• Küsi meie e-poest PERSONAALSET PAKKUMIST

 • Kasutatud IT-riistvara kasutamine

  Kasutatud IT riistvara on tark valik ettevõtetele,
  kes soovivad saavutada kuluefektiivsust ja töökindlust.

  Miks valida kasutatud IT-riistvara?

  Kasutatud IT riistvara on tark valik ettevõtetele, kes soovivad saavutada kuluefektiivsust ja töökindlust.

  Kasutatud IT riistvara on tark valik ettevõtetele, kes soovivad saavutada kuluefektiivsust ja töökindlust. Kasutatud IT riistvara pakub töökindlust ja kuluefektiivsust mitmel viisil. Selle valiku eelised hõlmavad madalamaid ostukulusid, väiksemaid hoolduskulusid ning suuremat väärtust raha eest. Lisaks sellele toetab kasutatud IT riistvara ka keskkonnasõbralikku lähenemist, pakkudes võimalust ringlusse võtta ja taaskasutada ning vähendades ressursikasutust ja jäätmete hulka. Seega võib öelda, et kasutatud IT riistvara on mitmekülgne valik, mis vastab nii ettevõtete vajadustele kui ka keskkonnahoidlikkusele.

  Müügieelne kvaliteedi kontroll tagab, et kasutatud riistvara vastab kõrgetele standarditele ja on töökindel. Lisaks pakume garantii ja tagastustingimusi, mis annavad klientidele kindlustunde.

  Kliendid on jaganud positiivseid kogemusi kasutatud IT riistvara kasutamisest, rõhutades selle kuluefektiivsust. Madalamad ostukulud võimaldavad ettevõtetel säästa raha, samal ajal kui väiksemad hoolduskulud vähendavad pikaajalisi kulusid. Kasutatud IT riistvara võimaldab ettevõtetel saavutada oma eesmärke tõhusamalt ja kuluefektiivsemalt.

  Kasutatud IT riistvara toetab keskkonnasõbralikku lähenemist

  Kasutatud IT riistvara aitab vähendada elektroonikajäätmete hulka ja toetab seeläbi keskkonnasõbralikku lähenemist. Uue riistvara tootmine nõuab suurel hulgal ressursse, sealhulgas energiat, vett ja haruldasi maavarasid. Kasutatud riistvara taaskasutamine ja ringlussevõtt aitab vähendada ressursikasutust ning säästa loodusvarasid. Lisaks sellele, kasutatud riistvara ostmine võimaldab pikendada toote elutsüklit, vähendades seeläbi jäätmete tekkimist.

  Kasutatud IT riistvara valimine on seega samm keskkonnasõbralikuma tuleviku suunas.

   

  It-riistvara paigaldamine

   

  Kas IT seadmete paigaldus teha ise või tellida töö spetsialistilt?

  Otsustades kas tellida IT seadmete paigaldus spetsialistilt või teha ise paigaldus, on oluline kaaluda mitmeid tegureid. Allpool on toodud mõned soovitused ja kaalutlused, mis võivad aidata teil lõpliku otsuse langetamisel:

  1. Oskused ja kogemused: Kui teil on vajalikud tehnilised teadmised ja oskused, võite kaaluda iseseisvat paigaldamist. Kui aga puuduvad vajalikud teadmised, on soovitatav tellida spetsialist.
  2. Ajakulu ja ressursid: Iseseisva paigaldamise korral peate arvestama ajakuluga ja vajalike ressurssidega, nagu tööriistad ja juhendid. Spetsialisti tellimisel säästate aega ja ressursse.
  3. Riskid ja võimalikud probleemid: Iseseisva paigaldamise korral võib esineda riske ja võimalikke probleeme, mis võivad kaasa tuua lisakulusid. Spetsialisti tellimisel tagatakse kvaliteetne paigaldus ja vähendatakse riske.

   

  Spetsialisti tellimine võib olla kallim, kuid see tagab kvaliteetse paigalduse, garantiid ja tehnilist tuge.

  Lõpliku otsuse tegemisel tuleks kaaluda mitmeid tegureid. Spetsialisti tellimine võib olla kallim, kuid see tagab kvaliteetse paigalduse, garantiid ja tehnilist tuge. Samas võib iseseisev paigaldamine olla odavam, kuid sellega kaasnevad riskid ja võimalikud probleemid. Oluline on arvestada vajalike teadmiste ja oskustega ning ajakulu ja ressurssidega. Kokkuvõttes tuleks hinnata oma võimalusi ja vajadusi ning teha otsus vastavalt sellele.

   

  Rugged kestvustahvel tõstukisse: saeveski laohalduse digitaliseerimine

  Rugged tahvelarvuti on saeveskisse hästi sobituv tööriist, mis võimaldab suurendada tootlikkust ja efektiivsust.

  Rugged tahvelarvuti pakub töökindlust ja vastupidavust ekstreemsetes tingimustes. See on kaitstud tolmu, niiskuse ja vibratsiooni eest, tagades seeläbi pikaajalise kasutamise.

  Kas rugged ehk kestvusarvuti on sobiv valik saeveskis?

  Rugged tahvelarvuti on saeveskisse hästi sobituv tööriist, mis võimaldab suurendada tootlikkust ja efektiivsust. Selle abil saab reaalajas koguda ja jälgida andmeid, automatiseerida tööülesandeid ning tagada sujuv suhtlus ja koostöö ettevõttes. Tugev ja vastupidav konstruktsioon võimaldab tahvelarvutil töötada ka ekstreemsetes tingimustes, olles kaitstud tolmu, niiskuse ja vibratsiooni eest. Lisaks on tahvelarvutil pikk aku kestvus ja kiire laadimine, mis tagab pideva töövõime. Rugged tahvelarvuti on oluline vahend saeveskis, mis suurendab toimepidevust, tootlikkust ning avab uusi tulevikuvõimalusi ja kasutegureid.

  Reaalajas andmete kogumine ja jälgimine võimaldab paremat tööülesannete automatiseerimist ning sujuvat suhtlust ja koostööd.

  Need omadused aitavad suurendada saeveski tootlikkust ja optimeerida töövoogu.

  Kas rugged ehk kestvusarvuti on sobiv valik saeveskis?

   

  Kestvusarvuti tulevikuvõimalused ja kasutegurid

  Tehisintellekti kasutamine, mis võimaldab masinatel õppida ja ennustada hooldusvajadus

  Tulevikus võib tahvelarvuti saeveskile tuua veelgi suuremaid kasutegureid. Üks võimalus on tehisintellekti kasutamine, mis võimaldab masinatel õppida ja ennustada hooldusvajadust ning vältida seiskumist. Lisaks võib IoT (asjade internet) integreerimine võimaldada reaalajas jälgimist ja juhtimist, mis suurendab veelgi tootlikkust ja efektiivsust. Kõik need tulevikuvõimalused aitavad saeveskil olla veelgi konkurentsivõimelisem ja tõhusam.

  E-veoseleht rugged tahvlis: pilootprojekt paekivikarjääris

  E-veoseleht on reaalajas nähtav kõigile osapooltele  –  saatja, vedaja ja vastuvõtja.

  E-veoseleht on reaalajas nähtav kõigile osapooltele  –  saatja, vedaja ja vastuvõtja, st enne veose saabumist sihtkohta teab sihtkoht juba, et selline veos on tema poole teel ja umbes millal veos temani jõuab.

  Kui sihtkoht mingil põhjusel ei saa veost vastu võtta, siis saab ta sellest juba aegsasti vedajale teada anda ning see tähendab kütuse ja aja kokkuhoidu. Keegi ei pea mitu korda andmeid uuesti sisestama, vaid need andmed on kõikidel osapooltel olemas reaalajas ja digitaalselt. Veoselehed saab suunata otse raamatupidamisse ja hoida sellega kokku ka raamatupidamisele kuluvat ajakulu.

   

  E-veoseleht – loomulik jätk uute tehnoloogiate jadas

  E-veoselehele on tarkvaraarenduse ja sobiva raudvara kaasamisel võimalik hakata andmeid koguma veose päris esimestest sammudest alates – näiteks hetkest, mil rataslaaduri kulp materjali maast tõstab. Sellise suuna on võtnud paekivitoodete tehas Limestone factories of Estonia OÜ. Alates 1959. aastast tegutsev Limestone Factories of Estonia OÜ on aastaid olnud Eesti suurimaks paekivikillustiku tootjaks, valmistades kuni 30% kohaliku turu mahtudest. Ettevõte on pidevalt võtnud kasutusele ja juurutanud uusi tehnoloogiad, näiteks, lõhkamistevaba paekivi raimamine hüdrovasaratega või jääkidevaba tootmine, kasutades vesipuhastustehnologiaid. Aastate jooksul on turule toodud ainulaadsed tooted ja materjalid, mis märgatavalt suurendavad kohalike ehitusmaterjalide valikut ning samas võimaldavad ettevõttel ellu viia keskkonnasäästlikku tootmist. E-veoselehe täieliku potentsiaali rakendamine sobitub uute tehnoloogiate jadasse loomulikult.

  Ettevõte käsutuses on kaks karjääri: Väo karjäär ja Maardu karjäär. Väo karjäär on üks suuremaid Eestis ja unikaalne selle poolest, et asub riigi pealinna sees ja praktiliselt elamurajoonis. Põhiliselt toodab tehas fraktsineeritud killustikku ja sidumata segusid, mida kasutatakse teedeehituses ning pestud paekivi liiva, mis asendab looduslikku liiva.

  Küsi lisaks

   

  Waybilleriga logistika täielikult paberivabaks

  Juba mitmed suurettevõtted on valinud Waybilleri, et liikuda paberil saatelehtedelt digitaalsetele saatelehtedele (ehk e-veoselehtedele).

  E-veoselehed tähendavad olulist paberisäästu, reaalajas info liikumist kõikide veo osapoolte (saatja, vedaja, vastuvõtja) vahel, väiksemaid võimalikke vaidlusi veo osapoolte vahel ning lisaks on e-veoseleht üheks eeltingimuseks, et Eesti teedel vedada kuni 52 tonnise tegeliku massiga autorongiga. Limestone Factories of Estonia OÜ on liitunud Waybilleriga. Waybilleri eesmärk on muuta logistika täielikult paberivabaks. Waybilleriga on liitunud ligi 6000 ettevõtet Eestist. Kevadel tegi Waybillerisse investeeringu ka Skype-i kaasasutajatele kuuluv investeerimisettevõte Ambient Sound Investments (ASI) ning see on märk suurest usaldusest ettevõtte vastu.

  Pilootprojekt aitab valida raudvara

  Klient haaras meie poolt pakutud võimalusest ning otsustas käivitatud pilootprojekti raames katsetada erinevat raudvara. Pikas perspektiivis on plaanis lahendus kasutusele võtta kõigis asukohtades üle ettevõtte. Supervivent kasuks rääkisid pikaajaline kogemus ning teadmised juba läbi testitud lahendustest. Pilootprojekti tarbeks valisime rataslaaduri Volvo L150H. Laadurisse paigaldasime demoseadmed, et lahendust tervikuna testida ning saada tagasiside laadurijuhtidelt.

  Supervivent esimene soovitus laaduritesse on fully-rugged, Win 10 op. süsteemiga, tahvel Panasonicult – FZ-G1 Mk5 või G2. Tegu on seadmetega, mis on välitöödeks loodud. Tahvlid on IP65 ja MIL-STD810 sertifitseeritud. Dokk ja kinnitusvahendid tööstuslikesse tingimustesse loodud. Koostekvaliteet ja tootja pikaajaline välitööarvutite loomise kogemus tagavad nende seadmete pikaealisuse ja tasuvuse. Meie kogemus on näidanud, et rakendades FZ-G1 töösse, puutume me kliendiga uuesti kokku kõige varem viie aasta pärast – sest need masinad lihtsalt töötavad.
  Nende seadmete rikkeprotsent on ca 2,5%, tavaliste laiatarbe seadmete oma vastavalt 20-25%. Mudeli 5. modifikatsiooni tootmine on küll lõpetatud, kui jätkuvalt saadaval. Varuosade saadavus on ka garanteeritud.

  E-veoseleht koos kõikvõimalike funktsioonidega on enamasti seadme tootjast, operatsioonisüsteemist ja ekraani diameetrist sõltumatu.

  Testida plaanime ka konkureerivate tootjate seadmeid. Esimesena sai paigaldatud Durabook tahvel koos kõige vajalikuga. Klient käivitab koostöös Waybilleriga protsessi. Funktsionaalsuse testimine ja protsessidega kooskõla hindamine saab alata ning lõpliku otsuse langetamiseks esimesed andmed juba kogutud.

  Supervivent saab aidata ettevõtteid erinevates digitaliseerimise etappides, nagu majandustarkvara arendus ja testimine, raudvara tarne ja tööle rakendamine, digitaliseerimise projekti juhtimine, mõõdikute seadmine, pilootprojektide läbiviimine, sealhulgas tootmises ja logistikas.

  Rugged süsteemide ja seadmete valik võib esmapilgus näida lõputult lai ning kvaliteetsete komponentide eristamine näida võimatu missioonina. Teame, et demoseadmega segamatult katsetades ja iseseisvalt otsustades, saab klient väga hea ostukogemuse.

  Broneeri endale oma demoseade. Vasta paarile lihtsale küsimusele. Võta kaheks nädalaks enda näidisarvuti kasutusse. Tee proovi. Vaata. Näita. Rakenda töösse. Otsusta.

  Küsi lisaks

  Toughbook seadmetega digiarengus samm edasi.

  Digitaliseerimine: UC Rent pilootprojekt – Toughbook seadmetega digiarengus samm edasi.

  United Capital OÜ (UC Rent) on selles osas teinud nutika valiku – digitaliseerimise protsessis on iga samm tehtud tasa ja targu.

  Digitaliseerimine on ühele ettevõttele ambitsioonikas eesmärk. Seda eriti seetõttu, et samaaegselt peab tegelema nii muudatuste juhtimise kui ka uuest tehnoloogiast tulenevate riskidega. United Capital OÜ (UC Rent) on selles osas teinud nutika valiku – digitaliseerimise protsessis on iga samm tehtud tasa ja targu. Tükk tükki haaval ning vastavalt pakilisusele. Loogilised otsused on võetud vastu ettevõtte teenuste arenduste ja mahtude kasvu survel.

   

  Kliendi profiil

  UC Rent on ehitajate ja ürituste korraldajate kindel, usaldusväärne ja suurte kogemustega taustajõud olnud tänaseks juba üle 15 aasta. Nad on teenindanud üle 2500 ehitusprojekti ja üle 3500 sündmuse. Rendi osakonna tootevalikus on neil tellingud, lavad, telgid, tribüünid, piirdeaiad, soojakud, PVC-hallid, WC-d, poodiumid jpm. Kogenud ja tipptasemel meeskond, väga lai tootevalik, lubaduste täitmisest lähtuv ja tulemustele orienteeritud firma kultuur on pannud selle meeskonna tänaseks sellisesse rolli, et oma valdkonna mahukate, keeruliste ja tehniliste projektide edukas elluviimine on muutunud kohustuslikuks.

   

  Pilootprojekt – väike samm teekonnal

  Supervivent ja UC Rent teed ristusid käesoleva aasta suvel, kui United Capital OÜ juhatus võttis vastu otsuse, et ei jää loorberitele puhkama. Otsustati tööprotsesside digitaliseerimise teekonnal teha järgmised sammud. Kõige sujuvam viis on teha piloot projekt, mis arvestab kliendi vajadusi ja seda testida.


  Oliver Šults: “Kui ma UC rendi teenindus ala esimest korda külastasin, siis olin ma kliendi poolt antud hetkeseisu ülevaadet kuulates ja vaadates ennekõike lummatud ettevõttes töötavate inimeste pühendumisest.

  Olen harjunud, et tehniliste muutuste saabumise eel kohtab ennekõike vastuseisu ja pigem on lihtsam kaardistada põhjuseid, miks digitaliseerimisega mitte edasi minna, kui lahendamist vajavaid kitsaskohti määratleda. Olin sunnitud mitmel korral tunnistama, et kliendil on juba majasiseselt sedavõrd kõrge kompetents ja põhjalik hetkeolukorra ning edasiste sammude analüüs tehtud, et jäi üle vaid kaasa noogutada. Naljaga pooleks leidsin end suisa mõttelt, et äkki peaks põgenema enne, kui miskit ära rikun!”


  Toughbook seadmete paigaldusTOUGHBOOK seadmete paigaldus

  Jahedat ilma trotsides sai eelmisel nädalal üks võimas Linde laotõstuk võimsa Panasonic TOUGHBOOK tööstusliku arvuti. Meie tehniku, Raini jaoks, esmakordne paigaldus sellistes tingimustes ja nagu pea ees, külma vette, eksperiment. Põhjaliku eeltöö tulemusena ning spetsiifiliste kogemuste toel, sujus töö paigaldus valutult ning UC rent tööprotsesside digitaliseerimise pilootprojekt sai julgustava alguse.

  Digitaliseerimine võikski käia koos ettevõtte vajaduste ja eesmärkidega. Hambad ristis ja ninast veri väljas, digitaliseerida digitaliseerimise pärast, ei ole mõtet. Digitaliseerimine saab ettevõtte protsesse toetada ja aidata parendada ning efektiivsemaks muuta vaid juhul, kui tegevused lähevad kokku püstitatud lühiajaliste ja pikaajaliste eesmärkidega. Vastasel juhul on tulemus vastupidine.

  Supervivent saab aidata ettevõtteid erinevates digitaliseerimise etappides, nagu majandustarkvara arendus ja testimine, raudvara tarne ja tööle rakendamine, digitaliseerimise projekti juhtimine, mõõdikute seadmine, pilootprojektide läbiviimine, sealhulgas tootmises ja logistikas.

   

  Töösse rakendatud Panasonic Toughpad FZ-G1

  Pilootprojektis tööle rakendatud seadmete hulgas olid: Panasonic Toughpad FZ-G1, Gamber-Johnson dokk ja muud tarvikud:

   

  Puidusektor ja metsatööstus kogunesid Tartus

  15. oktoobril kogunes üle 130 puidutöösturi ja
  metsamajandaja Tartus V-SPA konverentsikeskuses

  15. oktoobril kogunes üle 130 puidutöösturi ja metsamajandaja Tartus V-SPA konverentsikeskuses, et maha pidada sektoripõhine konverents „Puidutööstuse Äriplaan 2022“. Puidusektor on Eesti majanduse vedur, mis veab eest meie väliskaubandust. Oleme maailmaturul väljapaistev ja tunnustatud puittoodete tootjamaa. Otsustasime toetada konverentsi sponsoreerides selle toimumist ning mitmekesistades eksponent ala. Supervivent OÜ esindaja ja rugged arvutite spetsialistina osalesin mini näituse ja edulugudega üritusel kahe eesmärgiga:

  • Millised on selle majandussektori plaanid järgmisel aastal ning millise majandusprognoosi annab sektorile pank
  • Kas näen Eesti parimate puidutööstusettevõtete hulgas, Äripäeva Puidutööstuse TOP-is, oma kliente

  Konverentsipäeva vedas Äripäev metsamajandusuudised.ee toimetaja Toomas Kelt. Päeva alustati traditsiooniliselt Äripäeva Puidutööstuse TOPi esikolmiku väljakuulutamisega. Sel aastal olid esikolmikus Ecobirch AS, Graanul Invest AS ja Thermory AS. Nende hulgast leiame ka Supervivent OÜ tänase kliendi.

  Majandusülevaate andis LHV majandusanalüütik Kristo Aab. Kinnitust leidis fakt, et puidusektor on üheks ekspordi mootoriks. Nentida tuli, et olemasolev tootmisvõimsus ei suuda hüppeliselt kasvavat nõudlust rahuldada. Tootmist takistavate TOP3 tegurite hulgas oli 2019 aastal jätkuvalt puudulik või kaasajastamata seadmete park.

  Keskkonnaministeeriumi Metsaosakonna juhataja Meelis Seedre andis ülevaate Euroopa Liidu Metsastrateegiast aastani 2030 ja MAK 2030 hetkeseisust ning koostamise edasisest protsessist. ELi uue metsastrateegia eesmärk on kasutada metsapotentsiaali meie tuleviku heaks,võttes igati arvesse subsidiaarsusepõhimõtet, parimaid kättesaadavaid teaduslikke tõendeid ja parema õigusloomenõudeid. See põhineb Euroopa rohelisel kokkuleppel ja ELi elurikkuse strateegial aastani 2030 ning selles tunnustatakse metsade keskset ja mitmefunktsioonilistrolli, samuti metsandusspetsialistide ja kogu metsapõhise väärtusahelapanust kestliku ja kliimaneutraalse majanduse saavutamisse 2050. aastaks, tagades samas kõikide ökosüsteemide taastamise, vastupanuvõime ja piisava kaitse.

  Viru Keemia Grupp arendusdirektor Indrek Aarna andis ülevaate Viru Keemia Gruppi plaanist rajada biotoodete tehas. Eesti Erametsaliidu tegevjuht Jaanus Aun tutvustas erametsaomanike puidutööstussektori tuleviku visioone. Almic OÜ esindaja Martin Valvur rõhutas oma ettekandega, et kaustiku ja tabeliga äri tulevikku ei vii.

  Raul Mee fotosid konverentsilt leiate siit

  Vastupidavad tahvelarvutid Stora Enso Imavere saeveskis

  Digiareng saeveskis: Vastupidavad tahvelarvutid Stora Enso Imavere saeveskis
  hoiavad kokku ressursse ja lihtsustavad igapäevast tööd.

  Stora Enso Imavere saeveskis vurab vahelduva eduga ringi ligi 30 tõstukit, mille külge on monteeritud teisaldatavad Panasonic Toughpad FZ-G1 tahvelarvutid.

  Üle 300 töötajaga saeveskis on digiarengule jõudsalt rõhku pandud ning viimase seitsme aasta jooksul on tahvelarvuteid kasutusele võetud nii laohalduse lihtsustamiseks, elektritööde efektiivsemaks ja turvalisemaks teostamiseks, seadmete monitoorimiseks kui ka mitmete teiste tööprotsesside tõhustamiseks.

  Imavere saeveski aastane võimekus on toota 340 000 m3 saelaudu, 160 000 m3 töödeldud puitu ja 100 000 m3 pelletit. Saeveski laoplatsid mahutavad keskmiselt 25,000 m3 puitu. Omal ajal Eesti suurim saeveski on laienenud 26 hektarile. Kokku tegutseb Stora Enso 50s riigis ning töötajaid on neil üle maailma kokku üle 23 000.

   

  Tõstukiarvutid ja laohaldussüsteem teevad laohalduse täpsemaksTõstukiarvutid ja laohaldussüsteem teevad laohalduse täpsemaks

  „Pastaka ja pliiatsiga laoseisu märkimine on ajalugu. Andmed kaovad ära, kaustad kaovad ära…“. toob Imavere saeveski IT juht Egert Okas näite. Et protsessid oleksid täpsed ning kiiresti hallatavad, on tema sõnul oluline digitaliseerimisele rõhku panna ja paberist eemale liikuda.

  Imavere saeveski laoplatsid on jagatud sektoriteks. Igal toorme- või valmispakil on kindel number. Tõstuk viib paki määratud kohta ja märgib asukoha laoprogrammi. Varasemalt jälgiti laoseisu manuaalselt paberi-pliiatsiga, kuid digitaalse laosüsteemiga on lao haldamine nüüd palju täpsem, lihtsam ja kiirem.

  Eriti lihtsaks on see Okase sõnul teinud kord aastas suveperioodil läbiviidava inventuuri. Operaator võtab tahvli tõstukist kaasa, kontrollib ladustatud pakkide arvu üle. „Vanasti tehti inventuuri kaks päeva ja enamgi. Nüüd tehakse seda päevaga“, selgitab ta süsteemiga kaasnevat ajavõitu.

  Ühtlasi lisab Okas, et vanasti võis paki otsimisele kuluda tunde ning ei olnud ka vältimatu, et paki number oli ladustamisega küljest tulnud või polnud nähtav. Nüüd näeb paki täpset asukohta kiirelt ja hõlpsalt laosüsteemist.

  Kuigi tahvelarvutid on tõstukite külge ergonoomiliselt paigaldatud, on neid lihtne hoidjatest eemaldada. Küll aga ei tasu Panasonic FZ-G1 puhul karta, et seade industriaalses töökeskkonnas vastu ei peaks, sest just sellise keskkonna jaoks on Panasonicu tolmu-, vee ja põrutuskindel tahvel ideaalne.

   

  Tahvelarvuti integratsioon teiste seadmetega aitab luua käepärase komplekti

  Samasugused põrutuskindlad tahvelarvutid on suurteks abimeesteks Stora Enso Imavere saeveski teisteski osakondades.

  Teatud ametikohtadel on oluliseks ülesandeks temperatuuri, kiiruste ja teiste parameetrite järjepidev jälgimine. Kaasaskantavat arvutit kasutab näiteks pelletitehase operaator. Oma töölauast eemale liikudes, olgu tegu ringkäigule mineku või kohvipausiga, võtab ta laadijast tahvli kaasa, et reaalajas andmetel silma peal hoida.

  Kõige värskema pilootprojektina võtsid tahvlid kasutusele Stora Enso Imavere saeveski elektrikud, kelle tööülesanneteks on kontrollida kord nädalas kõiki elektrikilpe. Elektrikilpide tuleohutuse kontrollimise käigus tehakse tahvliga kilbi erinevatest punktidest pildid ning dokumenteeritakse kogu protsessi.

  Erilahendusena integreeriti tahvelarvutitele soojuskaamerad, et nii kaamera kui tahvelarvuti toimiks ühtse komplektse lahendusena. See aitab elektrikel oma tööd hõlpsamini teha ja kahe erineva seadme asemel ühte kasutada. Kuna seadmed on tihedas käsikasutuses on taaskord oluline nende vastupidavus ja kasutajamugavus, millega tulevad Panasonicu tahvelarvutid suurepäraselt toime. Arvutile lisatud kanderihmad on esmapilgul vähetähtsas rollis, kuid igapäeva kasutuses täiusliku komplekti lahutamatu osa

   

  Tahvelarvuti integratsioon teiste seadmetega aitab luua käepärase komplektiTahvlite abil leitavad lahendused hoiavad ressursse kokku mitmekordselt

  Kui termokaamerate projekt on end mõnda aega tõestanud, plaanitakse kogemust kasutada sisendina, millele tuginedes veelgi rohkem nutikaid lahendusi kasutusele võtta.

  Okase sõnul tulevad arendusettepanekud tavaliselt töötajate enda poolt. Ühtlasi toovad osakonna juhid lauale murekohti ja ideid, mida võiks nende haldusalas efektiivsemaks töötegemiseks või ressursside kokkuhoidmiseks paremini teha.

  Seejärel hakatakse probleemidele optimaalseid lahendusi otsima. „Kui tõstukijuht ütles, et ta ei jõua, tekkis küsimus – miks ei jõua? Probleemi tuum peitus selles, et ta sõitis liiga palju tarbetult,“ toob Okas näite, kuidas töökeskkonna parandamine on alguse saanud.

  Nimelt on Stora Enso Imavere hooned U-kujulised ning tõstukid sõidavad ühelt platsilt teisele ümber hoonete. Ringi tiirutamine võtab aga palju aega ja kütust. Hetkel puudub süsteem, millega tõstukijuht saaks mugavalt teisel pool maja toimuvat jälgida. Näiteks on sageli juhtunud, et hoone ees pole kedagi, kes koormat vastu võtaks. Selle probleemi lahendamiseks on hetkel töös tahvlite rakendamine visuaalsete jälgimisseadmetena.

  Selleks plaanitakse jalavaeva ja kütusekulu vähendamiseks ning ressursside targemaks kasutuseks integreerida ettevõtte videovalve süsteem Panasonic tahvelarvutiga. Panasonicu tahvelarvuti on muuseas üks vähestest, millega nende turvasüsteem ühildub. Okase sõnul vähendab see nii aja- kui ka ressursside kulu aasta lõikes mitmekordselt ning tehnikasse investeeritud aeg ja raha tasuvad end kiiresti ära.

   

  Tahvelarvutid ühilduvad Windows’iga ja neid on lihtne kasutada

  Kuna kogu ettevõtte IT süsteem on Windows’i peal, on Stora Enso tingimuseks, et tahvelarvuti peab jooksma Windows’i operatsioonisüsteemil. Sarnaselt teistele Panasonicute tahvlitele jookseb ka populaarseim tahvelarvuti välitööde tegijate seas, Panasonic Toughpad FZ-G1 MK5, Windows 10 Pro operatsioonisüsteemi peal, mistõttu on seda lihtne ühildada olemasolevate IT süsteemidega.

  Ka töötajatel on arvuteid lihtne kasutada. „Asjad on nii lihtsaks tehtud. Tahvlite kasutajaskonna vanus on keskmiselt 40 ja 60 vahel. Kõik on siiani kenasti hakkama saanud“, kinnitab Okas kasutajamugavust lõppkasutaja seisukohast.

  Nagu tehnika ikka, vajavad ka arvutid rutiinset hooldust. Okase sõnul on hooldusprotsess  väga lihtne ning igapäevaselt piisab ekraani pühkimisest ja kergest surveõhuga puhastamisest.

  Supervivent on aidanud Stora Enso Imavere saeveskit  parimate Panasonic tahvelarvuti lahendustega ideest teostuseni – alates ideede valideerimisest paigaldamise ja hoolduseni. Okase sõnul on nende koostöö Supervivendiga olnud väga positiivne. „Kui on jooksvalt olnud küsimusi, olen alati küsinud ja Oliverilt vastuse saanud. Näha on, et ta armastab oma tööd,“ hindab ta aastatepikkust koostööd ning ootab huviga uusi ja põnevaid digiarenguid.

  Kui soovid oma ettevõttes nutikamaid lahendusi kasutusele võtta, broneeri demo, kirjuta oliver@supervivent.eu või helista 529 8918 ja leiame parima lahenduse.

  Panasonic Toughbook G2 lööb kaks ühe hoobiga.

  Populaarseim tahvel tegi tiigrihüppe.

  Kui pandeemia möödunud aastal valla pääses, siis kujunes paratamatult palju kasutatud väljendiks “maailm pole enam kunagi endine”

  Jaanipäevale järgnenud nädalal võis silmata tehnoloogia teemalistes blogides, sotsiaalmeedias ja tehnika uudiste portaalides teemaviidet #evolved2adapt – selliselt tähistab rugged arvutite pioneer uue lipulaeva randumist mobiilsete rugged seadmete turule. Sel nädalal kuulutas Panasonic välja mudeli TOUGHBOOK G2 . Lansseerimine toimus COVID-19 ajastule omaselt virtuaalselt. Pean tunnistama, et üllatusin – ka virtuaalne tooteesitlus saab olla kaasahaarav. Kui pandeemia möödunud aastal valla pääses, siis kujunes paratamatult palju kasutatud väljendiks “maailm pole enam kunagi endine”. Sama on ka viimasel aastal uute toodete lansseerimistega – need on nüüd kõik virtuaalsed. Pean tunnistama, et see on ka muutnud mind – enam ei viitsigi kuhugi kohale sõita

  Toughpad FZ-G1 ja Toughbook CF-20 end-of-life?

  Uudist oli oodata juba paar aastat. Spekulatsioonid said levida põhjendatult, kuna populaarseim tahvel FZ-G1 (lansseeritud 2013) ja maailma esimene täis-rugged, kaks-ühes laptop, CF-20 (lansseeritud 2016) ei tahtnud just väga sujuvalt samaaegselt turule mahtuda. Need kaks mudelit tekitasid segadust klientides, edasimüüjates ning jäi mulje, et ka konkurentides. Oli vaid aja küsimus, mil üks või teine kuulutatakse end-of-life ja jääb vaid osaks Panasonicu mudelite evolutsioonist. Küsimus oli, kumb jääb. Nüüd saame öelda, et justkui mõlemad ja samaaegselt ka mitte kumbki.

  Ametlik info on praegu selline, et FZ-G1 tootmine lõpetatakse 2022 kevadel ja CF-20 tootmine lõppeb sama aasta sügisel. Kindlasti säilitab tootja varuosade ja tarvikute saadavuse, seega muretsemiseks põhjust pole. Senine kogemus on näidanud, et suudame EOL tooteid tarnida isegi 2 aastat peale ametlikku teadet tootmise lõpetamisest.

  Panasonic Toughbook FZ-G2Panasonic Toughbook FZ-G2

  Rugged arvutite spetsialist ja pioneer Panasonic, avalikustas oma 10,1-tollise tahvelarvuti ja 10,1-tollise eemaldatava ekraaniga või eemaldatava klaviatuuriga – maitse asi (inglise keeles detachable) 2-in-1 sülearvuti järeltulija: uus TOUGHBOOK G2 on fully rugged tahvelarvuti, mis on soovikorral saadaval klaviatuuriga, mis muudab selle 2-in-1 ehk kaks ühes sülearvutiks.

  Äriklassi platvorm, tööstulikus vormis, põhineb 10. põlvkonna Intel Core i5-10310U vPro protsessoril, millel on 16 GB või 32 GB RAM-i ja 512 GB või 1 TB MVMe SSD-mäluseade. Microsofti Secured-Core PC ja kasutaja poolt kiirelt eemaldatav SSD, teevad seadme sobivaimaks sektoritele, kus on eriti oluline andmete kaitse. Toughbook G2 operatsioonisüsteemiks on täna Windows 10 Pro, kuid on Windows 11-le üleminekuks valmis.

  Rugged klassi mobiilsetele seadmetele omaselt, on käesoleva aasta lõpuks oodata ka positiivsete tulemustega, kolmanda osapoole poolt väljastatavad, MIL-STD 810H ja IP65 testide tulemusi kinnitavad sertifikaadid.

  10,1-tolline IPS-ekraan on päikesevalguses loetav ja maksimaalne heledus on kuni 1000 nitti. Andmesisestust, tööprotsesse ja seadet ennast saab juhtida puutetundliku ekraaniga, mis töötab sõrmede, pliiatsiga ja vastava režiimi sisselülitamisel ka kindaid käest võtmata ning vihmastes oludes.

  Nagu Panasonicu vastupidavate arvutite puhul tavaks, on hulgaliselt saadaval ka lisavarustust, millest suur osa ühildub tagasiulatuvalt eelkäijate Toughbook G1 ja CF-20 jaoks loodud lisavarustusega. Sinna hulka kuuluvad dokkimislahendused, sõiduki kinnitused, akud ja pliiats. Eemaldatav klaviatuur lisab kaks lisaporti – USB-A ja USB-C. Kontorilauale sobiv dokk/pordipaljundi sisaldab 4K väljundit kahele välisele 4K ekraanile.

  Pole kahtlust, Toughbook G2 jätkab eelkäiate, täielikult vastupidavate tahvelarvutite edulugu. Aluse selleks annavad heakskiidetud platvorm, töökindlad sidemoodulid, konkurentsitu vastupidavus, kasutajakogemustest lähtuv arendus ja filosoofia, äriklassi tasemel turvalisust tagavad meetmed ja tööseisakuid vähendav pikk aku tööaeg – see on ideaalne tööriist igale välitöötajale.

  Panasonic TOUGHBOOK S1 tahvelarvuti on ülimalt vastupidav

  Panasonicu insenerid lähtunud mobiilsete töötajate vajadustest ja
  ümbritseva keskkonna poolt seatud nõudmistest.

  Lihtne ühes käes kasutada, kohandatav mitmesuguste ülesannete jaoks, kuid samas ka piisavalt võimas ja vastupidav, et tulla toime ka kõige tihedama töögraafikuga.

  18. mail tutvustas Panasonic tahvelarvutit TOUGHBOOK S1 – ülimalt vastupidavat Android ™ tahvelarvutit tõeliselt liikuvale töötajale. Seda 7-tollise ekraaniga seadet on ühes käes lihtne ja ergonoomiline kasutada, see on kohandatud mitmesuguste ülesannete jaoks, kuid samas piisavalt võimas ja vastupidav, et tulla toime ka kõige intensiivsema töögraafiku ja koormusega. Parimad omadused avalduvad seadmel siis, kui rakendada seade töösse tänavatel patrullivate politseinike, tootmisliine auditeerivate tehnikute, välitöödel ülevaatusi ja hooldustöid teostavate inseneride või objektil tegutsevate ehitustööliste kätte.

   

  Tööstuslik arvuti Panasonic TOUGHBOOK S1

  TOUGHBOOK S1 – professionaalse mobiilse töötaja tööriist.

  Kaasaegne mobiilne töötaja väärib mobiilset arvutiseadet, mis on loodud toetama teda igapäevastes töödes ning mille väljatöötamisel on insenerid lähtunud just ennekõike tema vajadustes – mitte lihtsalt ühte järjekordset tarbijale suunatud tahvelarvutit kaitseümbrises, koos kõigi võimalike kaasnevate probleemidega. See seade on TOUGHBOOK S1 – professionaalse mobiilse töötaja tööriist. Selleks, et vastata nii lõppkasutajate kui ka neid töösse rakendavate ja hooldavate IT-administraatorite väga konkreetseid ja praktilisi igapäevaseid vajadusi, on see ehitatud kompromissideta.

  Tööstuslik arvuti Panasonic TOUGHBOOK S1TOUGHBOOK S1 tahvelarvuti on ergonoomiliseks disainitud, kerge (426 g) ning sobib nii käerihmaga, kui ka ilma selleta, käepäraselt ja mugavalt nö. ühe käe asendis töötamiseks ka pikema aja jooksul. Kõigi võimalike ilmastikutingimuste korral, on välitingimustes loetavat ekraani lihtne kasutada tänu turu juhtivale positsioonile, heledusega kuni 500 cd / m² ja täiustatud peegeldumisvastasele tehnoloogiale, mis tagavad selge pildi ka kõige eredama päikesevalguse käes. Vihmast tingitud frustratsioon ja kaitsekinnaste eemaldamisega seotud tõrked töös, on TOUGHBOOK S1 tahvelarvutiga töötamisel minevik, kuna seadmes on tõhusalt toimiv vihmarežiim ja kinnastega toimiv puutetundlik ekraan. Neile, kel on vaja oma töös seadme kaudu allkirju, pikemaid raporteid, detailsemaid aruanded või andmemahukaid vorme sisestada, on seade võimalik tarnida koos hõlpsasti kasutatava ja täpse pliiatsiga.

  Seadet on võimalik viia vastavusse erinevate mobiilsete töötajate erivajadustega. Näiteks saab soovi korral lisada konfigureeritava vidinapordi kaudu vöötkoodilugeja või täiendava USB-pesa. Valgustiga 13MP tagumine kaamera ja eesmine 5MP kaamera, annavad ideaalse võimaluse teha vajalike aruannete külge kinnitatavaid pilte ja pidada kolleegidega video kõnesid.

  Selleks, et tagada kindlus, et vastupidav tahvelarvuti saaks töötada nii kaua kui mis tahes vahetus, on see disainitud selliselt, et akusid saab kasutaja vahetada lihtsa klõpsamisega ja seadme töö ajal. See võtab ära vajaduse töö katkestamiseks, seadme toite väljalülitamiseks või korpuse detailide või katete eemaldamiseks patareide vahetamiseks. Kahe aku suuruse valik annab võimaluse töötada seadmega ühe laadimisega järjest kuni 14 tundi.

  Piisavalt võimas, et tulla toime liikuvate töötajate poolt kasutatavate rakenduste seatud nõuetega – operatsioonisüsteem Android 10, Qualcomm® SDM660 Octa-Core protsessor, 4 GB RAM mälu ning 64 GB salvestusruumi.

   

  Tolmu- ja veekindel Panasonic TOUGHBOOK S1

  Vaatamata ergonoomilisele disainile ja kergele kaalule, vastab tahvelarvuti kõikidele ootustele, mida me kõik ootame TOUGHBOOK seadmelt

  Vaatamata ergonoomilisele disainile ja kergele kaalule, vastab tahvelarvuti kõikidele ootustele, mida me kõik ootame TOUGHBOOK seadmelt – tolmu- ja veekaitse tase on IP67, sertifitseeritud MIL-STD-810H standardile vastavalt ja positiivsete tulemustega läbinud testid, mille käigus pidas vastu kukkumistele betoonile kuni 150 cm kõrguselt [Testitud sõltumatu, kolmanda osapoole laboris, järgides standardi MIL-STD-810H meetodit 516.6, protseduur IV]. Panasonic Toughook lisatarvikute optimaalse kasutamise saavutamiseks, jagab TOUGHBOOK S1 tahvelarvuti TOUGHBOOK L1 ja A3 Android tahvelarvutite ökosüsteemidega samu elemente, näiteks nagu akud, hoidikud, dokid ja puutepliiatsid.

   

  Lihtsasti hallatav Panasonic TOUGHBOOK S1

  Haldamise ja administreerimise hõlbustamiseks, on TOUGHBOOK S1 tahvelarvuti Android Enterprise valmidusega

  Haldamise ja administreerimise hõlbustamiseks, on TOUGHBOOK S1 tahvelarvuti Android Enterprise valmidusega ja saadeval komplektina ka tööriistade komplektiga “Panasonic COMPASS suite of Enterprise Management tools”. The Complete Android Services and Security package teenuste ja turvapakett pakub kõike, mida ettevõte vajab Panasonicu vastupidavate Android-seadmete turvaliseks konfigureerimiseks, juurutamiseks ja haldamiseks.

  TOUGHBOOK S1 tahvelarvutil on tavaline 3-aastane garantii ja see on  saadaval koheselt.

   

   

   

  0
   0
   Ostukorv
   Ostukorv on tühiTagasi poodi