• Küsi meie e-poest PERSONAALSET PAKKUMIST

 • Töökindel tahvelarvuti politsei ja pääste operatiivtöös kinnitab kanda

  Rugged tahvelarvuti rakendamine operatiivtöös.
  Eesti Politsei- ja Piirivalveamet ning Päästeamet jätkavad sõidukites töökindlate seadmete kasutamist.

  e-Politsei ja e-Pääste operatiivsõidukite riistvara raamhanke leping allkirjastatud: SMIT x Supervivent OÜ x Silwi Autoehituse OÜ

  Siseministeeriumi infotehnoloogia- ja arenduskeskuse poolt 2023. aasta septembris avaldatud raamhanke teates oli seadmetele seatud kõrged nõudmised.

  • Tahvelarvutid peavad töötama temperatuuride vahemikus -25°C kuni +50°C.
  • IP65, MIL-STD-810G ja MIL-STD-461F sertifikaatide olemasolu.
  • Kukkumistaluvus vähemalt kõrguselt 180cm.
  • Otsese päikesevalguses loetav ekraan heledusega vähemalt 1000 cd/m2.
  • Tootjapoolne garantii 5 aastat.

  arvutiriistvara paigaldus politseisõidukitesRugged tahvelarvuti operatiivtöös

  Eesti Politsei- ja Piirivalveamet ning Päästeamet jätkavad operatiivsõidukites rugged tahvelarvutite kasutamist.

  E-politsei rakenduse Apollo arendustegevused said alguse 2015. aastal. Projektiga loodi uus riistvaralahendus kõikides PPA operatiivtöö politseisõidukites, mille tulemina on rohkem kui 500 sõidukit varustatud e-politsei riistvara komplektiga.

  Kõigis pääste põhiautodes on rugged tahvlid kasutusel 2014. aastast

  Päästes on rugged tahvelarvutid ja Mobiilse Geoinfo tarkvara kasutusel 2014. aastast. Tegu on eritarkvaraga, mis on loodud Windows operatsioonisüsteemile, sh tahvelarvutitele, et toetada sündmuskohale navigeerimist, informatsiooni vahetamist ja muid operatiivtöö planeerimise ning päästetööde vajadusi. Tarkavara koos riistvara komplektiga on kõigis pääste põhiautodes ja enamikes juhtimisautodes ehk üle 120-s sõidukis (loe ka seda: Päästeamet sai uued Mercedes-Benz Vito väikebussid). Tulevikus on plaanis kasutamist laiendada ka ülejäänud pääste tehnikale. Lisaks kasutavad eritarkvara enda riistvaraga ka kiirabipidajad. Kiirabi teemal peatume pikemalt eelmises blogi postituses: Rugged arvutid kiirabiautodes: innovatsioon Eesti hädaabiteenistuses

  Turuliider seab tööstusstandardid

  Paigaldatud Panasonic tahvelarvutid kasutavad operatsioonisüsteemi Windows ning on vajadusel eemaldatavad dokkimislahendusest ning kasutatavad ka väljaspool sõidukit. Lihtsamaks andmete sisestamiseks on operatiivsõidukis olemas ka ilmastikukindlad klaviatuurid.

  Operatiivsõidukites on hetkel kasutusel ilmastikukindlad Panasonic TOUGHBOOK 10.1″ ekraaniga FZ-G1 tahvelarvutid, mis on kinnitatud spetsiaalse kolmepunktilist kinnitust kasutava dokkimislahendusega sõidukite salongi jäigalt. Vajadusepõhiselt on lisatud ka tahvlitele ning dokkimislahendustele GPS/GNSS antennid.

  Panasonic on vastupidavate sülearvutite turu liider. TOUGHBOOK tootevalik koosneb sülearvutitest, tahvelarvutitest, pihuseadmetest ja tarvikutest karmidesse keskkondadesse. Tolm. Kukkumised. Põrutused. Ekstreemne ilm. Ükskõik milline väljakutse ka poleks, TOUGHBOOK on loodud kestma jõudluse tagamiseks. TOUGHBOOK seab tööstusstandardi vastupidavatele seadmetele, mida saab kohandada vastavalt teie liikuvate töötajate vajadustele. Tõestatud on töökindlus ekstreemsetes keskkondades, nii et ilm ei muutu teie mobiilse meeskonna jaoks kunagi probleemiks.

  teltonika RUT956 dual SIM industrial 4G LTE routerKiire infovahetus võimaldab langetada informeeritud otsuseid

  Operatiivsõidukite koordinaatide ning muu sõidukite kohta käiva info edastamiseks, kasutatakse seiremooduleid, millel on eraldiseisvad antennid ning GSM ühildusvõimekus.

  Politsei töös on otsuste tegemisel väga oluline info saamise kiirus ja selle õigsus ning e-politsei riistvaralahendus toetab patrullide tööd kiirete infopäringute pakkumisega. Politseinik saab tahvelarvutis töötava veebipõhise rakenduse kaudu, üle turvalise andmevahetuse kanali, pärida infot riiklikest andmebaasidest. Nii on võimalik kiiresti tuvastada näiteks isikute tagaotsimise, juhtimisõigus, sõiduki andmete seotud infot.

  Riistvara peamine eesmärk kuvada kiirabile ja päästele sündmusega seotud asukoha ja navigatsiooni informatsiooni ning samuti ka Häirekeskuse poolt kogutud sündmuse infot. Siseministeeriumi infotehnoloogia- ja arenduskeskuse (SMIT) pääste- ja hädaabiteenuste arendustiimi poolt on 2022. aastal loodud tarkvararakendus, mis aitab veelgi tõhusamalt koordineerida koostööd operatiivtöötajate vahel. Lisaks leidub rakenduses tööriistu tegevuse planeerimiseks või mõõdistamiseks, samuti võimaldab see tutvuda eesootava olukorraga juba sündmusele sõitmise ajal.

  Operatiivtöö on valdkond, kus loevad minutid ja sekundid

  Rakendust saab kasutada ka väljaspool pääste- ja kiirabiautosid, mis tõhustab veelgi kommunikatsiooni ja informatsiooni täpsust. Info liigub Häirekeskuse ja kõigi reageerivate ressursside vahel kiiresti ning võimaldab seega kõigil osapooltel olla kursis viimaste arengutega ja langetada informeeritud otsuseid. Kuna kõik andmed jõuavad pärale reaalajas, saab päästetööde juht anda temast ka varem saabuvatele ressurssidele juhised, millist hüdranti kasutada, kuhu koguneda või milliseid muid ettevalmistus- ning päästetöid juba teostada. Tänu sellele räägime olulisest ajavõidust valdkonnas, kus loevad minutid ja sekundid.

  Kompetentsi tagab spetsialiseerumine

  Silwi Autoehitus OÜ ehitab klientide soovide järgi sõidukeid tuntud automarkide tarbesõidukite põhjale. Valmistatud on linna-ja turismibusse, invabusse, matka- ja taksobusse, koolibusse, liikuvaid töökodasid kui ka luksusbusse. Samuti erisõidukeid kiirabile, politseile, päästeteenistusele ja kaitsejõududele. Kiirabi, politsei ja päästeteenistuse alarmsõidukid varustatakse vajalike vahenditega vastavalt nende teenistuste jaoks ettenähtud ülesannete täitmiseks. Kõik ümberehitused vastavad autotootja ja Euroopa Liidu karmidele nõuetele ning sõidukitel on tagatud tehase garantii.

  SMIT on Eesti riigi suurim IT-asutus, kes loob ja haldab elupäästeks ja siseturvalisuse tagamiseks vajalikke infosüsteeme.SMIT arendab ja haldab infosüsteeme Politsei- ja Piirivalveametile, Häirekeskusele, Päästeametile, Sisekaitseakadeemiale ja Siseministeeriumile.

  Supervivent on ainus ettevõte Baltikumis, mis on spetsialiseerunud ainult vastupidavatele mobiilsetele arvutiseadmetele. Tegeleme rugged ja tööstuslike IT-seadmete täislahenduste projekteerimise ja väljaehitamisega. Meie eesmärk on vastutada selle eest, et lõppkasutajateni jõuaksid õiged tooted, kvaliteetsetelt tootjatelt, läbi usaldusväärsete edasimüüjate. Vastame kiirelt tekkinud küsimustele ja leiame koos lahenduse, mida just teie ettevõte vajab!

  Rugged arvutid kiirabiautodes: innovatsioon Eesti hädaabiteenistuses

  Kiirabiautode maailm on olnud pidevas muutumises,
  kohanedes nii tehnoloogia kui ka hädaabiteenuste nõudmiste kasvuga.

  Kiirabiautode maailm on olnud pidevas muutumises, kohanedes nii tehnoloogia kui ka hädaabiteenuste nõudmiste kasvuga.

  Selles postituses sukeldume sügavuti kiirabiautode digitaalse arengu ja elektroonikaseadmete rolli, keskendudes eriti Eesti kiirabiteenistusele ja selle koostööle kohalike tootjatega.

   

  Kiirabatehnoloogia standardidKiirabitehnoloogia standardid

  Kiirabiautod peavad vastama rangetele nõuetele, mille on sätestanud otsustajad Euroopas.

  See on muidugi täielikult arusaadav, et kiirabiauto ei ole lihtsalt üks sõiduk, ega pelgalt vahend töötegemiseks, tegemist on hädavajaliku osaga kiirabi tööst.

  Tavakodanikuna eeldame, et kiirabi on alati kiirelt kättesaadav juhul kui peaks tekkima erakorraline terviserike, õnnetus või mõni häda, mis vajab kiiret abi. Imselgelt on just kiirabiautol elupäästmisel võtmeroll.

  Seetõttu ongi kogu kiirabiauto ehitus sätestatud standarditega. Alates sisemõõtmetest ja kandevõimest kuni nurgaraadiuste ja tööohutuseni – ikka detailid on need, mis määravad kiirabioperatsioonide efektiivsuse ja ohutuse.

  Eestis on täna kaks ettevõtet, kes suudavad nõuetele vastavaid kiirabiautosid ehitada ja Oliver Supervivendist on uhkusega mõlema ettevõtte partneriks!

   

  Partnerlus kohalike kiirabaautotootjategaPartnerlus kohalike kiirabaautotootjatega

  Oluliseks osaks Eesti kiirabitehnoloogia innovatsioonis on partnerlus kohalike autotootjatega. Uurime, kuidas need ettevõtted on pühendunud parimate elektroonikaseadmete, eriti tipptasemel arvutite, pakkumisele.

  Nõudmised on kõige suuremad ja seda muidugi arusaadavalt – tegemist on ju konkreetselt inimese elu ja surma küsimusega.

  Martin Puusepp ettevõttest Profile Vehicles räägib, et kiirabiauto ehitamine on operatiivsõidukitest üks keerulisemaid. “Nõudmised on kõige suuremad ja seda muidugi arusaadavalt – tegemist on ju konkreetselt inimese elu ja surma küsimusega. Standardid on kõrged ja riskimaandamine peab olema tõhus. Kõik, kuni juhitoolini on kindlate nõuetega. Kiirabiauto eesmärk on ju ometi võimalikult kiirelt saada info ja operatiivselt reageerida. Häirekeskuse kõnest alates peaks ideaalis olema nii, et töötaja istub autosse, vilkurid tööle ja juba ongi minek. GPS-süsteem näitab kohe kuhu ja kuidas sõita ning arstid saavad tegeleda inimese elu päästmisega. Eks päriselu toob aeg-ajalt takerdusi, aga meie ülesanne on minimeerida igasugune risk ja tehnikal on selles võtmeroll.”

  Puusepp peab nii-öelda tavalisi arvuteid operatiivsõidukitele selgelt liiga riskantseteks. “Ütlen ausalt, et lihtsalt tavalise arvutiga on meil alati sada häda. Küll on päike liiga ere või temperatuur liiga madal. Olen selgelt rugged-arvutite usku, lihtsalt seetõttu, et tehnika peab olema kiirabiautos töökindel ja seda igas olukorras, suvel ja talvel, vihmas ja lumes, sadagu või pussnuge, aga inimese elu päästmine ei tohi takerduda tehnilistesse probleemidesse!”

  “Kiirabiautod ostetakse valimise, mitte hanke teel. See on muidugi ainuõige, kuna sellise sõiduki puhul on kvaliteet üle raha. Muidugi on nõudmised kõrged, aga koostöös on sündinud peaaegu, et täiuslik kiirabiauto komplekt, mis arvestab kõikide poolte soove ja vajadusi. Siia on olnud kaasatud kõik pooled ja pean eraldi rõhutama, et just Oliveril on olnud siin võtmeroll. Tema laialdane teadmistepagas ja kiire reageerimine ning muidugi erakordne lahenduste leidmine on teinud kogu protsessi algusest peale tõhusaks. Kuigi ega see ei ole lihtne ülesanne, leida tehniline lahendus olukorda, kus on vajalik kiire reaktsioon, ligipääs tundlikele andmetele, täpne ja kõige efektiivsem sõidujuhis ning muidugi ei tohi sealjuures tehnika hanguda, kokku joosta ega tühjaks saada. Oliver on selles osas ikka tõeliselt kõrgel tasemel partner, et tõesti kõik laheneb operatiivselt,” lisas Puusepp.

   

  Kiirabiteenuse digitaliseerumineKiirabiteenuse digitaliseerumine

  Süveneme digitaalsete lahenduste rolli kiirabiteenustes, mis on aidanud kaasa operatiivse tõhususe suurenemisele.

  Uurime, kuidas tänapäevased arvutisüsteemid, sealhulgas tipptasemel rugged-arvutid, on muutnud kiirabiteenuste reageerimisaega ja patsiendi hoolduse kvaliteeti.

  Toomas Sarv, Tartu Kiirabi IT-juht, hindab tänapäevaste tehnoloogiliste lahenduste olemasolu kiirabiautodes ühest küljest suureks võiduks ja teisalt näeb, et optimeerimise ruumi on seadmete ja tehnoloogia vallas omajagu. “Võrreldes ajaga, mil autoarvuteid üldse polnud, on kindlasti reageerimisaeg muutunud kiiremaks ning operatiivteenused tõhusamaks. Samal ajal on kiirabiauto tehnikast pungil ja seega võib väiksemgi rike mõjutada kiirabitöötajate tööd. Tuleme füüsiliste paberkaartide ja tugeva ajukuluga ajast ning liigume edasi perioodi, mil tehnoloogia abil hoiame aja- ja ajukulu kokku. Praegu võib öelda, et oleme poole peal, esimene etapp on läbitud, omad õppetunnid saadud ja liigume siit veelgi edasi.. Võimalusi tuleb aina juurde, aga loomulikult on esmatähtis patsiendile suunatud kiire ning tõhus abi ja töötajate heaolu. Kiirabis on ikka inimesed kõige olulisemad.”

  Vaadates tulevikku, usub Sarv, et edaspidi võiks kiirabiautode varustus olla optimeeritum: “hetkel on kiirabiautos lausa lisaaku selleks, et kogu seadmepark saaks vajaliku toite. Seetõttu arvan, et seadmeid autodesse juurde pole vaja, isegi ei tahaks. Küll aga ootan järgmist tarkvarauuendust, et saaksime patsiendikaardiga seonduva rakenduse veelgi tõhusamaks ning autos kasutusele tulevast uuest geoinfosüsteemist võtta viimast. Lisaks võiks muutuda mugavamaks arvutite kasutamine.”

  Oliver hoiab fookuse paigas, et leida optimaalseim lahendus vastupidava riistvara, uuendatud tarkvara ja inimeste heaolu vahel.

  Sarv usub, et partnerid, nagu Supervivent, on kiirabile igati vajalikud: “Oliver hoiab fookuse paigas, et leida optimaalseim lahendus vastupidava riistvara, uuendatud tarkvara ja inimeste heaolu vahel. Eraldi tahan rõhutada just Oliveri suurepärast lahenduste leidmise võimet – ei ole probleemi, millega ta hätta jääks või kiirelt väga häid lahendusi ei pakuks. Oleme algusest peale justkui ühes paadis ja koostöös ühtse sihi võtnud parema tuleviku suunas. Selge on see, et elektroonika, nagu näiteks rugged-arvutid kiirabiautodes on tulnud selleks, et jääda.”

   

  Tulevikutrendid kiirabitehnoloogias

  Viimaks vaatame tulevikku ja unistame

  Viimaks vaatame tulevikku ja unistame, millised võivad olla kiirabiautode tehnoloogilised suunad. Kas elektriautod ja isesõitvad autod võtavad kiirabiteenuste valdkonnas üle? Kuidas muutuvad energiasalvestamise lahendused ja milline roll on innovatsioonil järgmise 10 aasta jooksul?

   

  Oliver SultsOliver Šults vaatab tulevikku nii:

  Järgmise 10 aasta jooksul võib kiirabiautodes tehnoloogiline areng hõlmata mitmeid uuendusi. Võib näha integreeritud kantavate seadmete, liitreaalsuse (augmented reality) prillide leviku kasvu, AI (Artificial Intelligence) ja IoT (Internet of Things) süsteemide ning mitmekülgsete kõik-ühes seadmete kasutuselevõttu. Kümnendi lõpuks võivad aga biomeetrilised sensorid, holograafilised liidesed ja järgmise põlvkonna nutikad meditsiiniautod muuta kiirabateenuste tööd oluliselt, pakkudes täiustatud patsiendi jälgimist ja kaugkonsultatsioone.

  Üks on aga selge – elu päästmiseks on kindel, toimiv ja tugev tehnoloogia elementaarne eeldus, mitte eksklusiivne erilahendus.

  Kokkuvõtlikult võime öelda, et kas ja kui palju täpselt rugged-arvutid kiirabiautodes rolli saavad, seda näitab tulevik. Üks on aga selge – elu päästmiseks on kindel, toimiv ja tugev tehnoloogia elementaarne eeldus, mitte eksklusiivne erilahendus.

  Seotud tooted

  Kasutatud IT-riistvara kasutamine

  Kasutatud IT riistvara on tark valik ettevõtetele,
  kes soovivad saavutada kuluefektiivsust ja töökindlust.

  Miks valida kasutatud IT-riistvara?

  Kasutatud IT riistvara on tark valik ettevõtetele, kes soovivad saavutada kuluefektiivsust ja töökindlust.

  Kasutatud IT riistvara on tark valik ettevõtetele, kes soovivad saavutada kuluefektiivsust ja töökindlust. Kasutatud IT riistvara pakub töökindlust ja kuluefektiivsust mitmel viisil. Selle valiku eelised hõlmavad madalamaid ostukulusid, väiksemaid hoolduskulusid ning suuremat väärtust raha eest. Lisaks sellele toetab kasutatud IT riistvara ka keskkonnasõbralikku lähenemist, pakkudes võimalust ringlusse võtta ja taaskasutada ning vähendades ressursikasutust ja jäätmete hulka. Seega võib öelda, et kasutatud IT riistvara on mitmekülgne valik, mis vastab nii ettevõtete vajadustele kui ka keskkonnahoidlikkusele.

  Müügieelne kvaliteedi kontroll tagab, et kasutatud riistvara vastab kõrgetele standarditele ja on töökindel. Lisaks pakume garantii ja tagastustingimusi, mis annavad klientidele kindlustunde.

  Kliendid on jaganud positiivseid kogemusi kasutatud IT riistvara kasutamisest, rõhutades selle kuluefektiivsust. Madalamad ostukulud võimaldavad ettevõtetel säästa raha, samal ajal kui väiksemad hoolduskulud vähendavad pikaajalisi kulusid. Kasutatud IT riistvara võimaldab ettevõtetel saavutada oma eesmärke tõhusamalt ja kuluefektiivsemalt.

  Kasutatud IT riistvara toetab keskkonnasõbralikku lähenemist

  Kasutatud IT riistvara aitab vähendada elektroonikajäätmete hulka ja toetab seeläbi keskkonnasõbralikku lähenemist. Uue riistvara tootmine nõuab suurel hulgal ressursse, sealhulgas energiat, vett ja haruldasi maavarasid. Kasutatud riistvara taaskasutamine ja ringlussevõtt aitab vähendada ressursikasutust ning säästa loodusvarasid. Lisaks sellele, kasutatud riistvara ostmine võimaldab pikendada toote elutsüklit, vähendades seeläbi jäätmete tekkimist.

  Kasutatud IT riistvara valimine on seega samm keskkonnasõbralikuma tuleviku suunas.

   

  It-riistvara paigaldamine

   

  Kas IT seadmete paigaldus teha ise või tellida töö spetsialistilt?

  Otsustades kas tellida IT seadmete paigaldus spetsialistilt või teha ise paigaldus, on oluline kaaluda mitmeid tegureid. Allpool on toodud mõned soovitused ja kaalutlused, mis võivad aidata teil lõpliku otsuse langetamisel:

  1. Oskused ja kogemused: Kui teil on vajalikud tehnilised teadmised ja oskused, võite kaaluda iseseisvat paigaldamist. Kui aga puuduvad vajalikud teadmised, on soovitatav tellida spetsialist.
  2. Ajakulu ja ressursid: Iseseisva paigaldamise korral peate arvestama ajakuluga ja vajalike ressurssidega, nagu tööriistad ja juhendid. Spetsialisti tellimisel säästate aega ja ressursse.
  3. Riskid ja võimalikud probleemid: Iseseisva paigaldamise korral võib esineda riske ja võimalikke probleeme, mis võivad kaasa tuua lisakulusid. Spetsialisti tellimisel tagatakse kvaliteetne paigaldus ja vähendatakse riske.

   

  Spetsialisti tellimine võib olla kallim, kuid see tagab kvaliteetse paigalduse, garantiid ja tehnilist tuge.

  Lõpliku otsuse tegemisel tuleks kaaluda mitmeid tegureid. Spetsialisti tellimine võib olla kallim, kuid see tagab kvaliteetse paigalduse, garantiid ja tehnilist tuge. Samas võib iseseisev paigaldamine olla odavam, kuid sellega kaasnevad riskid ja võimalikud probleemid. Oluline on arvestada vajalike teadmiste ja oskustega ning ajakulu ja ressurssidega. Kokkuvõttes tuleks hinnata oma võimalusi ja vajadusi ning teha otsus vastavalt sellele.

   

  Panasonic Toughbook G2 lööb kaks ühe hoobiga.

  Populaarseim tahvel tegi tiigrihüppe.

  Kui pandeemia möödunud aastal valla pääses, siis kujunes paratamatult palju kasutatud väljendiks “maailm pole enam kunagi endine”

  Jaanipäevale järgnenud nädalal võis silmata tehnoloogia teemalistes blogides, sotsiaalmeedias ja tehnika uudiste portaalides teemaviidet #evolved2adapt – selliselt tähistab rugged arvutite pioneer uue lipulaeva randumist mobiilsete rugged seadmete turule. Sel nädalal kuulutas Panasonic välja mudeli TOUGHBOOK G2 . Lansseerimine toimus COVID-19 ajastule omaselt virtuaalselt. Pean tunnistama, et üllatusin – ka virtuaalne tooteesitlus saab olla kaasahaarav. Kui pandeemia möödunud aastal valla pääses, siis kujunes paratamatult palju kasutatud väljendiks “maailm pole enam kunagi endine”. Sama on ka viimasel aastal uute toodete lansseerimistega – need on nüüd kõik virtuaalsed. Pean tunnistama, et see on ka muutnud mind – enam ei viitsigi kuhugi kohale sõita

  Toughpad FZ-G1 ja Toughbook CF-20 end-of-life?

  Uudist oli oodata juba paar aastat. Spekulatsioonid said levida põhjendatult, kuna populaarseim tahvel FZ-G1 (lansseeritud 2013) ja maailma esimene täis-rugged, kaks-ühes laptop, CF-20 (lansseeritud 2016) ei tahtnud just väga sujuvalt samaaegselt turule mahtuda. Need kaks mudelit tekitasid segadust klientides, edasimüüjates ning jäi mulje, et ka konkurentides. Oli vaid aja küsimus, mil üks või teine kuulutatakse end-of-life ja jääb vaid osaks Panasonicu mudelite evolutsioonist. Küsimus oli, kumb jääb. Nüüd saame öelda, et justkui mõlemad ja samaaegselt ka mitte kumbki.

  Ametlik info on praegu selline, et FZ-G1 tootmine lõpetatakse 2022 kevadel ja CF-20 tootmine lõppeb sama aasta sügisel. Kindlasti säilitab tootja varuosade ja tarvikute saadavuse, seega muretsemiseks põhjust pole. Senine kogemus on näidanud, et suudame EOL tooteid tarnida isegi 2 aastat peale ametlikku teadet tootmise lõpetamisest.

  Panasonic Toughbook FZ-G2Panasonic Toughbook FZ-G2

  Rugged arvutite spetsialist ja pioneer Panasonic, avalikustas oma 10,1-tollise tahvelarvuti ja 10,1-tollise eemaldatava ekraaniga või eemaldatava klaviatuuriga – maitse asi (inglise keeles detachable) 2-in-1 sülearvuti järeltulija: uus TOUGHBOOK G2 on fully rugged tahvelarvuti, mis on soovikorral saadaval klaviatuuriga, mis muudab selle 2-in-1 ehk kaks ühes sülearvutiks.

  Äriklassi platvorm, tööstulikus vormis, põhineb 10. põlvkonna Intel Core i5-10310U vPro protsessoril, millel on 16 GB või 32 GB RAM-i ja 512 GB või 1 TB MVMe SSD-mäluseade. Microsofti Secured-Core PC ja kasutaja poolt kiirelt eemaldatav SSD, teevad seadme sobivaimaks sektoritele, kus on eriti oluline andmete kaitse. Toughbook G2 operatsioonisüsteemiks on täna Windows 10 Pro, kuid on Windows 11-le üleminekuks valmis.

  Rugged klassi mobiilsetele seadmetele omaselt, on käesoleva aasta lõpuks oodata ka positiivsete tulemustega, kolmanda osapoole poolt väljastatavad, MIL-STD 810H ja IP65 testide tulemusi kinnitavad sertifikaadid.

  10,1-tolline IPS-ekraan on päikesevalguses loetav ja maksimaalne heledus on kuni 1000 nitti. Andmesisestust, tööprotsesse ja seadet ennast saab juhtida puutetundliku ekraaniga, mis töötab sõrmede, pliiatsiga ja vastava režiimi sisselülitamisel ka kindaid käest võtmata ning vihmastes oludes.

  Nagu Panasonicu vastupidavate arvutite puhul tavaks, on hulgaliselt saadaval ka lisavarustust, millest suur osa ühildub tagasiulatuvalt eelkäijate Toughbook G1 ja CF-20 jaoks loodud lisavarustusega. Sinna hulka kuuluvad dokkimislahendused, sõiduki kinnitused, akud ja pliiats. Eemaldatav klaviatuur lisab kaks lisaporti – USB-A ja USB-C. Kontorilauale sobiv dokk/pordipaljundi sisaldab 4K väljundit kahele välisele 4K ekraanile.

  Pole kahtlust, Toughbook G2 jätkab eelkäiate, täielikult vastupidavate tahvelarvutite edulugu. Aluse selleks annavad heakskiidetud platvorm, töökindlad sidemoodulid, konkurentsitu vastupidavus, kasutajakogemustest lähtuv arendus ja filosoofia, äriklassi tasemel turvalisust tagavad meetmed ja tööseisakuid vähendav pikk aku tööaeg – see on ideaalne tööriist igale välitöötajale.

  Panasonic TOUGHBOOK S1 tahvelarvuti on ülimalt vastupidav

  Panasonicu insenerid lähtunud mobiilsete töötajate vajadustest ja
  ümbritseva keskkonna poolt seatud nõudmistest.

  Lihtne ühes käes kasutada, kohandatav mitmesuguste ülesannete jaoks, kuid samas ka piisavalt võimas ja vastupidav, et tulla toime ka kõige tihedama töögraafikuga.

  18. mail tutvustas Panasonic tahvelarvutit TOUGHBOOK S1 – ülimalt vastupidavat Android ™ tahvelarvutit tõeliselt liikuvale töötajale. Seda 7-tollise ekraaniga seadet on ühes käes lihtne ja ergonoomiline kasutada, see on kohandatud mitmesuguste ülesannete jaoks, kuid samas piisavalt võimas ja vastupidav, et tulla toime ka kõige intensiivsema töögraafiku ja koormusega. Parimad omadused avalduvad seadmel siis, kui rakendada seade töösse tänavatel patrullivate politseinike, tootmisliine auditeerivate tehnikute, välitöödel ülevaatusi ja hooldustöid teostavate inseneride või objektil tegutsevate ehitustööliste kätte.

   

  Tööstuslik arvuti Panasonic TOUGHBOOK S1

  TOUGHBOOK S1 – professionaalse mobiilse töötaja tööriist.

  Kaasaegne mobiilne töötaja väärib mobiilset arvutiseadet, mis on loodud toetama teda igapäevastes töödes ning mille väljatöötamisel on insenerid lähtunud just ennekõike tema vajadustes – mitte lihtsalt ühte järjekordset tarbijale suunatud tahvelarvutit kaitseümbrises, koos kõigi võimalike kaasnevate probleemidega. See seade on TOUGHBOOK S1 – professionaalse mobiilse töötaja tööriist. Selleks, et vastata nii lõppkasutajate kui ka neid töösse rakendavate ja hooldavate IT-administraatorite väga konkreetseid ja praktilisi igapäevaseid vajadusi, on see ehitatud kompromissideta.

  Tööstuslik arvuti Panasonic TOUGHBOOK S1TOUGHBOOK S1 tahvelarvuti on ergonoomiliseks disainitud, kerge (426 g) ning sobib nii käerihmaga, kui ka ilma selleta, käepäraselt ja mugavalt nö. ühe käe asendis töötamiseks ka pikema aja jooksul. Kõigi võimalike ilmastikutingimuste korral, on välitingimustes loetavat ekraani lihtne kasutada tänu turu juhtivale positsioonile, heledusega kuni 500 cd / m² ja täiustatud peegeldumisvastasele tehnoloogiale, mis tagavad selge pildi ka kõige eredama päikesevalguse käes. Vihmast tingitud frustratsioon ja kaitsekinnaste eemaldamisega seotud tõrked töös, on TOUGHBOOK S1 tahvelarvutiga töötamisel minevik, kuna seadmes on tõhusalt toimiv vihmarežiim ja kinnastega toimiv puutetundlik ekraan. Neile, kel on vaja oma töös seadme kaudu allkirju, pikemaid raporteid, detailsemaid aruanded või andmemahukaid vorme sisestada, on seade võimalik tarnida koos hõlpsasti kasutatava ja täpse pliiatsiga.

  Seadet on võimalik viia vastavusse erinevate mobiilsete töötajate erivajadustega. Näiteks saab soovi korral lisada konfigureeritava vidinapordi kaudu vöötkoodilugeja või täiendava USB-pesa. Valgustiga 13MP tagumine kaamera ja eesmine 5MP kaamera, annavad ideaalse võimaluse teha vajalike aruannete külge kinnitatavaid pilte ja pidada kolleegidega video kõnesid.

  Selleks, et tagada kindlus, et vastupidav tahvelarvuti saaks töötada nii kaua kui mis tahes vahetus, on see disainitud selliselt, et akusid saab kasutaja vahetada lihtsa klõpsamisega ja seadme töö ajal. See võtab ära vajaduse töö katkestamiseks, seadme toite väljalülitamiseks või korpuse detailide või katete eemaldamiseks patareide vahetamiseks. Kahe aku suuruse valik annab võimaluse töötada seadmega ühe laadimisega järjest kuni 14 tundi.

  Piisavalt võimas, et tulla toime liikuvate töötajate poolt kasutatavate rakenduste seatud nõuetega – operatsioonisüsteem Android 10, Qualcomm® SDM660 Octa-Core protsessor, 4 GB RAM mälu ning 64 GB salvestusruumi.

   

  Tolmu- ja veekindel Panasonic TOUGHBOOK S1

  Vaatamata ergonoomilisele disainile ja kergele kaalule, vastab tahvelarvuti kõikidele ootustele, mida me kõik ootame TOUGHBOOK seadmelt

  Vaatamata ergonoomilisele disainile ja kergele kaalule, vastab tahvelarvuti kõikidele ootustele, mida me kõik ootame TOUGHBOOK seadmelt – tolmu- ja veekaitse tase on IP67, sertifitseeritud MIL-STD-810H standardile vastavalt ja positiivsete tulemustega läbinud testid, mille käigus pidas vastu kukkumistele betoonile kuni 150 cm kõrguselt [Testitud sõltumatu, kolmanda osapoole laboris, järgides standardi MIL-STD-810H meetodit 516.6, protseduur IV]. Panasonic Toughook lisatarvikute optimaalse kasutamise saavutamiseks, jagab TOUGHBOOK S1 tahvelarvuti TOUGHBOOK L1 ja A3 Android tahvelarvutite ökosüsteemidega samu elemente, näiteks nagu akud, hoidikud, dokid ja puutepliiatsid.

   

  Lihtsasti hallatav Panasonic TOUGHBOOK S1

  Haldamise ja administreerimise hõlbustamiseks, on TOUGHBOOK S1 tahvelarvuti Android Enterprise valmidusega

  Haldamise ja administreerimise hõlbustamiseks, on TOUGHBOOK S1 tahvelarvuti Android Enterprise valmidusega ja saadeval komplektina ka tööriistade komplektiga “Panasonic COMPASS suite of Enterprise Management tools”. The Complete Android Services and Security package teenuste ja turvapakett pakub kõike, mida ettevõte vajab Panasonicu vastupidavate Android-seadmete turvaliseks konfigureerimiseks, juurutamiseks ja haldamiseks.

  TOUGHBOOK S1 tahvelarvutil on tavaline 3-aastane garantii ja see on  saadaval koheselt.

   

   

   

  Uued isepuhastussüsteemiga kiirabiautod

  Panasonic Toughpad FZ-G1 baasil loodud arvutikomplektid
  Karell Kiirabi uutes isepuhastussüsteemiga kiirabiautodes.

  Uute autode eripäraks on integreeritud desinfitseerimissüsteem, mis hävitab töötasapindadel kõik bakterid ja viirused.

  Profile Vehicle Baltic OÜ tarnis Karell Kiirabile kümme uut kiirabiautot Mercedes-Benz Sprinter, mille salongis on uudne isepuhastussüsteem. Eelmisel nädalal kohale jõudnud autodest lähevad kuus Ida-Virumaa, kolm Lääne-Virumaa ja üks Harjumaa kiirabibrigaadile. Uute autode eripäraks on integreeritud desinfitseerimissüsteem, mis hävitab töötasapindadel kõik bakterid ja viirused. Seade võimaldab 10 min jooksul autot puhastada. Käsitsi sama tööd tehes, kulus sellele varem keskeltläbi 30 minutit. Supervivent sai võimaluse tarnida kiirabiauto arvutikomplektid.

  Desinfitseerimissüsteem, mis puhastab auto sisemuse ühe minuti jooksul koroona- ja muudest viirustest

  Desinfitseerimissüsteem, mis puhastab auto sisemuse ühe minuti jooksul koroona- ja muudest viirustest ning misjärel tuleb kolm minutit autot seest tuulutada, kujutab endast auto lakke paigaldatud seadeldist, mis pihustab viiruste ja bakterite hävitamiseks mõeldud vedelikku laiali. Seade võimaldab kiirabiauto pärast viirusega patsiendi transportimist kiiresti puhastada ning tänu sellele jõuda kiiremini järgmise abivajajani.

  Meie kirg on lahendada IT-väljakutseid vastupidava mobiilse arvutiriistvaraga.

  Meie kogemus näitab, et vastupidavate seadmete tõhus rakendamine vajab agiilset ja spetsialiseerunud nõustajat. Selleks asutasime 2020 suvel Tartus Supervivent OÜ – ainsa ettevõte Baltikumis, mis on spetsialiseerunud ainult vastupidavatele mobiilsetele arvutiseadmetele. Meie kirg on lahendada IT-väljakutseid vastupidava mobiilse arvutiriistvaraga. Aitame inimestel ja meeskondadel luua võimsaid, usaldusväärseid, ergonoomilisi ja vastupidavaid arvutilahendusi mobiilsetele töökohtadele.

  Kui tehnoloogia piirab inimese tegutsemisvabadust, siis on arenguruumi ja potentsiaali säästa raha ja aega ning suurendada üldist tootlikkust ning tõsta klienditeeninduse taset.

  Mobiilse arvutitöökoha loomine on kunst.

  Küsi lisaks

  Päästeamet sai uued Mercedes-Benz Vito väikebussid

  Päästeametile anti üle uued Silwi Autoehituse AS-is spetsiaalse ümberehituse saanud Mercedes-Benz Vito väikebussid.

  Kõik ümberehitused vastavad autotootja ja Euroopa Liidu karmidele nõuetele

  Silwi Autoehitus ehitab kliendi soovide järgi Mercedes-Benz tarbesõidukitest Sprinter ja Vito erisõidukeid, alates kiirabiautodest kuni luksusbussideni välja. Kõik ümberehitused vastavad autotootja ja Euroopa Liidu karmidele nõuetele ning sõidukitel on tagatud tehase garantii.

  Päästeametile anti üle uued Silwi Autoehituse AS-is spetsiaalse ümberehituse saanud Mercedes-Benz Vito väikebussid!

  Sõidukid lähevad Päästeameti operatiivkorrapidajate kasutusse Eesti suurematesse linnadesse. Operatiivkorrapidaja ülesandeks on juhtida päästesündmuseid, kuhu reageerib juba mitu päästemeeskonda. Korrapidajad töötavad sündmuskohal üheskoos politsei ja kiirabi välijuhtidega ning just selliseks koostööks on ilmastikukindel töökeskkond suur samm edasi.

  Supervivent sai võimaluse tarnida mGIS arvuti tarbeks lisaseadmeid.

  Supervivent sai võimaluse tarnida mGIS arvuti tarbeks lisaseadmeid. Oluliseim neist õhuke Gamber-Johnson’i dokk Panasonic Toughpad FZ-G1’le

  Küsi lisaks
  0
   0
   Ostukorv
   Ostukorv on tühiTagasi poodi