• Küsi meie e-poest PERSONAALSET PAKKUMIST

  • Rugged arvutid kiirabiautodes: innovatsioon Eesti hädaabiteenistuses

    Kiirabiautode maailm on olnud pidevas muutumises,
    kohanedes nii tehnoloogia kui ka hädaabiteenuste nõudmiste kasvuga.

    Kiirabiautode maailm on olnud pidevas muutumises, kohanedes nii tehnoloogia kui ka hädaabiteenuste nõudmiste kasvuga.

    Selles postituses sukeldume sügavuti kiirabiautode digitaalse arengu ja elektroonikaseadmete rolli, keskendudes eriti Eesti kiirabiteenistusele ja selle koostööle kohalike tootjatega.

     

    Kiirabatehnoloogia standardidKiirabitehnoloogia standardid

    Kiirabiautod peavad vastama rangetele nõuetele, mille on sätestanud otsustajad Euroopas.

    See on muidugi täielikult arusaadav, et kiirabiauto ei ole lihtsalt üks sõiduk, ega pelgalt vahend töötegemiseks, tegemist on hädavajaliku osaga kiirabi tööst.

    Tavakodanikuna eeldame, et kiirabi on alati kiirelt kättesaadav juhul kui peaks tekkima erakorraline terviserike, õnnetus või mõni häda, mis vajab kiiret abi. Imselgelt on just kiirabiautol elupäästmisel võtmeroll.

    Seetõttu ongi kogu kiirabiauto ehitus sätestatud standarditega. Alates sisemõõtmetest ja kandevõimest kuni nurgaraadiuste ja tööohutuseni – ikka detailid on need, mis määravad kiirabioperatsioonide efektiivsuse ja ohutuse.

    Eestis on täna kaks ettevõtet, kes suudavad nõuetele vastavaid kiirabiautosid ehitada ja Oliver Supervivendist on uhkusega mõlema ettevõtte partneriks!

     

    Partnerlus kohalike kiirabaautotootjategaPartnerlus kohalike kiirabaautotootjatega

    Oluliseks osaks Eesti kiirabitehnoloogia innovatsioonis on partnerlus kohalike autotootjatega. Uurime, kuidas need ettevõtted on pühendunud parimate elektroonikaseadmete, eriti tipptasemel arvutite, pakkumisele.

    Nõudmised on kõige suuremad ja seda muidugi arusaadavalt – tegemist on ju konkreetselt inimese elu ja surma küsimusega.

    Martin Puusepp ettevõttest Profile Vehicles räägib, et kiirabiauto ehitamine on operatiivsõidukitest üks keerulisemaid. “Nõudmised on kõige suuremad ja seda muidugi arusaadavalt – tegemist on ju konkreetselt inimese elu ja surma küsimusega. Standardid on kõrged ja riskimaandamine peab olema tõhus. Kõik, kuni juhitoolini on kindlate nõuetega. Kiirabiauto eesmärk on ju ometi võimalikult kiirelt saada info ja operatiivselt reageerida. Häirekeskuse kõnest alates peaks ideaalis olema nii, et töötaja istub autosse, vilkurid tööle ja juba ongi minek. GPS-süsteem näitab kohe kuhu ja kuidas sõita ning arstid saavad tegeleda inimese elu päästmisega. Eks päriselu toob aeg-ajalt takerdusi, aga meie ülesanne on minimeerida igasugune risk ja tehnikal on selles võtmeroll.”

    Puusepp peab nii-öelda tavalisi arvuteid operatiivsõidukitele selgelt liiga riskantseteks. “Ütlen ausalt, et lihtsalt tavalise arvutiga on meil alati sada häda. Küll on päike liiga ere või temperatuur liiga madal. Olen selgelt rugged-arvutite usku, lihtsalt seetõttu, et tehnika peab olema kiirabiautos töökindel ja seda igas olukorras, suvel ja talvel, vihmas ja lumes, sadagu või pussnuge, aga inimese elu päästmine ei tohi takerduda tehnilistesse probleemidesse!”

    “Kiirabiautod ostetakse valimise, mitte hanke teel. See on muidugi ainuõige, kuna sellise sõiduki puhul on kvaliteet üle raha. Muidugi on nõudmised kõrged, aga koostöös on sündinud peaaegu, et täiuslik kiirabiauto komplekt, mis arvestab kõikide poolte soove ja vajadusi. Siia on olnud kaasatud kõik pooled ja pean eraldi rõhutama, et just Oliveril on olnud siin võtmeroll. Tema laialdane teadmistepagas ja kiire reageerimine ning muidugi erakordne lahenduste leidmine on teinud kogu protsessi algusest peale tõhusaks. Kuigi ega see ei ole lihtne ülesanne, leida tehniline lahendus olukorda, kus on vajalik kiire reaktsioon, ligipääs tundlikele andmetele, täpne ja kõige efektiivsem sõidujuhis ning muidugi ei tohi sealjuures tehnika hanguda, kokku joosta ega tühjaks saada. Oliver on selles osas ikka tõeliselt kõrgel tasemel partner, et tõesti kõik laheneb operatiivselt,” lisas Puusepp.

     

    Kiirabiteenuse digitaliseerumineKiirabiteenuse digitaliseerumine

    Süveneme digitaalsete lahenduste rolli kiirabiteenustes, mis on aidanud kaasa operatiivse tõhususe suurenemisele.

    Uurime, kuidas tänapäevased arvutisüsteemid, sealhulgas tipptasemel rugged-arvutid, on muutnud kiirabiteenuste reageerimisaega ja patsiendi hoolduse kvaliteeti.

    Toomas Sarv, Tartu Kiirabi IT-juht, hindab tänapäevaste tehnoloogiliste lahenduste olemasolu kiirabiautodes ühest küljest suureks võiduks ja teisalt näeb, et optimeerimise ruumi on seadmete ja tehnoloogia vallas omajagu. “Võrreldes ajaga, mil autoarvuteid üldse polnud, on kindlasti reageerimisaeg muutunud kiiremaks ning operatiivteenused tõhusamaks. Samal ajal on kiirabiauto tehnikast pungil ja seega võib väiksemgi rike mõjutada kiirabitöötajate tööd. Tuleme füüsiliste paberkaartide ja tugeva ajukuluga ajast ning liigume edasi perioodi, mil tehnoloogia abil hoiame aja- ja ajukulu kokku. Praegu võib öelda, et oleme poole peal, esimene etapp on läbitud, omad õppetunnid saadud ja liigume siit veelgi edasi.. Võimalusi tuleb aina juurde, aga loomulikult on esmatähtis patsiendile suunatud kiire ning tõhus abi ja töötajate heaolu. Kiirabis on ikka inimesed kõige olulisemad.”

    Vaadates tulevikku, usub Sarv, et edaspidi võiks kiirabiautode varustus olla optimeeritum: “hetkel on kiirabiautos lausa lisaaku selleks, et kogu seadmepark saaks vajaliku toite. Seetõttu arvan, et seadmeid autodesse juurde pole vaja, isegi ei tahaks. Küll aga ootan järgmist tarkvarauuendust, et saaksime patsiendikaardiga seonduva rakenduse veelgi tõhusamaks ning autos kasutusele tulevast uuest geoinfosüsteemist võtta viimast. Lisaks võiks muutuda mugavamaks arvutite kasutamine.”

    Oliver hoiab fookuse paigas, et leida optimaalseim lahendus vastupidava riistvara, uuendatud tarkvara ja inimeste heaolu vahel.

    Sarv usub, et partnerid, nagu Supervivent, on kiirabile igati vajalikud: “Oliver hoiab fookuse paigas, et leida optimaalseim lahendus vastupidava riistvara, uuendatud tarkvara ja inimeste heaolu vahel. Eraldi tahan rõhutada just Oliveri suurepärast lahenduste leidmise võimet – ei ole probleemi, millega ta hätta jääks või kiirelt väga häid lahendusi ei pakuks. Oleme algusest peale justkui ühes paadis ja koostöös ühtse sihi võtnud parema tuleviku suunas. Selge on see, et elektroonika, nagu näiteks rugged-arvutid kiirabiautodes on tulnud selleks, et jääda.”

     

    Tulevikutrendid kiirabitehnoloogias

    Viimaks vaatame tulevikku ja unistame

    Viimaks vaatame tulevikku ja unistame, millised võivad olla kiirabiautode tehnoloogilised suunad. Kas elektriautod ja isesõitvad autod võtavad kiirabiteenuste valdkonnas üle? Kuidas muutuvad energiasalvestamise lahendused ja milline roll on innovatsioonil järgmise 10 aasta jooksul?

     

    Oliver SultsOliver Šults vaatab tulevikku nii:

    Järgmise 10 aasta jooksul võib kiirabiautodes tehnoloogiline areng hõlmata mitmeid uuendusi. Võib näha integreeritud kantavate seadmete, liitreaalsuse (augmented reality) prillide leviku kasvu, AI (Artificial Intelligence) ja IoT (Internet of Things) süsteemide ning mitmekülgsete kõik-ühes seadmete kasutuselevõttu. Kümnendi lõpuks võivad aga biomeetrilised sensorid, holograafilised liidesed ja järgmise põlvkonna nutikad meditsiiniautod muuta kiirabateenuste tööd oluliselt, pakkudes täiustatud patsiendi jälgimist ja kaugkonsultatsioone.

    Üks on aga selge – elu päästmiseks on kindel, toimiv ja tugev tehnoloogia elementaarne eeldus, mitte eksklusiivne erilahendus.

    Kokkuvõtlikult võime öelda, et kas ja kui palju täpselt rugged-arvutid kiirabiautodes rolli saavad, seda näitab tulevik. Üks on aga selge – elu päästmiseks on kindel, toimiv ja tugev tehnoloogia elementaarne eeldus, mitte eksklusiivne erilahendus.

    Seotud tooted

    Kasutatud IT-riistvara kasutamine

    Kasutatud IT riistvara on tark valik ettevõtetele,
    kes soovivad saavutada kuluefektiivsust ja töökindlust.

    Miks valida kasutatud IT-riistvara?

    Kasutatud IT riistvara on tark valik ettevõtetele, kes soovivad saavutada kuluefektiivsust ja töökindlust.

    Kasutatud IT riistvara on tark valik ettevõtetele, kes soovivad saavutada kuluefektiivsust ja töökindlust. Kasutatud IT riistvara pakub töökindlust ja kuluefektiivsust mitmel viisil. Selle valiku eelised hõlmavad madalamaid ostukulusid, väiksemaid hoolduskulusid ning suuremat väärtust raha eest. Lisaks sellele toetab kasutatud IT riistvara ka keskkonnasõbralikku lähenemist, pakkudes võimalust ringlusse võtta ja taaskasutada ning vähendades ressursikasutust ja jäätmete hulka. Seega võib öelda, et kasutatud IT riistvara on mitmekülgne valik, mis vastab nii ettevõtete vajadustele kui ka keskkonnahoidlikkusele.

    Müügieelne kvaliteedi kontroll tagab, et kasutatud riistvara vastab kõrgetele standarditele ja on töökindel. Lisaks pakume garantii ja tagastustingimusi, mis annavad klientidele kindlustunde.

    Kliendid on jaganud positiivseid kogemusi kasutatud IT riistvara kasutamisest, rõhutades selle kuluefektiivsust. Madalamad ostukulud võimaldavad ettevõtetel säästa raha, samal ajal kui väiksemad hoolduskulud vähendavad pikaajalisi kulusid. Kasutatud IT riistvara võimaldab ettevõtetel saavutada oma eesmärke tõhusamalt ja kuluefektiivsemalt.

    Kasutatud IT riistvara toetab keskkonnasõbralikku lähenemist

    Kasutatud IT riistvara aitab vähendada elektroonikajäätmete hulka ja toetab seeläbi keskkonnasõbralikku lähenemist. Uue riistvara tootmine nõuab suurel hulgal ressursse, sealhulgas energiat, vett ja haruldasi maavarasid. Kasutatud riistvara taaskasutamine ja ringlussevõtt aitab vähendada ressursikasutust ning säästa loodusvarasid. Lisaks sellele, kasutatud riistvara ostmine võimaldab pikendada toote elutsüklit, vähendades seeläbi jäätmete tekkimist.

    Kasutatud IT riistvara valimine on seega samm keskkonnasõbralikuma tuleviku suunas.

     

    It-riistvara paigaldamine

     

    Kas IT seadmete paigaldus teha ise või tellida töö spetsialistilt?

    Otsustades kas tellida IT seadmete paigaldus spetsialistilt või teha ise paigaldus, on oluline kaaluda mitmeid tegureid. Allpool on toodud mõned soovitused ja kaalutlused, mis võivad aidata teil lõpliku otsuse langetamisel:

    1. Oskused ja kogemused: Kui teil on vajalikud tehnilised teadmised ja oskused, võite kaaluda iseseisvat paigaldamist. Kui aga puuduvad vajalikud teadmised, on soovitatav tellida spetsialist.
    2. Ajakulu ja ressursid: Iseseisva paigaldamise korral peate arvestama ajakuluga ja vajalike ressurssidega, nagu tööriistad ja juhendid. Spetsialisti tellimisel säästate aega ja ressursse.
    3. Riskid ja võimalikud probleemid: Iseseisva paigaldamise korral võib esineda riske ja võimalikke probleeme, mis võivad kaasa tuua lisakulusid. Spetsialisti tellimisel tagatakse kvaliteetne paigaldus ja vähendatakse riske.

     

    Spetsialisti tellimine võib olla kallim, kuid see tagab kvaliteetse paigalduse, garantiid ja tehnilist tuge.

    Lõpliku otsuse tegemisel tuleks kaaluda mitmeid tegureid. Spetsialisti tellimine võib olla kallim, kuid see tagab kvaliteetse paigalduse, garantiid ja tehnilist tuge. Samas võib iseseisev paigaldamine olla odavam, kuid sellega kaasnevad riskid ja võimalikud probleemid. Oluline on arvestada vajalike teadmiste ja oskustega ning ajakulu ja ressurssidega. Kokkuvõttes tuleks hinnata oma võimalusi ja vajadusi ning teha otsus vastavalt sellele.

     

    E-veoseleht rugged tahvlis: pilootprojekt paekivikarjääris

    E-veoseleht on reaalajas nähtav kõigile osapooltele  –  saatja, vedaja ja vastuvõtja.

    E-veoseleht on reaalajas nähtav kõigile osapooltele  –  saatja, vedaja ja vastuvõtja, st enne veose saabumist sihtkohta teab sihtkoht juba, et selline veos on tema poole teel ja umbes millal veos temani jõuab.

    Kui sihtkoht mingil põhjusel ei saa veost vastu võtta, siis saab ta sellest juba aegsasti vedajale teada anda ning see tähendab kütuse ja aja kokkuhoidu. Keegi ei pea mitu korda andmeid uuesti sisestama, vaid need andmed on kõikidel osapooltel olemas reaalajas ja digitaalselt. Veoselehed saab suunata otse raamatupidamisse ja hoida sellega kokku ka raamatupidamisele kuluvat ajakulu.

     

    E-veoseleht – loomulik jätk uute tehnoloogiate jadas

    E-veoselehele on tarkvaraarenduse ja sobiva raudvara kaasamisel võimalik hakata andmeid koguma veose päris esimestest sammudest alates – näiteks hetkest, mil rataslaaduri kulp materjali maast tõstab. Sellise suuna on võtnud paekivitoodete tehas Limestone factories of Estonia OÜ. Alates 1959. aastast tegutsev Limestone Factories of Estonia OÜ on aastaid olnud Eesti suurimaks paekivikillustiku tootjaks, valmistades kuni 30% kohaliku turu mahtudest. Ettevõte on pidevalt võtnud kasutusele ja juurutanud uusi tehnoloogiad, näiteks, lõhkamistevaba paekivi raimamine hüdrovasaratega või jääkidevaba tootmine, kasutades vesipuhastustehnologiaid. Aastate jooksul on turule toodud ainulaadsed tooted ja materjalid, mis märgatavalt suurendavad kohalike ehitusmaterjalide valikut ning samas võimaldavad ettevõttel ellu viia keskkonnasäästlikku tootmist. E-veoselehe täieliku potentsiaali rakendamine sobitub uute tehnoloogiate jadasse loomulikult.

    Ettevõte käsutuses on kaks karjääri: Väo karjäär ja Maardu karjäär. Väo karjäär on üks suuremaid Eestis ja unikaalne selle poolest, et asub riigi pealinna sees ja praktiliselt elamurajoonis. Põhiliselt toodab tehas fraktsineeritud killustikku ja sidumata segusid, mida kasutatakse teedeehituses ning pestud paekivi liiva, mis asendab looduslikku liiva.

    Küsi lisaks

     

    Waybilleriga logistika täielikult paberivabaks

    Juba mitmed suurettevõtted on valinud Waybilleri, et liikuda paberil saatelehtedelt digitaalsetele saatelehtedele (ehk e-veoselehtedele).

    E-veoselehed tähendavad olulist paberisäästu, reaalajas info liikumist kõikide veo osapoolte (saatja, vedaja, vastuvõtja) vahel, väiksemaid võimalikke vaidlusi veo osapoolte vahel ning lisaks on e-veoseleht üheks eeltingimuseks, et Eesti teedel vedada kuni 52 tonnise tegeliku massiga autorongiga. Limestone Factories of Estonia OÜ on liitunud Waybilleriga. Waybilleri eesmärk on muuta logistika täielikult paberivabaks. Waybilleriga on liitunud ligi 6000 ettevõtet Eestist. Kevadel tegi Waybillerisse investeeringu ka Skype-i kaasasutajatele kuuluv investeerimisettevõte Ambient Sound Investments (ASI) ning see on märk suurest usaldusest ettevõtte vastu.

    Pilootprojekt aitab valida raudvara

    Klient haaras meie poolt pakutud võimalusest ning otsustas käivitatud pilootprojekti raames katsetada erinevat raudvara. Pikas perspektiivis on plaanis lahendus kasutusele võtta kõigis asukohtades üle ettevõtte. Supervivent kasuks rääkisid pikaajaline kogemus ning teadmised juba läbi testitud lahendustest. Pilootprojekti tarbeks valisime rataslaaduri Volvo L150H. Laadurisse paigaldasime demoseadmed, et lahendust tervikuna testida ning saada tagasiside laadurijuhtidelt.

    Supervivent esimene soovitus laaduritesse on fully-rugged, Win 10 op. süsteemiga, tahvel Panasonicult – FZ-G1 Mk5 või G2. Tegu on seadmetega, mis on välitöödeks loodud. Tahvlid on IP65 ja MIL-STD810 sertifitseeritud. Dokk ja kinnitusvahendid tööstuslikesse tingimustesse loodud. Koostekvaliteet ja tootja pikaajaline välitööarvutite loomise kogemus tagavad nende seadmete pikaealisuse ja tasuvuse. Meie kogemus on näidanud, et rakendades FZ-G1 töösse, puutume me kliendiga uuesti kokku kõige varem viie aasta pärast – sest need masinad lihtsalt töötavad.
    Nende seadmete rikkeprotsent on ca 2,5%, tavaliste laiatarbe seadmete oma vastavalt 20-25%. Mudeli 5. modifikatsiooni tootmine on küll lõpetatud, kui jätkuvalt saadaval. Varuosade saadavus on ka garanteeritud.

    E-veoseleht koos kõikvõimalike funktsioonidega on enamasti seadme tootjast, operatsioonisüsteemist ja ekraani diameetrist sõltumatu.

    Testida plaanime ka konkureerivate tootjate seadmeid. Esimesena sai paigaldatud Durabook tahvel koos kõige vajalikuga. Klient käivitab koostöös Waybilleriga protsessi. Funktsionaalsuse testimine ja protsessidega kooskõla hindamine saab alata ning lõpliku otsuse langetamiseks esimesed andmed juba kogutud.

    Supervivent saab aidata ettevõtteid erinevates digitaliseerimise etappides, nagu majandustarkvara arendus ja testimine, raudvara tarne ja tööle rakendamine, digitaliseerimise projekti juhtimine, mõõdikute seadmine, pilootprojektide läbiviimine, sealhulgas tootmises ja logistikas.

    Rugged süsteemide ja seadmete valik võib esmapilgus näida lõputult lai ning kvaliteetsete komponentide eristamine näida võimatu missioonina. Teame, et demoseadmega segamatult katsetades ja iseseisvalt otsustades, saab klient väga hea ostukogemuse.

    Broneeri endale oma demoseade. Vasta paarile lihtsale küsimusele. Võta kaheks nädalaks enda näidisarvuti kasutusse. Tee proovi. Vaata. Näita. Rakenda töösse. Otsusta.

    Küsi lisaks

    Toughbook CF-54 tõi neljakordselt rõõmu

    Kõik tööriistad ei pea olema uued, aga nad peavad olema ergonoomilised, kvaliteetsetest komponentidest ja vähemalt kaupmehe 3 aasta pikkuse garantiiga.

    Toughbook CF-54 tõi minu päeva rõõmu. Jagatud rõõm on topelt rõõm. Püüdes igal sammul olla faktide esitamises täpne, siis soovin täpsustada, et Toughbook ‘e on kaks. Seega, matemaatiliselt korrektne oleks öelda kolmekordne rõõm, pigem isegi neljakordne. Olgu matemaatikaga kuidas on, aga veelkord, täna on hea päev! Saan kliendile arvutid ära saata. Nende arvutitega on üks vahva lugu rääkida. Räägin ja kirjutan rõõmuga. Link rääkimise osale

    Toughbook kui kinnisidee

    Panasonic ja Toughbook on teemad, millest ma leian end igal päeval rääkimas, mõtlemas või kirjutamas.

    Olen Oliver Šults – rugged mobiilsete arvutiseadmete ja süsteemide spetsialist. Panasonic ja Toughbook on teemad, millest ma leian end igal päeval rääkimas, mõtlemas või kirjutamas. Kirgliku müügimehena ja pühendunud kaupmehena, pean leppima ka sellega, et kliendid ja nende lood keerlevad mul peas valimata kohta või aega. Ei maksa arvata, et ma ei oska võtta aega maha või et vaevlen töönarkomaania käes. Kaugel sellest! Need teemad lihtsalt köidavad mind. On köitnud viimased 16 aastat. Ilmselt köidavad veel mingi aja.

    Panasonic tagab rahuliku une

    Raudvaraga on asjalood üsna lihtsad ja selged. Võtan tüki arvutit kätte, hindan visuaalselt esteetilist külge, hindan sellel jooksva tarkvara ühilduvust, hindan Excelis ROI ‘d ja TCO ‘d ja vaevata annan hinnangu ergonoomikale.

    Et, hinnangule kaalu lisada, vaatan üle pakutavad garantiitingimused, elutsükli pakkumise ja loen, mis interneti rahvas asjast arvab.

    Kliendisuhetega on teisiti. Selge see, et on fundamentaalsed erinevused üksikisiku või väikese kollektiivi teeninduses, võrreldes suhtega suurema organisatsiooniga või ärikliendiga koos tema tütarettevõtetega. Exceli tabeliga ei juhi kummalgi juhul protsessi algusest lõpuni. Inimlik roll tuleb täita varem või hiljem. Selles rollis näen ma enda väärtust. Ma ei saa lubada, et vastan kliendi ootustele. Saan kinnitada, et tagan parima võimaliku teeninduse oma valdkonnas. Õhinal igapäevaselt tegutsedes ja lihtsamaid mõõdikuid jälgides, on üsna keeruline hinnata, et kuidas siis tegelikult on.

    Raudvara tootjatelt tunnustuse saamiseks on vaja teha tegusid. Tegusid on õnnestunud teha. Supervivent on täna Panasonic TOUGHBOOKWEROCKDURABOOK, Gamber-Johnson, Tablet EX Gear ja ADS-TEC registreeritud partner. Süsteemide loojate poolt meile tunnustuseks antud staatus ja pikaaegne kogemus on vundament. Selle toel saame korraldada operatiivset ja selget kommunikatsiooni kliendi ja tootja vahel ning aidata kaasa ägedate tehniliste lahenduste loomisele või ühe Toughbook arvuti jõudmisele tehasest põllule.

    Klientide rahulolu saab mõõta küsitlusi, kõhutunnet, aga ka finantstulemusi analüüsides. Möödapääsmatu on aga üldrahvalik metoodika – kui pretensioone pole, siis järelikult on kliendid rahul. Ilmselt ka see peab paika. Pretensioonide vaba igapäevaelu on minu esimene eelistus. Välitööarvutite konsultandina tean, et minu rahuliku une retsept sisaldab ühe komponendina seadet Toughbook seeriast. Minu rahulik uni – see on minu üks peamistest argumentidest, kui kliendid küsivad, miks soovitan rugged arvutite tootjate pikast loetelust just Panasonic seadmeid.

    Võta ühendust

     

    Toughbook cf-54Toughbook ‘e on vaja. Peeter soovitas sinu poole pöörduda

    Ma pean tunnistama, et see on jube hea tunne, kui võõralt numbrilt tulev telefonikõne algab sõnadega: “Tere Oliver! Peeter soovitas sinu poole pöörduda. Mul on Toughbook ‘e vaja!”

    Ma jätan selle kogemuse endale meelde. Selliselt pöördumine mõjub hästi. See tekitab kaupmehes hea tunde. See omakorda kutsub minus esile soovi kohe midagi head vastu pakkuda. Oma võimete piires. Rahulolu mõõdikud on põhjas! Maru hea tunne on!

    Helistajaks osutus Raul Ernes, Eesti Triboloogia Instituut OÜ-st. Triboloogia on rakendusteadus, mis uurib omavahel hõõrduvate pindade vastastikuseid mõjusid. Seega ei ole üllatav, kui loeme aadressilt www.triboloogia.ee , et nad teostavad metallkonstruktsioonide valmistamise järelevalvet, mootorikütuste analüüsi ja nõuetele vastavuse kontrolli ning koolitavad laagerduste, määrdeainete, pneumosüsteemide ja hüdrosüsteemide alal. Lisaks oskavad nad määrdeainete laboratoorse analüüsi tulemuste põhjal hinnata seadmete laagerduses saabuvatest tõrgetest.,

    Võta ühendust

     

    Tootmisest maas, poolmetsikud ja kasutatud – aus kaup!

    Raul pöördus minu poole sooviga, osta kaks klassikalise läptopi vormiga Toughbooki. Täpsustavate küsimuste ja vastuste kaudu jõudsime üksmeelselt tõdemuseni, et need võiksid olla “poolmetsikud” arvutid. Poolmetsikud – nii Raul neid nimetas. Tänasest alates, kohalikus slängis, selliselt semi-rugged klassi seadmeid nimetamegi. Eesti keel kõlab kaunimalt, kui semi-ruggedfully-rugged või business-rugged. Raulil ei ole vaja välitöödeks mõeldud “karutapjat”. Karutapjad – nii ma kutsun juba aastaid fully-rugged klassi seadmeid. Vulgaarne släng on kasutuses alates sellest, kui sain teada, et just selliselt nimetavad Elektrilevi elektriliinide defekteerijad oma välitöödeks mõeldud fully-rugged tahvelarvuteid.

    Vestlusest jäi enim kõlama: “On vaja miskit, mis kestaks!” Pakkusin talle välja, et võtame Panasonic Toughbook CF-54, tootmisest maas oleva mudeli, aga otsin ühed head versioonid kasutatud arvutite hulgast. Kliendile see mõte meeldis. Hetkel populaarsust koguva FZ-55 eelkäija, Toughbook CF-54, on klassikalise kuju ja vormiga äriklassi sülearvuti, mis talub kukkumist, põrutusi, igapäevast objektidel ringi kolistamist, klaasikest vett klaviatuuril, vibratsiooni ning on IP53 ja osadele standardi MIL-STD 810 testimise nõuetele vastavalt testitud. Vastupidav. Töökindel. Tööloom. Ütlen teile, et see kaup saab olema väga aus! Selles mõttes, et see saab olema hea kaup! Jah, mul on põhjust tunda heameelt nende seadmete müügi üle, sest siin on arvutit küll ja veel!

     

    Hundid lambanahas

    Mõnusalt tummise kesta sees on peidus päikesevalguses loetav (1000 nitti), puutetundlik, Full HD resolutsiooniga ekraan, eraldiseisev uBlox GPS, kiire 4G moodul, normaalse suurusega klaviatuur ja ergonoomiline kandesang.

    Ühel nendest puudub GPS, aga see peegeldub ka hinnas. Paneme siia uhiuue aku sisse, siis on siin arvutit töö tegemiseks ja raha teenimiseks minimaalselt viieks aastaks. Komponentide hulgas leiame veel: Intel® Core™ i5-6300U 2.4GHz protssor, 512 GB SSD, 16GB RAM, DVD-RW, USB3.0, Serial (RS-232); HDMI, LAN. Need on hundid lambanahas!

    Kõik tööriistad ei pea olema uued, aga nad peavad olema ergonoomilised, kvaliteetsetest komponentidest ja vähemalt kaupmehe 3 aasta pikkuse garantiiga.

    Teadlikke valikuid!

    Võta ühendust

    IT-juhtimise aastakonverentsil 2022: rugged seadmed Apollo Kinos

    IT-juhtimise aastakonverentsil 2022, mille korraldasid ituudised.ee ja Äripäev, ei kukkunud sellel korral ükski arvuti tükkideks.

    IT-juhtimise aastakonverentsil 2022, mille korraldasid ituudised.ee ja Äripäev, ei kukkunud sellel korral ükski arvuti tükkideks.

    Konverents toimus Apollo Kinos Mustamäel, 17. mail. Kuulasime inspireerivaid visioone Eesti IT sektori tulevikust. Saime häid soovitusi kaugtöö ja kaugteenuste paremaks korraldamiseks oma ettevõttes. Elasime kaasa inspireerivatele kogemuslugudele Eesti ettevõtetelt. Nautisime võimalust taas näost-näkku suhelda konkurentidega.

     

    Durabook U11IMessialal rugged välitööarvutite näitus

    Cybers, Arrow, OIXIO ja Supervivent toetasid konverentsi korraldust rahalise panusega.

    Päev täitis meie ootused ja saime enda jaoks vajalikku ja huvitavat informatsiooni, mida otsima läksime. Ainus ettevõte Baltikumis, mis on spetsialiseerunud ainult vastupidavatele mobiilsetele arvutiseadmetele ja süsteemidele, mitmekesistas messiala rugged välitööarvutite näitusega. Näha sai käsiterminali Panasonic FZ-N1. Angry Birds 2 mängu sai mängida tahvelarvutitel Toughbook FZ-S1 ja Samsung Galaxy Tab Pro. YouTube videoid sai vaadata populaarsel Toughpad FZ-G1 MK5 tahvlil. Veebilehti tuli sirvida Durabook U11I robustsel MIL-STD810 tahvlil. Selga sai proovida kanderakmeid ja käega katsuda ergonoomilise mobiilse töökoha loomist toetavaid tarvikuid Gamber-Johnsonilt.

    Küsi lisaks

     

    Esimene sessioon

    IT-juhtimise traditsiooniline konverents keskendus sellel aastal kolmele aktuaalsele teemale. Kõigepealt vaatasime suurt pilti – Eesti riigi ja Eesti ettevõtete IT olukord, väljakutsed ja visioonid ning globaalsed trendid digitaliseerumise valdkonnas.

    Eesti Majandus- ja kommunikatsioonimisteeriumi asekantsleri Luukas Ilves peatus küsimustel: Kas Eesti on jätkuvalt maailma kõige eesrindlikum digiriik? Mis suunas Eesti digiriik liigub ja milline on visioon? Ukraina sõda ja Eesti küberjulgeoleku olukord.

    IT-ettevõtete koostöövõrgustiku, veidi pikemalt öeldes, Eesti Infotehnoloogia ja Telekommunikatsiooni Liidu president Juhan Pukk andis ülevaate Eesti IT sektori olukorrast. Muuhulgas võttis ta vaatluse alla IT sektori ekspordipotentsiaali, tööjõuga seonduvad probleemid ja riigihanked. ITL ehk info- ja kommunikatsioonitehnoloogiaga tegelevaid ettevõtteid ja organisatsioone ühendava erialaliidu eesmärgiks on itl.ee andmetel, era- ja avaliku sektori koostöö parendamine. Organisatsiooni visiooniks on nutikas Eesti. Soomest pärit leiutaja, kirjanik, Sibeliuse Akadeemia lõpetanud helilooja. Rohkem tuntud, kui futurist, Perttu Pölönen, pani mõtlema kaasa kolmele põhiküsimusele. Mis on selle peamised põhjused, et kuigi ettevõtjad nõustuvad, et digitaliseerimine on vajalik, ei edene see tihti kergelt? Kuidas hinnata digitaliseerimise kasutegurit ja ROI-d? Kuidas hakkama saada töötajate loomupärase vastuseisuga muutustele?

    Küsi lisaks

     

    Panasonic FZ N1Teine sessioon: kaugtöö ja kaugteenused

    Teine sessioon keskendus kaugtööle ja kaugteenustele.

    Teema sisustasid kolm praktilist näidet kaugtöö ja kaugteenuste korraldamisest COVID-i ajal, mil ajasurve tõttu tuli tegutseda tavapärasest kiiremini ning arvestada sellega, et kasutajate ootused olid ebatavalisele olukorrale vaatamata jätkuvalt kõrged. Sessioonis uuriti, kuidas juhtida projekte kriisi ajal ja saavutada lühikese ajaga hea tulemus, kuidas viia uued lahendused võimalikult valutult kasutajateni ja millised olid suurimad vead, mida järgmistel kordadel õnnestuks vältida.

    Küsi lisaks

     

    IT-juhtimise aastakonverentsil tõmbas joone alla kolmas sessioon:

    Päeva lõpetas küberturvalisusele pühendatud sessioon.

    Praeguse Ukraina sõja ajal eriti oluline teema. Kuna peamine turvarisk on inimene (kasutaja), siis prooviti leida lahendusi sellele, kuidas kasutajate käitumist riskivabamaks muuta. Cybersi juhtivkonsultant ja partner Ronnie Jaanhold juhatas sessiooni sisse rääkides meile sellest, kuidas on seitse surmapattu seotud ettevõttega, kuidas äriga ja küberturvalisusega. Ronnie tõi välja seitse põhilist pattu kübervaldkonnas ja selgitas, kuidas need on seotud ettevõtte äririskidega. Ronnie andis vihje, kuidas saab mõnest patust hõlpsamini hoiduda kui teistest. Kasvustrateeg Indrek Saul rääkis oma ettekandes sellest, miks on nii raske lihtsaid reegleid sisse viia ja kuidas inimeste käitumist muuta ning töötajaid väikseid asju tegema motiveerida.

    IT-juhtimise konverentsi lõppetas vestlusring Allar Bernardi (Orkla Eesti), Thea Sogenbitsi (Maksu- ja Tolliameti), Raido Orumetsa (Arrow ECS Baltic)
    ja Janek Saare (OIXIO) osalusel, milles püüti vastata küsimusele, kuidas mõjutab Ukraina sõda Eesti organisatsioonide küberturvalisust, milliseid lisaabinõusid on vaja rakendada ning toodi praktilisi näiteid viimase aja küberrünnakutest ja nende tagajärgede likvideerimisest

    Küsi lisaks

     

     

    Tahvelarvutid välitööl

    Üha rohkemates valdkondades leiavad töötajad end kusagilt võsast, metsalagendikelt või teeääres peatununa.

    Rugged ja välitööarvutite väljatöötamine sai tõuke USA kaitseväe vajadusest ja tellimusest.

    Pikki aastaid oligi välitööarvuti justkui ainult militaar ja sisekaitse valdkondade privileeg. Tänaseks on tahvelarvuti laiatarbekaup. MIL-STD 810 ja IP standarditele vastavad tahvelarvutid töösse rakendatud ka mikroettevõtetes ning välitöödel leidnud oma koha ka hapramad mobiilsed seadmed. Üha rohkemates valdkondades leiavad töötajad end kusagilt võsast, metsalagendikelt või teeääres peatununa klientide meilidele vastamas, andmeid kogumas või andmekogudes täpsustusi tegemas. Tööd tehakse üha rohkem põllul.

    Supervivent OÜ omanik Oliver Sults tõdeb, et juba 2011. aastal toimus oluline pööre iPadide kasutamises, mil neid üha enam ja enam rakendati välitöödel. „Nüüdseks on tahvelarvuti muutunud paljudel erinevatel erialadel (metsamajandus, telekommunikatsioon jms) töötavate spetsialistide jaoks oluliseks tööriistaks. Sellest ka vajadus kanderihmade järele,“ konstateerib Sults.

    Küsi lisaks

     

    Ergonoomiline arvutitöökoha terviklahendus tõstab mobiilsete töötajate produktiivsust ja motivatsiooni.

    Arvutite tootjad on lisanud oma tootevalikusse kas suurema või väiksema valiku kanderihmasid. Nende võimalused on enamasti üsna piiratud. Turul on püüdnud seda tühimikku täita kolmandad osapooled ning mõned rakmed me internetiavarusest ja Supervivent rakmete kataloogist leiame. Näiteks Rootsi ettevõtes Sacci valmistatakse kahte erinevat tüüpi rakmeid “Sacci hook” ja “Sacci Harness”, mis täidavad kenasti neile seatud eesmärgi, kuid mille arendus on ergonoomika osas seisma jäänud.

    Möödunud aastal võttis meiega ühendust Tablet EX Gear väitega, et toodavad rakmeid Ruxton ja Comox, mis tagavad komplektina klientidele nende töös suurema tootlikkuse ja kiiruse, sest arvutil töötamiseks saab kasutada mõlemat kätt.

    Klientide tagasisidele tuginedes saame kinnitada, et tahvelarvuti rakmed ja kott sobivad hästi neile, kellel on vaid kaks kätt. Toode paistab silma suurepärase ergonoomikaga: saad esipaneeli alla voltida, tahvelarvuti kehast eemale libistada ja seadme vaatamiseks ja kasutamiseks optimaalsesse asendisse asetada.

    Küsi lisaks

     

    Rakmed ja arvutikott “käed vabad” töötamiseks

    Kotte on kolmes suuruses, need sobivad peaaegu igale tahvelarvutile.

    Kinnitused tahvlitele on saadaval ekraanidiameetriga kuni 11″, need on universaalsed ning sobivad kasutada kõigi turul pakutavate seadmete juures. Komplekti komponendid on musta värvi, aga koti ja rakmete nähtavuse parandamiseks saab lisada oranži värvi detaile ja helkureid esipaneelile, külgedele ning õlarihmadele. Comoxi rakmed on disainitud selliselt, et neid kandes ei tundu ka pika tööpäeva jooksul need seljas ebamugavad või koormavad. Lisaks saab rakmete külge kinnitada täiendavaid taskuid ja kotte, mis MOLLE rakmetega ideaalselt ühilduvad. High Viz Ruxton Package komplekti eelised teiste sarnaste ees on suurepärane ergonoomika, parem turvalisus ja suurem tootlikkus.

    Komplekti kuuluv spetsiaalne rinnakott on kinnitatud kindlalt rakmete külge, nendega omakorda saab rinnakoti, millel on taskutega esipaneel ning High Viz õla- ja küljekatted, kinnitada inimese külge. Rakmeid on lihtne reguleerida iga konkreetse kasutaja mugavusest ja vajadusest lähtuvalt. Need on hästi ventileeritud, seega on neid mugav kanda isegi seljakoti all. Tahvelarvuti tuleb asetada tõmblukuga kotti, mis asub keha lähedal. Esipaneeli mõlemal küljel on eemaldatavate vaheseintega taskud. Taskut hoiab suletuna Fidlock® Snap kinnitussüsteem, mis tagab kasutusmugavuse ja töökindluse.

    Küsi lisaks

     

    „Ma poleks arvanud, et kulub kaheksa kuud välikatseid ja tuleb teha mitmeid disainimuudatusi, et jõuda sellise kujunduseni, mille puhul võin olla kindel, et kandetraksid vastaksid tingimustele mis võimaldaksid neid kasutada paljude erinevate tahvelarvutitega,. Nüüd võin öelda, et need kanderakmed sobivad suurepäraselt paljudele erineval alal töötavatele professionaalidele.“

    Kanderakmete looja, Brian Saunders.
    30-aastasest karjäärist suurema osa töötanud Kanada läänerannikul metsahindaja / metsa takseerija ametis

    Ergonoomilist andmete kogumist!

    Küsi lisaks

    Droon nõuab inspekteerimisel kaugpiloodilt kindlat kätt ja selget silma

    Kaugpiloot saab oma töös toetuda oma füüsilisele vormile ja nutikalt valitud töövõtetele ja -vahenditele.

    Droon ehk mehitamata õhusõiduk on Transpordiamet ’i definitsiooni kohaselt õhusõiduk, mis lendab või on projekteeritud lendamiseks autonoomselt või kaugjuhtimisel

    Droon ehk mehitamata õhusõiduk on Transpordiamet ’i definitsiooni kohaselt õhusõiduk, mis lendab või on projekteeritud lendamiseks autonoomselt või kaugjuhtimisel nii, et selle pardal ei ole pilooti. Tihti kasutatakse ka mõistet „mehitamata õhusõiduki süsteem“ (UAS) või inglise keeles “unmanned aerial vehicle” (UAV), mis viitab mehitamata õhusõidukile ja drooni juhtimiseks ning lennutamiseks kasutatavatele kaugjuhtimisseadmetele. Droonide müük ja kasutusvaldkondade arv on aasta-aastalt kasvanud. Üheks kasutusvaldkonnaks on ehitiste ja rajatiste inspekteerimine, kuna droon võimaldab vaatlustöid viia läbi raskesti ligipääsetavates kohtades.

    Droon jaksab lisaakude toel teha kogu päeva ulatuses vaatluse ja inspekteerimise tarbeks tööd. Kaugpiloot saab oma töös toetuda oma füüsilisele vormile ja nutikalt valitud töövõtetele ja -vahenditele. Kui töö iseloom nõuab reaalajas inimsilmaga monitori jälgimist ja droon lennutamist, siis on töö ajalist kestvust ja kvaliteeti mõjutamas muuhulgas välitöödel klassikalisteks kujunenud piirang: töövahendite ergonoomika. Inspekteerimistööde puhul saab ergonoomilisi abivahendeid rakendades pikendada kaugpiloodi kvaliteetset tööaega vähemal kaks korda (väide tugineb kasutajate tagasisidel). Kasutajad on toonud esile, et senise 4 tunnise vaatlustöö asemel jaksavad nad peale kanderakmete kasutusele võtmist töötada päevas 8 ja enam tundi.

    Küsi lisaks

     

    Universaalsed kanderakmed välitöö spetsialistile

    Supervivent keskendub välitööde efektiivsust ja kvaliteeti tõstvatele lahendustele.

    Lõime eelmisel aastal käed koostööks Ruxton ja Comox kanderakmete tootjafirmaga Tablet EX Gear, et tuua turule ergonoomilised, inimese anatoomiat ning igaühe eripära arvestavad, välitöös kasutatava tahvelarvuti rakmed. Rakmed vastasid kõigile ootustele meie endi ja ka klientide hulgas.

     

    Droon ja juhtimispultDrooni kaugpiloodi rakmed

    Tähelepanu on hakanud saama ka droon ’ide lennutamiseks kasutatavad kanderakmed Comox koos erinevate drooni kontrollerite kinnitustega. Rakmed vähendavad operaatori füüsilist koormust ning toetavad seeläbi vaatlustöödel kõrge inspekteerimise kvaliteedi säilitamist ka pikema tööpäeva puhul.

    Droon on muutunud lahutamatuks osaks välitöödel tegutsevate spetsialistide tööriistakastis.

    Droonide lennutajaid, teevad nad seda siis töö või lõbu pärast, on päev-päevalt üha rohkem. Kes on pidanud pikemat aega drooni lennutama, see teab, kui kangeks võib kael selles sundasendis jääda. Praegu droonide juhtimisseadme tarvis saadaolevad kanderihmad on ebaergonoomilised ega teeni oma eesmärki. Tootmisse tulevad kanderihmad hõlbustavad töö tegemist ja mis peamine, need rakmed päästavad droonilennutajad tüütust kaelavalust ning võimaldavad pikemaid tööpäevi. Rakmete hind jääb 200-300 euro vahele, sõltub kasutatava juhtpuldi mudelist ja lisataskute arvust.

    DJI droonikontrolleri kinnituskomplektid spetsiaalselt mudelitele: M300, Cendence, Smart Controller ja Phantom / Inspire. loodud selleks, et pakkuda droonipilootidel töötada mugavalt ergonoomilises tööasendis. Droonikontroller asub keha lähedal ja on kindlalt kinnitatud ülimugavate (klientide tagasisidele tuginedes) Comox rakmete külge. Kinnitusklamber ja hinged on reguleeritavad – saad need sättida endale meelepärasesse asendisse. Ideaalne komplekt inspekteerimiseks, video- ja fotovõteteks, metsatulekahjude vaatluste läbiviimiseks ja muudeks droonilendudeks, mis nõuavad keskendumist otseülekandes video pildile.

    Praegu on meil nelja tüübi droonikontrolleri kinnituskomplekte DJI kontrollerite jaoks: M300, Cendence, Smart Controller ja Phantom/Inspire. Tootja on avatud ettepanekutele lisada kinnitusi ka teist marki ja tüüpi kontrolleritele, et rahuldada kõikide klientide vajadusi. Kui teil on konkreetne soov, siis andke meile teada e-kirja teel oliver@supervivent.eu .

    Küsi lisaks

     

    Toughbook seadmetega digiarengus samm edasi.

    Digitaliseerimine: UC Rent pilootprojekt – Toughbook seadmetega digiarengus samm edasi.

    United Capital OÜ (UC Rent) on selles osas teinud nutika valiku – digitaliseerimise protsessis on iga samm tehtud tasa ja targu.

    Digitaliseerimine on ühele ettevõttele ambitsioonikas eesmärk. Seda eriti seetõttu, et samaaegselt peab tegelema nii muudatuste juhtimise kui ka uuest tehnoloogiast tulenevate riskidega. United Capital OÜ (UC Rent) on selles osas teinud nutika valiku – digitaliseerimise protsessis on iga samm tehtud tasa ja targu. Tükk tükki haaval ning vastavalt pakilisusele. Loogilised otsused on võetud vastu ettevõtte teenuste arenduste ja mahtude kasvu survel.

     

    Kliendi profiil

    UC Rent on ehitajate ja ürituste korraldajate kindel, usaldusväärne ja suurte kogemustega taustajõud olnud tänaseks juba üle 15 aasta. Nad on teenindanud üle 2500 ehitusprojekti ja üle 3500 sündmuse. Rendi osakonna tootevalikus on neil tellingud, lavad, telgid, tribüünid, piirdeaiad, soojakud, PVC-hallid, WC-d, poodiumid jpm. Kogenud ja tipptasemel meeskond, väga lai tootevalik, lubaduste täitmisest lähtuv ja tulemustele orienteeritud firma kultuur on pannud selle meeskonna tänaseks sellisesse rolli, et oma valdkonna mahukate, keeruliste ja tehniliste projektide edukas elluviimine on muutunud kohustuslikuks.

     

    Pilootprojekt – väike samm teekonnal

    Supervivent ja UC Rent teed ristusid käesoleva aasta suvel, kui United Capital OÜ juhatus võttis vastu otsuse, et ei jää loorberitele puhkama. Otsustati tööprotsesside digitaliseerimise teekonnal teha järgmised sammud. Kõige sujuvam viis on teha piloot projekt, mis arvestab kliendi vajadusi ja seda testida.


    Oliver Šults: “Kui ma UC rendi teenindus ala esimest korda külastasin, siis olin ma kliendi poolt antud hetkeseisu ülevaadet kuulates ja vaadates ennekõike lummatud ettevõttes töötavate inimeste pühendumisest.

    Olen harjunud, et tehniliste muutuste saabumise eel kohtab ennekõike vastuseisu ja pigem on lihtsam kaardistada põhjuseid, miks digitaliseerimisega mitte edasi minna, kui lahendamist vajavaid kitsaskohti määratleda. Olin sunnitud mitmel korral tunnistama, et kliendil on juba majasiseselt sedavõrd kõrge kompetents ja põhjalik hetkeolukorra ning edasiste sammude analüüs tehtud, et jäi üle vaid kaasa noogutada. Naljaga pooleks leidsin end suisa mõttelt, et äkki peaks põgenema enne, kui miskit ära rikun!”


    Toughbook seadmete paigaldusTOUGHBOOK seadmete paigaldus

    Jahedat ilma trotsides sai eelmisel nädalal üks võimas Linde laotõstuk võimsa Panasonic TOUGHBOOK tööstusliku arvuti. Meie tehniku, Raini jaoks, esmakordne paigaldus sellistes tingimustes ja nagu pea ees, külma vette, eksperiment. Põhjaliku eeltöö tulemusena ning spetsiifiliste kogemuste toel, sujus töö paigaldus valutult ning UC rent tööprotsesside digitaliseerimise pilootprojekt sai julgustava alguse.

    Digitaliseerimine võikski käia koos ettevõtte vajaduste ja eesmärkidega. Hambad ristis ja ninast veri väljas, digitaliseerida digitaliseerimise pärast, ei ole mõtet. Digitaliseerimine saab ettevõtte protsesse toetada ja aidata parendada ning efektiivsemaks muuta vaid juhul, kui tegevused lähevad kokku püstitatud lühiajaliste ja pikaajaliste eesmärkidega. Vastasel juhul on tulemus vastupidine.

    Supervivent saab aidata ettevõtteid erinevates digitaliseerimise etappides, nagu majandustarkvara arendus ja testimine, raudvara tarne ja tööle rakendamine, digitaliseerimise projekti juhtimine, mõõdikute seadmine, pilootprojektide läbiviimine, sealhulgas tootmises ja logistikas.

     

    Töösse rakendatud Panasonic Toughpad FZ-G1

    Pilootprojektis tööle rakendatud seadmete hulgas olid: Panasonic Toughpad FZ-G1, Gamber-Johnson dokk ja muud tarvikud:

     

    Puidusektor ja metsatööstus kogunesid Tartus

    15. oktoobril kogunes üle 130 puidutöösturi ja
    metsamajandaja Tartus V-SPA konverentsikeskuses

    15. oktoobril kogunes üle 130 puidutöösturi ja metsamajandaja Tartus V-SPA konverentsikeskuses, et maha pidada sektoripõhine konverents „Puidutööstuse Äriplaan 2022“. Puidusektor on Eesti majanduse vedur, mis veab eest meie väliskaubandust. Oleme maailmaturul väljapaistev ja tunnustatud puittoodete tootjamaa. Otsustasime toetada konverentsi sponsoreerides selle toimumist ning mitmekesistades eksponent ala. Supervivent OÜ esindaja ja rugged arvutite spetsialistina osalesin mini näituse ja edulugudega üritusel kahe eesmärgiga:

    • Millised on selle majandussektori plaanid järgmisel aastal ning millise majandusprognoosi annab sektorile pank
    • Kas näen Eesti parimate puidutööstusettevõtete hulgas, Äripäeva Puidutööstuse TOP-is, oma kliente

    Konverentsipäeva vedas Äripäev metsamajandusuudised.ee toimetaja Toomas Kelt. Päeva alustati traditsiooniliselt Äripäeva Puidutööstuse TOPi esikolmiku väljakuulutamisega. Sel aastal olid esikolmikus Ecobirch AS, Graanul Invest AS ja Thermory AS. Nende hulgast leiame ka Supervivent OÜ tänase kliendi.

    Majandusülevaate andis LHV majandusanalüütik Kristo Aab. Kinnitust leidis fakt, et puidusektor on üheks ekspordi mootoriks. Nentida tuli, et olemasolev tootmisvõimsus ei suuda hüppeliselt kasvavat nõudlust rahuldada. Tootmist takistavate TOP3 tegurite hulgas oli 2019 aastal jätkuvalt puudulik või kaasajastamata seadmete park.

    Keskkonnaministeeriumi Metsaosakonna juhataja Meelis Seedre andis ülevaate Euroopa Liidu Metsastrateegiast aastani 2030 ja MAK 2030 hetkeseisust ning koostamise edasisest protsessist. ELi uue metsastrateegia eesmärk on kasutada metsapotentsiaali meie tuleviku heaks,võttes igati arvesse subsidiaarsusepõhimõtet, parimaid kättesaadavaid teaduslikke tõendeid ja parema õigusloomenõudeid. See põhineb Euroopa rohelisel kokkuleppel ja ELi elurikkuse strateegial aastani 2030 ning selles tunnustatakse metsade keskset ja mitmefunktsioonilistrolli, samuti metsandusspetsialistide ja kogu metsapõhise väärtusahelapanust kestliku ja kliimaneutraalse majanduse saavutamisse 2050. aastaks, tagades samas kõikide ökosüsteemide taastamise, vastupanuvõime ja piisava kaitse.

    Viru Keemia Grupp arendusdirektor Indrek Aarna andis ülevaate Viru Keemia Gruppi plaanist rajada biotoodete tehas. Eesti Erametsaliidu tegevjuht Jaanus Aun tutvustas erametsaomanike puidutööstussektori tuleviku visioone. Almic OÜ esindaja Martin Valvur rõhutas oma ettekandega, et kaustiku ja tabeliga äri tulevikku ei vii.

    Raul Mee fotosid konverentsilt leiate siit

    Pärnu Tarneahelakonverents 2021

    9.-10. septembril toimus Tartus Vanemuise kontserdimajas 8. Pärnu Tarneahelakonverents.

    8. Pärnu Tarneahelakonverents, kus osales enam kui 300 erinevate valdkondade tarneahelaga seotud inimese, et jagada olulisi trende, parimat kogemust ning soodustada koostööd.

    9.-10. septembril toimus Tartus Vanemuise kontserdimajas 8. Pärnu Tarneahelakonverents, kus osales enam kui 300 erinevate valdkondade tarneahelaga seotud inimese, et jagada olulisi trende, parimat kogemust ning soodustada koostööd. Tänavune tarneahelakonverents keskendus mõõtmisele. Kuue sessiooni jooksul liiguti üldiselt üksikule ning räägiti nii maailmamajanduse, tarneahelate, ettevõtte edukuse kui ka tarneahela valdkondade edukuse mõõtmisest. Supervivent osales Pärnu Tarneahelakonverentsil toetajana.

    „Mida ei mõõda, seda ei juhi“ ja „mida mõõdad, seda saad“ on kaks hüüdlauset, millega on iga juht kas positiivsel või negatiivsel moel kokku puutunud. Konverentsil võeti luubi alla aga kogu tarneahela mõõtmine. Räägiti mõõdikute valimisest ja eesmärgistamisest, mõõtmise abivahenditest ja mõõdikute seosest motivatsiooniga. Mõõdeti tarneahela osasid: ostujuhtimist, tootmiskorraldust ja logistikat. Mõõdeti ka e-kaubandust ja tarneahelat tervikuna.

    Kuues sessioonis liiguti üldiselt üksikule ning räägiti:

    • maailmamajanduse mõõtmisest;
    • tarneahelate mõõtmisest;
    • ettevõtte edukuse mõõtmisest;
    • tarneahela valdkondade edukuse mõõtmisest.

     

    Supervivent tarneahelakonverentsil

    Oliver Šults: “Minu lemmikuks esinejate hulgast kujunes sellel korral Yrjö Ojasaar

    Supervivent esindaja Oliver Šults: “Minu lemmikuks esinejate hulgast kujunes sellel korral Yrjö Ojasaar, kes keskendus oma esinemises sellele, et mõõdikute valimine on ettevõtetele väga oluline otsus. Oma esinemisega juhtis riskikapitalifondi Change Ventures kaasasutaja ja partner publiku tähelepanu sellele, et isegi kui mõõdikud ei ole seotud töötajate motivatsioonisüsteemiga, on neil töötajate käitumisele märgatav mõju. Ettekandes jagati üllatavaid näiteid õnnestunud ja ebaõnnestunud võtmemõõdikute valimistest. Markantsed lood ettevõtetest, kus mõõdikud on toonud kaasa loodetule risti vastupidise tulemuse, andsid tõuke keskenduda veelkord meie ettevõttes rakendatud mõõdikute hindamisele.

    Pärnu Tarneahelakonverents 2021

    Supervivent osales Pärnu Tarneahelakonverentsil toetajana. Sellises rollis saime lisaks inspireerivate esinejate nautimisele, pakkuda eksponentpinnal võimalust oma silmaga näha ja katsuda raudvara, mille töösse rakendamine vähendab tööde seisakuid protsessides, millele ärid toetuvad. Tutvustasime meie kogemusi ja asjatundlikkust rugged tehnoloogia valdkonnas, ning jagasime infot selle kohta, kuidas saame aidata vähendada planeerimata tööseisakuid ja vähendada IT-seadmete hooldusele kuluvat aega.

     

    Supervivent esitles tarneahelakonverentsil järgmisi seadmeid:

    • 2in1 teisaldatava ekraaniga tahvelarvuti / sülearvuti Panasonic Toughbook CF-20 MK2
    • Äriklassi tahvelarvutiks muudetav sülearvuti Panasonic Toughbook FZ-AX3
    • Populaarseim välitööarvuti Panasonic Toughpad FZ-G1 MK5
    • Uusim täis-rugged Android operatsioonisüsteemiga tahvelarvuti Panasonic Toughpad FZ-S1
    • Tööstuslik 13,3 tolli, 1000nit valgustugevusega, puutetundlik ekraan Gamber-Johnson’ilt
    • Robustne Dual SIM toega ruuter / modem Teltonika RUT955
    • Robustel tööstuslik 4G /LTE modem R300

     

    0
      0
      Ostukorv
      Ostukorv on tühiTagasi poodi