S1 ja Samsung Galaxy Tab Pro. YouTube videoid sai vaadata populaarsel Toughpad FZ-G1 MK5 tahvlil. Veebilehti tuli sirvida Durabook U11I robustsel MIL-STD810 tahvlil. Selga sai proovida kanderakmeid ja käega katsuda ergonoomilise mobiilse töökoha loomist toetavaid tarvikuid Gamber-Johnsonilt.
Küsi lisaks
Esimene sessioon
IT-juhtimise traditsiooniline konverents keskendus sellel aastal kolmele aktuaalsele teemale. Kõigepealt vaatasime suurt pilti – Eesti riigi ja Eesti ettevõtete IT olukord, väljakutsed ja visioonid ning globaalsed trendid digitaliseerumise valdkonnas.
Eesti Majandus- ja kommunikatsioonimisteeriumi asekantsleri Luukas Ilves peatus küsimustel: Kas Eesti on jätkuvalt maailma kõige eesrindlikum digiriik? Mis suunas Eesti digiriik liigub ja milline on visioon? Ukraina sõda ja Eesti küberjulgeoleku olukord.
IT-ettevõtete koostöövõrgustiku, veidi pikemalt öeldes, Eesti Infotehnoloogia ja Telekommunikatsiooni Liidu president Juhan Pukk andis ülevaate Eesti IT sektori olukorrast. Muuhulgas võttis ta vaatluse alla IT sektori ekspordipotentsiaali, tööjõuga seonduvad probleemid ja riigihanked. ITL ehk info- ja kommunikatsioonitehnoloogiaga tegelevaid ettevõtteid ja organisatsioone ühendava erialaliidu eesmärgiks on itl.ee andmetel, era- ja avaliku sektori koostöö parendamine. Organisatsiooni visiooniks on nutikas Eesti. Soomest pärit leiutaja, kirjanik, Sibeliuse Akadeemia lõpetanud helilooja. Rohkem tuntud, kui futurist, Perttu Pölönen, pani mõtlema kaasa kolmele põhiküsimusele. Mis on selle peamised põhjused, et kuigi ettevõtjad nõustuvad, et digitaliseerimine on vajalik, ei edene see tihti kergelt? Kuidas hinnata digitaliseerimise kasutegurit ja ROI-d? Kuidas hakkama saada töötajate loomupärase vastuseisuga muutustele?
Küsi lisaks
Teine sessioon: kaugtöö ja kaugteenused
Teine sessioon keskendus kaugtööle ja kaugteenustele.
Teema sisustasid kolm praktilist näidet kaugtöö ja kaugteenuste korraldamisest COVID-i ajal, mil ajasurve tõttu tuli tegutseda tavapärasest kiiremini ning arvestada sellega, et kasutajate ootused olid ebatavalisele olukorrale vaatamata jätkuvalt kõrged. Sessioonis uuriti, kuidas juhtida projekte kriisi ajal ja saavutada lühikese ajaga hea tulemus, kuidas viia uued lahendused võimalikult valutult kasutajateni ja millised olid suurimad vead, mida järgmistel kordadel õnnestuks vältida.
Küsi lisaks
IT-juhtimise aastakonverentsil tõmbas joone alla kolmas sessioon:
Päeva lõpetas küberturvalisusele pühendatud sessioon.
Praeguse Ukraina sõja ajal eriti oluline teema. Kuna peamine turvarisk on inimene (kasutaja), siis prooviti leida lahendusi sellele, kuidas kasutajate käitumist riskivabamaks muuta. Cybersi juhtivkonsultant ja partner Ronnie Jaanhold juhatas sessiooni sisse rääkides meile sellest, kuidas on seitse surmapattu seotud ettevõttega, kuidas äriga ja küberturvalisusega. Ronnie tõi välja seitse põhilist pattu kübervaldkonnas ja selgitas, kuidas need on seotud ettevõtte äririskidega. Ronnie andis vihje, kuidas saab mõnest patust hõlpsamini hoiduda kui teistest. Kasvustrateeg Indrek Saul rääkis oma ettekandes sellest, miks on nii raske lihtsaid reegleid sisse viia ja kuidas inimeste käitumist muuta ning töötajaid väikseid asju tegema motiveerida.
IT-juhtimise konverentsi lõppetas vestlusring Allar Bernardi (Orkla Eesti), Thea Sogenbitsi (Maksu- ja Tolliameti), Raido Orumetsa (Arrow ECS Baltic)
ja Janek Saare (OIXIO) osalusel, milles püüti vastata küsimusele, kuidas mõjutab Ukraina sõda Eesti organisatsioonide küberturvalisust, milliseid lisaabinõusid on vaja rakendada ning toodi praktilisi näiteid viimase aja küberrünnakutest ja nende tagajärgede likvideerimisest