• Küsi meie e-poest PERSONAALSET PAKKUMIST

 • E-veoseleht rugged tahvlis: pilootprojekt paekivikarjääris

  E-veoseleht on reaalajas nähtav kõigile osapooltele  –  saatja, vedaja ja vastuvõtja.

  E-veoseleht on reaalajas nähtav kõigile osapooltele  –  saatja, vedaja ja vastuvõtja, st enne veose saabumist sihtkohta teab sihtkoht juba, et selline veos on tema poole teel ja umbes millal veos temani jõuab.

  Kui sihtkoht mingil põhjusel ei saa veost vastu võtta, siis saab ta sellest juba aegsasti vedajale teada anda ning see tähendab kütuse ja aja kokkuhoidu. Keegi ei pea mitu korda andmeid uuesti sisestama, vaid need andmed on kõikidel osapooltel olemas reaalajas ja digitaalselt. Veoselehed saab suunata otse raamatupidamisse ja hoida sellega kokku ka raamatupidamisele kuluvat ajakulu.

   

  E-veoseleht – loomulik jätk uute tehnoloogiate jadas

  E-veoselehele on tarkvaraarenduse ja sobiva raudvara kaasamisel võimalik hakata andmeid koguma veose päris esimestest sammudest alates – näiteks hetkest, mil rataslaaduri kulp materjali maast tõstab. Sellise suuna on võtnud paekivitoodete tehas Limestone factories of Estonia OÜ. Alates 1959. aastast tegutsev Limestone Factories of Estonia OÜ on aastaid olnud Eesti suurimaks paekivikillustiku tootjaks, valmistades kuni 30% kohaliku turu mahtudest. Ettevõte on pidevalt võtnud kasutusele ja juurutanud uusi tehnoloogiad, näiteks, lõhkamistevaba paekivi raimamine hüdrovasaratega või jääkidevaba tootmine, kasutades vesipuhastustehnologiaid. Aastate jooksul on turule toodud ainulaadsed tooted ja materjalid, mis märgatavalt suurendavad kohalike ehitusmaterjalide valikut ning samas võimaldavad ettevõttel ellu viia keskkonnasäästlikku tootmist. E-veoselehe täieliku potentsiaali rakendamine sobitub uute tehnoloogiate jadasse loomulikult.

  Ettevõte käsutuses on kaks karjääri: Väo karjäär ja Maardu karjäär. Väo karjäär on üks suuremaid Eestis ja unikaalne selle poolest, et asub riigi pealinna sees ja praktiliselt elamurajoonis. Põhiliselt toodab tehas fraktsineeritud killustikku ja sidumata segusid, mida kasutatakse teedeehituses ning pestud paekivi liiva, mis asendab looduslikku liiva.

  Küsi lisaks

   

  Waybilleriga logistika täielikult paberivabaks

  Juba mitmed suurettevõtted on valinud Waybilleri, et liikuda paberil saatelehtedelt digitaalsetele saatelehtedele (ehk e-veoselehtedele).

  E-veoselehed tähendavad olulist paberisäästu, reaalajas info liikumist kõikide veo osapoolte (saatja, vedaja, vastuvõtja) vahel, väiksemaid võimalikke vaidlusi veo osapoolte vahel ning lisaks on e-veoseleht üheks eeltingimuseks, et Eesti teedel vedada kuni 52 tonnise tegeliku massiga autorongiga. Limestone Factories of Estonia OÜ on liitunud Waybilleriga. Waybilleri eesmärk on muuta logistika täielikult paberivabaks. Waybilleriga on liitunud ligi 6000 ettevõtet Eestist. Kevadel tegi Waybillerisse investeeringu ka Skype-i kaasasutajatele kuuluv investeerimisettevõte Ambient Sound Investments (ASI) ning see on märk suurest usaldusest ettevõtte vastu.

  Pilootprojekt aitab valida raudvara

  Klient haaras meie poolt pakutud võimalusest ning otsustas käivitatud pilootprojekti raames katsetada erinevat raudvara. Pikas perspektiivis on plaanis lahendus kasutusele võtta kõigis asukohtades üle ettevõtte. Supervivent kasuks rääkisid pikaajaline kogemus ning teadmised juba läbi testitud lahendustest. Pilootprojekti tarbeks valisime rataslaaduri Volvo L150H. Laadurisse paigaldasime demoseadmed, et lahendust tervikuna testida ning saada tagasiside laadurijuhtidelt.

  Supervivent esimene soovitus laaduritesse on fully-rugged, Win 10 op. süsteemiga, tahvel Panasonicult – FZ-G1 Mk5 või G2. Tegu on seadmetega, mis on välitöödeks loodud. Tahvlid on IP65 ja MIL-STD810 sertifitseeritud. Dokk ja kinnitusvahendid tööstuslikesse tingimustesse loodud. Koostekvaliteet ja tootja pikaajaline välitööarvutite loomise kogemus tagavad nende seadmete pikaealisuse ja tasuvuse. Meie kogemus on näidanud, et rakendades FZ-G1 töösse, puutume me kliendiga uuesti kokku kõige varem viie aasta pärast – sest need masinad lihtsalt töötavad.
  Nende seadmete rikkeprotsent on ca 2,5%, tavaliste laiatarbe seadmete oma vastavalt 20-25%. Mudeli 5. modifikatsiooni tootmine on küll lõpetatud, kui jätkuvalt saadaval. Varuosade saadavus on ka garanteeritud.

  E-veoseleht koos kõikvõimalike funktsioonidega on enamasti seadme tootjast, operatsioonisüsteemist ja ekraani diameetrist sõltumatu.

  Testida plaanime ka konkureerivate tootjate seadmeid. Esimesena sai paigaldatud Durabook tahvel koos kõige vajalikuga. Klient käivitab koostöös Waybilleriga protsessi. Funktsionaalsuse testimine ja protsessidega kooskõla hindamine saab alata ning lõpliku otsuse langetamiseks esimesed andmed juba kogutud.

  Supervivent saab aidata ettevõtteid erinevates digitaliseerimise etappides, nagu majandustarkvara arendus ja testimine, raudvara tarne ja tööle rakendamine, digitaliseerimise projekti juhtimine, mõõdikute seadmine, pilootprojektide läbiviimine, sealhulgas tootmises ja logistikas.

  Rugged süsteemide ja seadmete valik võib esmapilgus näida lõputult lai ning kvaliteetsete komponentide eristamine näida võimatu missioonina. Teame, et demoseadmega segamatult katsetades ja iseseisvalt otsustades, saab klient väga hea ostukogemuse.

  Broneeri endale oma demoseade. Vasta paarile lihtsale küsimusele. Võta kaheks nädalaks enda näidisarvuti kasutusse. Tee proovi. Vaata. Näita. Rakenda töösse. Otsusta.

  Küsi lisaks

  Toughbook CF-54 tõi neljakordselt rõõmu

  Kõik tööriistad ei pea olema uued, aga nad peavad olema ergonoomilised, kvaliteetsetest komponentidest ja vähemalt kaupmehe 3 aasta pikkuse garantiiga.

  Toughbook CF-54 tõi minu päeva rõõmu. Jagatud rõõm on topelt rõõm. Püüdes igal sammul olla faktide esitamises täpne, siis soovin täpsustada, et Toughbook ‘e on kaks. Seega, matemaatiliselt korrektne oleks öelda kolmekordne rõõm, pigem isegi neljakordne. Olgu matemaatikaga kuidas on, aga veelkord, täna on hea päev! Saan kliendile arvutid ära saata. Nende arvutitega on üks vahva lugu rääkida. Räägin ja kirjutan rõõmuga. Link rääkimise osale

  Toughbook kui kinnisidee

  Panasonic ja Toughbook on teemad, millest ma leian end igal päeval rääkimas, mõtlemas või kirjutamas.

  Olen Oliver Šults – rugged mobiilsete arvutiseadmete ja süsteemide spetsialist. Panasonic ja Toughbook on teemad, millest ma leian end igal päeval rääkimas, mõtlemas või kirjutamas. Kirgliku müügimehena ja pühendunud kaupmehena, pean leppima ka sellega, et kliendid ja nende lood keerlevad mul peas valimata kohta või aega. Ei maksa arvata, et ma ei oska võtta aega maha või et vaevlen töönarkomaania käes. Kaugel sellest! Need teemad lihtsalt köidavad mind. On köitnud viimased 16 aastat. Ilmselt köidavad veel mingi aja.

  Panasonic tagab rahuliku une

  Raudvaraga on asjalood üsna lihtsad ja selged. Võtan tüki arvutit kätte, hindan visuaalselt esteetilist külge, hindan sellel jooksva tarkvara ühilduvust, hindan Excelis ROI ‘d ja TCO ‘d ja vaevata annan hinnangu ergonoomikale.

  Et, hinnangule kaalu lisada, vaatan üle pakutavad garantiitingimused, elutsükli pakkumise ja loen, mis interneti rahvas asjast arvab.

  Kliendisuhetega on teisiti. Selge see, et on fundamentaalsed erinevused üksikisiku või väikese kollektiivi teeninduses, võrreldes suhtega suurema organisatsiooniga või ärikliendiga koos tema tütarettevõtetega. Exceli tabeliga ei juhi kummalgi juhul protsessi algusest lõpuni. Inimlik roll tuleb täita varem või hiljem. Selles rollis näen ma enda väärtust. Ma ei saa lubada, et vastan kliendi ootustele. Saan kinnitada, et tagan parima võimaliku teeninduse oma valdkonnas. Õhinal igapäevaselt tegutsedes ja lihtsamaid mõõdikuid jälgides, on üsna keeruline hinnata, et kuidas siis tegelikult on.

  Raudvara tootjatelt tunnustuse saamiseks on vaja teha tegusid. Tegusid on õnnestunud teha. Supervivent on täna Panasonic TOUGHBOOKWEROCKDURABOOK, Gamber-Johnson, Tablet EX Gear ja ADS-TEC registreeritud partner. Süsteemide loojate poolt meile tunnustuseks antud staatus ja pikaaegne kogemus on vundament. Selle toel saame korraldada operatiivset ja selget kommunikatsiooni kliendi ja tootja vahel ning aidata kaasa ägedate tehniliste lahenduste loomisele või ühe Toughbook arvuti jõudmisele tehasest põllule.

  Klientide rahulolu saab mõõta küsitlusi, kõhutunnet, aga ka finantstulemusi analüüsides. Möödapääsmatu on aga üldrahvalik metoodika – kui pretensioone pole, siis järelikult on kliendid rahul. Ilmselt ka see peab paika. Pretensioonide vaba igapäevaelu on minu esimene eelistus. Välitööarvutite konsultandina tean, et minu rahuliku une retsept sisaldab ühe komponendina seadet Toughbook seeriast. Minu rahulik uni – see on minu üks peamistest argumentidest, kui kliendid küsivad, miks soovitan rugged arvutite tootjate pikast loetelust just Panasonic seadmeid.

  Võta ühendust

   

  Toughbook cf-54Toughbook ‘e on vaja. Peeter soovitas sinu poole pöörduda

  Ma pean tunnistama, et see on jube hea tunne, kui võõralt numbrilt tulev telefonikõne algab sõnadega: “Tere Oliver! Peeter soovitas sinu poole pöörduda. Mul on Toughbook ‘e vaja!”

  Ma jätan selle kogemuse endale meelde. Selliselt pöördumine mõjub hästi. See tekitab kaupmehes hea tunde. See omakorda kutsub minus esile soovi kohe midagi head vastu pakkuda. Oma võimete piires. Rahulolu mõõdikud on põhjas! Maru hea tunne on!

  Helistajaks osutus Raul Ernes, Eesti Triboloogia Instituut OÜ-st. Triboloogia on rakendusteadus, mis uurib omavahel hõõrduvate pindade vastastikuseid mõjusid. Seega ei ole üllatav, kui loeme aadressilt www.triboloogia.ee , et nad teostavad metallkonstruktsioonide valmistamise järelevalvet, mootorikütuste analüüsi ja nõuetele vastavuse kontrolli ning koolitavad laagerduste, määrdeainete, pneumosüsteemide ja hüdrosüsteemide alal. Lisaks oskavad nad määrdeainete laboratoorse analüüsi tulemuste põhjal hinnata seadmete laagerduses saabuvatest tõrgetest.,

  Võta ühendust

   

  Tootmisest maas, poolmetsikud ja kasutatud – aus kaup!

  Raul pöördus minu poole sooviga, osta kaks klassikalise läptopi vormiga Toughbooki. Täpsustavate küsimuste ja vastuste kaudu jõudsime üksmeelselt tõdemuseni, et need võiksid olla “poolmetsikud” arvutid. Poolmetsikud – nii Raul neid nimetas. Tänasest alates, kohalikus slängis, selliselt semi-rugged klassi seadmeid nimetamegi. Eesti keel kõlab kaunimalt, kui semi-ruggedfully-rugged või business-rugged. Raulil ei ole vaja välitöödeks mõeldud “karutapjat”. Karutapjad – nii ma kutsun juba aastaid fully-rugged klassi seadmeid. Vulgaarne släng on kasutuses alates sellest, kui sain teada, et just selliselt nimetavad Elektrilevi elektriliinide defekteerijad oma välitöödeks mõeldud fully-rugged tahvelarvuteid.

  Vestlusest jäi enim kõlama: “On vaja miskit, mis kestaks!” Pakkusin talle välja, et võtame Panasonic Toughbook CF-54, tootmisest maas oleva mudeli, aga otsin ühed head versioonid kasutatud arvutite hulgast. Kliendile see mõte meeldis. Hetkel populaarsust koguva FZ-55 eelkäija, Toughbook CF-54, on klassikalise kuju ja vormiga äriklassi sülearvuti, mis talub kukkumist, põrutusi, igapäevast objektidel ringi kolistamist, klaasikest vett klaviatuuril, vibratsiooni ning on IP53 ja osadele standardi MIL-STD 810 testimise nõuetele vastavalt testitud. Vastupidav. Töökindel. Tööloom. Ütlen teile, et see kaup saab olema väga aus! Selles mõttes, et see saab olema hea kaup! Jah, mul on põhjust tunda heameelt nende seadmete müügi üle, sest siin on arvutit küll ja veel!

   

  Hundid lambanahas

  Mõnusalt tummise kesta sees on peidus päikesevalguses loetav (1000 nitti), puutetundlik, Full HD resolutsiooniga ekraan, eraldiseisev uBlox GPS, kiire 4G moodul, normaalse suurusega klaviatuur ja ergonoomiline kandesang.

  Ühel nendest puudub GPS, aga see peegeldub ka hinnas. Paneme siia uhiuue aku sisse, siis on siin arvutit töö tegemiseks ja raha teenimiseks minimaalselt viieks aastaks. Komponentide hulgas leiame veel: Intel® Core™ i5-6300U 2.4GHz protssor, 512 GB SSD, 16GB RAM, DVD-RW, USB3.0, Serial (RS-232); HDMI, LAN. Need on hundid lambanahas!

  Kõik tööriistad ei pea olema uued, aga nad peavad olema ergonoomilised, kvaliteetsetest komponentidest ja vähemalt kaupmehe 3 aasta pikkuse garantiiga.

  Teadlikke valikuid!

  Võta ühendust

  IT-juhtimise aastakonverentsil 2022: rugged seadmed Apollo Kinos

  IT-juhtimise aastakonverentsil 2022, mille korraldasid ituudised.ee ja Äripäev, ei kukkunud sellel korral ükski arvuti tükkideks.

  IT-juhtimise aastakonverentsil 2022, mille korraldasid ituudised.ee ja Äripäev, ei kukkunud sellel korral ükski arvuti tükkideks.

  Konverents toimus Apollo Kinos Mustamäel, 17. mail. Kuulasime inspireerivaid visioone Eesti IT sektori tulevikust. Saime häid soovitusi kaugtöö ja kaugteenuste paremaks korraldamiseks oma ettevõttes. Elasime kaasa inspireerivatele kogemuslugudele Eesti ettevõtetelt. Nautisime võimalust taas näost-näkku suhelda konkurentidega.

   

  Durabook U11IMessialal rugged välitööarvutite näitus

  Cybers, Arrow, OIXIO ja Supervivent toetasid konverentsi korraldust rahalise panusega.

  Päev täitis meie ootused ja saime enda jaoks vajalikku ja huvitavat informatsiooni, mida otsima läksime. Ainus ettevõte Baltikumis, mis on spetsialiseerunud ainult vastupidavatele mobiilsetele arvutiseadmetele ja süsteemidele, mitmekesistas messiala rugged välitööarvutite näitusega. Näha sai käsiterminali Panasonic FZ-N1. Angry Birds 2 mängu sai mängida tahvelarvutitel Toughbook FZ-S1 ja Samsung Galaxy Tab Pro. YouTube videoid sai vaadata populaarsel Toughpad FZ-G1 MK5 tahvlil. Veebilehti tuli sirvida Durabook U11I robustsel MIL-STD810 tahvlil. Selga sai proovida kanderakmeid ja käega katsuda ergonoomilise mobiilse töökoha loomist toetavaid tarvikuid Gamber-Johnsonilt.

  Küsi lisaks

   

  Esimene sessioon

  IT-juhtimise traditsiooniline konverents keskendus sellel aastal kolmele aktuaalsele teemale. Kõigepealt vaatasime suurt pilti – Eesti riigi ja Eesti ettevõtete IT olukord, väljakutsed ja visioonid ning globaalsed trendid digitaliseerumise valdkonnas.

  Eesti Majandus- ja kommunikatsioonimisteeriumi asekantsleri Luukas Ilves peatus küsimustel: Kas Eesti on jätkuvalt maailma kõige eesrindlikum digiriik? Mis suunas Eesti digiriik liigub ja milline on visioon? Ukraina sõda ja Eesti küberjulgeoleku olukord.

  IT-ettevõtete koostöövõrgustiku, veidi pikemalt öeldes, Eesti Infotehnoloogia ja Telekommunikatsiooni Liidu president Juhan Pukk andis ülevaate Eesti IT sektori olukorrast. Muuhulgas võttis ta vaatluse alla IT sektori ekspordipotentsiaali, tööjõuga seonduvad probleemid ja riigihanked. ITL ehk info- ja kommunikatsioonitehnoloogiaga tegelevaid ettevõtteid ja organisatsioone ühendava erialaliidu eesmärgiks on itl.ee andmetel, era- ja avaliku sektori koostöö parendamine. Organisatsiooni visiooniks on nutikas Eesti. Soomest pärit leiutaja, kirjanik, Sibeliuse Akadeemia lõpetanud helilooja. Rohkem tuntud, kui futurist, Perttu Pölönen, pani mõtlema kaasa kolmele põhiküsimusele. Mis on selle peamised põhjused, et kuigi ettevõtjad nõustuvad, et digitaliseerimine on vajalik, ei edene see tihti kergelt? Kuidas hinnata digitaliseerimise kasutegurit ja ROI-d? Kuidas hakkama saada töötajate loomupärase vastuseisuga muutustele?

  Küsi lisaks

   

  Panasonic FZ N1Teine sessioon: kaugtöö ja kaugteenused

  Teine sessioon keskendus kaugtööle ja kaugteenustele.

  Teema sisustasid kolm praktilist näidet kaugtöö ja kaugteenuste korraldamisest COVID-i ajal, mil ajasurve tõttu tuli tegutseda tavapärasest kiiremini ning arvestada sellega, et kasutajate ootused olid ebatavalisele olukorrale vaatamata jätkuvalt kõrged. Sessioonis uuriti, kuidas juhtida projekte kriisi ajal ja saavutada lühikese ajaga hea tulemus, kuidas viia uued lahendused võimalikult valutult kasutajateni ja millised olid suurimad vead, mida järgmistel kordadel õnnestuks vältida.

  Küsi lisaks

   

  IT-juhtimise aastakonverentsil tõmbas joone alla kolmas sessioon:

  Päeva lõpetas küberturvalisusele pühendatud sessioon.

  Praeguse Ukraina sõja ajal eriti oluline teema. Kuna peamine turvarisk on inimene (kasutaja), siis prooviti leida lahendusi sellele, kuidas kasutajate käitumist riskivabamaks muuta. Cybersi juhtivkonsultant ja partner Ronnie Jaanhold juhatas sessiooni sisse rääkides meile sellest, kuidas on seitse surmapattu seotud ettevõttega, kuidas äriga ja küberturvalisusega. Ronnie tõi välja seitse põhilist pattu kübervaldkonnas ja selgitas, kuidas need on seotud ettevõtte äririskidega. Ronnie andis vihje, kuidas saab mõnest patust hõlpsamini hoiduda kui teistest. Kasvustrateeg Indrek Saul rääkis oma ettekandes sellest, miks on nii raske lihtsaid reegleid sisse viia ja kuidas inimeste käitumist muuta ning töötajaid väikseid asju tegema motiveerida.

  IT-juhtimise konverentsi lõppetas vestlusring Allar Bernardi (Orkla Eesti), Thea Sogenbitsi (Maksu- ja Tolliameti), Raido Orumetsa (Arrow ECS Baltic)
  ja Janek Saare (OIXIO) osalusel, milles püüti vastata küsimusele, kuidas mõjutab Ukraina sõda Eesti organisatsioonide küberturvalisust, milliseid lisaabinõusid on vaja rakendada ning toodi praktilisi näiteid viimase aja küberrünnakutest ja nende tagajärgede likvideerimisest

  Küsi lisaks

   

   

  Tahvelarvutid välitööl

  Üha rohkemates valdkondades leiavad töötajad end kusagilt võsast, metsalagendikelt või teeääres peatununa.

  Rugged ja välitööarvutite väljatöötamine sai tõuke USA kaitseväe vajadusest ja tellimusest.

  Pikki aastaid oligi välitööarvuti justkui ainult militaar ja sisekaitse valdkondade privileeg. Tänaseks on tahvelarvuti laiatarbekaup. MIL-STD 810 ja IP standarditele vastavad tahvelarvutid töösse rakendatud ka mikroettevõtetes ning välitöödel leidnud oma koha ka hapramad mobiilsed seadmed. Üha rohkemates valdkondades leiavad töötajad end kusagilt võsast, metsalagendikelt või teeääres peatununa klientide meilidele vastamas, andmeid kogumas või andmekogudes täpsustusi tegemas. Tööd tehakse üha rohkem põllul.

  Supervivent OÜ omanik Oliver Sults tõdeb, et juba 2011. aastal toimus oluline pööre iPadide kasutamises, mil neid üha enam ja enam rakendati välitöödel. „Nüüdseks on tahvelarvuti muutunud paljudel erinevatel erialadel (metsamajandus, telekommunikatsioon jms) töötavate spetsialistide jaoks oluliseks tööriistaks. Sellest ka vajadus kanderihmade järele,“ konstateerib Sults.

  Küsi lisaks

   

  Ergonoomiline arvutitöökoha terviklahendus tõstab mobiilsete töötajate produktiivsust ja motivatsiooni.

  Arvutite tootjad on lisanud oma tootevalikusse kas suurema või väiksema valiku kanderihmasid. Nende võimalused on enamasti üsna piiratud. Turul on püüdnud seda tühimikku täita kolmandad osapooled ning mõned rakmed me internetiavarusest ja Supervivent rakmete kataloogist leiame. Näiteks Rootsi ettevõtes Sacci valmistatakse kahte erinevat tüüpi rakmeid “Sacci hook” ja “Sacci Harness”, mis täidavad kenasti neile seatud eesmärgi, kuid mille arendus on ergonoomika osas seisma jäänud.

  Möödunud aastal võttis meiega ühendust Tablet EX Gear väitega, et toodavad rakmeid Ruxton ja Comox, mis tagavad komplektina klientidele nende töös suurema tootlikkuse ja kiiruse, sest arvutil töötamiseks saab kasutada mõlemat kätt.

  Klientide tagasisidele tuginedes saame kinnitada, et tahvelarvuti rakmed ja kott sobivad hästi neile, kellel on vaid kaks kätt. Toode paistab silma suurepärase ergonoomikaga: saad esipaneeli alla voltida, tahvelarvuti kehast eemale libistada ja seadme vaatamiseks ja kasutamiseks optimaalsesse asendisse asetada.

  Küsi lisaks

   

  Rakmed ja arvutikott “käed vabad” töötamiseks

  Kotte on kolmes suuruses, need sobivad peaaegu igale tahvelarvutile.

  Kinnitused tahvlitele on saadaval ekraanidiameetriga kuni 11″, need on universaalsed ning sobivad kasutada kõigi turul pakutavate seadmete juures. Komplekti komponendid on musta värvi, aga koti ja rakmete nähtavuse parandamiseks saab lisada oranži värvi detaile ja helkureid esipaneelile, külgedele ning õlarihmadele. Comoxi rakmed on disainitud selliselt, et neid kandes ei tundu ka pika tööpäeva jooksul need seljas ebamugavad või koormavad. Lisaks saab rakmete külge kinnitada täiendavaid taskuid ja kotte, mis MOLLE rakmetega ideaalselt ühilduvad. High Viz Ruxton Package komplekti eelised teiste sarnaste ees on suurepärane ergonoomika, parem turvalisus ja suurem tootlikkus.

  Komplekti kuuluv spetsiaalne rinnakott on kinnitatud kindlalt rakmete külge, nendega omakorda saab rinnakoti, millel on taskutega esipaneel ning High Viz õla- ja küljekatted, kinnitada inimese külge. Rakmeid on lihtne reguleerida iga konkreetse kasutaja mugavusest ja vajadusest lähtuvalt. Need on hästi ventileeritud, seega on neid mugav kanda isegi seljakoti all. Tahvelarvuti tuleb asetada tõmblukuga kotti, mis asub keha lähedal. Esipaneeli mõlemal küljel on eemaldatavate vaheseintega taskud. Taskut hoiab suletuna Fidlock® Snap kinnitussüsteem, mis tagab kasutusmugavuse ja töökindluse.

  Küsi lisaks

   

  „Ma poleks arvanud, et kulub kaheksa kuud välikatseid ja tuleb teha mitmeid disainimuudatusi, et jõuda sellise kujunduseni, mille puhul võin olla kindel, et kandetraksid vastaksid tingimustele mis võimaldaksid neid kasutada paljude erinevate tahvelarvutitega,. Nüüd võin öelda, et need kanderakmed sobivad suurepäraselt paljudele erineval alal töötavatele professionaalidele.“

  Kanderakmete looja, Brian Saunders.
  30-aastasest karjäärist suurema osa töötanud Kanada läänerannikul metsahindaja / metsa takseerija ametis

  Ergonoomilist andmete kogumist!

  Küsi lisaks

  Droon nõuab inspekteerimisel kaugpiloodilt kindlat kätt ja selget silma

  Kaugpiloot saab oma töös toetuda oma füüsilisele vormile ja nutikalt valitud töövõtetele ja -vahenditele.

  Droon ehk mehitamata õhusõiduk on Transpordiamet ’i definitsiooni kohaselt õhusõiduk, mis lendab või on projekteeritud lendamiseks autonoomselt või kaugjuhtimisel

  Droon ehk mehitamata õhusõiduk on Transpordiamet ’i definitsiooni kohaselt õhusõiduk, mis lendab või on projekteeritud lendamiseks autonoomselt või kaugjuhtimisel nii, et selle pardal ei ole pilooti. Tihti kasutatakse ka mõistet „mehitamata õhusõiduki süsteem“ (UAS) või inglise keeles “unmanned aerial vehicle” (UAV), mis viitab mehitamata õhusõidukile ja drooni juhtimiseks ning lennutamiseks kasutatavatele kaugjuhtimisseadmetele. Droonide müük ja kasutusvaldkondade arv on aasta-aastalt kasvanud. Üheks kasutusvaldkonnaks on ehitiste ja rajatiste inspekteerimine, kuna droon võimaldab vaatlustöid viia läbi raskesti ligipääsetavates kohtades.

  Droon jaksab lisaakude toel teha kogu päeva ulatuses vaatluse ja inspekteerimise tarbeks tööd. Kaugpiloot saab oma töös toetuda oma füüsilisele vormile ja nutikalt valitud töövõtetele ja -vahenditele. Kui töö iseloom nõuab reaalajas inimsilmaga monitori jälgimist ja droon lennutamist, siis on töö ajalist kestvust ja kvaliteeti mõjutamas muuhulgas välitöödel klassikalisteks kujunenud piirang: töövahendite ergonoomika. Inspekteerimistööde puhul saab ergonoomilisi abivahendeid rakendades pikendada kaugpiloodi kvaliteetset tööaega vähemal kaks korda (väide tugineb kasutajate tagasisidel). Kasutajad on toonud esile, et senise 4 tunnise vaatlustöö asemel jaksavad nad peale kanderakmete kasutusele võtmist töötada päevas 8 ja enam tundi.

  Küsi lisaks

   

  Universaalsed kanderakmed välitöö spetsialistile

  Supervivent keskendub välitööde efektiivsust ja kvaliteeti tõstvatele lahendustele.

  Lõime eelmisel aastal käed koostööks Ruxton ja Comox kanderakmete tootjafirmaga Tablet EX Gear, et tuua turule ergonoomilised, inimese anatoomiat ning igaühe eripära arvestavad, välitöös kasutatava tahvelarvuti rakmed. Rakmed vastasid kõigile ootustele meie endi ja ka klientide hulgas.

   

  Droon ja juhtimispultDrooni kaugpiloodi rakmed

  Tähelepanu on hakanud saama ka droon ’ide lennutamiseks kasutatavad kanderakmed Comox koos erinevate drooni kontrollerite kinnitustega. Rakmed vähendavad operaatori füüsilist koormust ning toetavad seeläbi vaatlustöödel kõrge inspekteerimise kvaliteedi säilitamist ka pikema tööpäeva puhul.

  Droon on muutunud lahutamatuks osaks välitöödel tegutsevate spetsialistide tööriistakastis.

  Droonide lennutajaid, teevad nad seda siis töö või lõbu pärast, on päev-päevalt üha rohkem. Kes on pidanud pikemat aega drooni lennutama, see teab, kui kangeks võib kael selles sundasendis jääda. Praegu droonide juhtimisseadme tarvis saadaolevad kanderihmad on ebaergonoomilised ega teeni oma eesmärki. Tootmisse tulevad kanderihmad hõlbustavad töö tegemist ja mis peamine, need rakmed päästavad droonilennutajad tüütust kaelavalust ning võimaldavad pikemaid tööpäevi. Rakmete hind jääb 200-300 euro vahele, sõltub kasutatava juhtpuldi mudelist ja lisataskute arvust.

  DJI droonikontrolleri kinnituskomplektid spetsiaalselt mudelitele: M300, Cendence, Smart Controller ja Phantom / Inspire. loodud selleks, et pakkuda droonipilootidel töötada mugavalt ergonoomilises tööasendis. Droonikontroller asub keha lähedal ja on kindlalt kinnitatud ülimugavate (klientide tagasisidele tuginedes) Comox rakmete külge. Kinnitusklamber ja hinged on reguleeritavad – saad need sättida endale meelepärasesse asendisse. Ideaalne komplekt inspekteerimiseks, video- ja fotovõteteks, metsatulekahjude vaatluste läbiviimiseks ja muudeks droonilendudeks, mis nõuavad keskendumist otseülekandes video pildile.

  Praegu on meil nelja tüübi droonikontrolleri kinnituskomplekte DJI kontrollerite jaoks: M300, Cendence, Smart Controller ja Phantom/Inspire. Tootja on avatud ettepanekutele lisada kinnitusi ka teist marki ja tüüpi kontrolleritele, et rahuldada kõikide klientide vajadusi. Kui teil on konkreetne soov, siis andke meile teada e-kirja teel oliver@supervivent.eu .

  Küsi lisaks

   

  Toughbook seadmetega digiarengus samm edasi.

  Digitaliseerimine: UC Rent pilootprojekt – Toughbook seadmetega digiarengus samm edasi.

  United Capital OÜ (UC Rent) on selles osas teinud nutika valiku – digitaliseerimise protsessis on iga samm tehtud tasa ja targu.

  Digitaliseerimine on ühele ettevõttele ambitsioonikas eesmärk. Seda eriti seetõttu, et samaaegselt peab tegelema nii muudatuste juhtimise kui ka uuest tehnoloogiast tulenevate riskidega. United Capital OÜ (UC Rent) on selles osas teinud nutika valiku – digitaliseerimise protsessis on iga samm tehtud tasa ja targu. Tükk tükki haaval ning vastavalt pakilisusele. Loogilised otsused on võetud vastu ettevõtte teenuste arenduste ja mahtude kasvu survel.

   

  Kliendi profiil

  UC Rent on ehitajate ja ürituste korraldajate kindel, usaldusväärne ja suurte kogemustega taustajõud olnud tänaseks juba üle 15 aasta. Nad on teenindanud üle 2500 ehitusprojekti ja üle 3500 sündmuse. Rendi osakonna tootevalikus on neil tellingud, lavad, telgid, tribüünid, piirdeaiad, soojakud, PVC-hallid, WC-d, poodiumid jpm. Kogenud ja tipptasemel meeskond, väga lai tootevalik, lubaduste täitmisest lähtuv ja tulemustele orienteeritud firma kultuur on pannud selle meeskonna tänaseks sellisesse rolli, et oma valdkonna mahukate, keeruliste ja tehniliste projektide edukas elluviimine on muutunud kohustuslikuks.

   

  Pilootprojekt – väike samm teekonnal

  Supervivent ja UC Rent teed ristusid käesoleva aasta suvel, kui United Capital OÜ juhatus võttis vastu otsuse, et ei jää loorberitele puhkama. Otsustati tööprotsesside digitaliseerimise teekonnal teha järgmised sammud. Kõige sujuvam viis on teha piloot projekt, mis arvestab kliendi vajadusi ja seda testida.


  Oliver Šults: “Kui ma UC rendi teenindus ala esimest korda külastasin, siis olin ma kliendi poolt antud hetkeseisu ülevaadet kuulates ja vaadates ennekõike lummatud ettevõttes töötavate inimeste pühendumisest.

  Olen harjunud, et tehniliste muutuste saabumise eel kohtab ennekõike vastuseisu ja pigem on lihtsam kaardistada põhjuseid, miks digitaliseerimisega mitte edasi minna, kui lahendamist vajavaid kitsaskohti määratleda. Olin sunnitud mitmel korral tunnistama, et kliendil on juba majasiseselt sedavõrd kõrge kompetents ja põhjalik hetkeolukorra ning edasiste sammude analüüs tehtud, et jäi üle vaid kaasa noogutada. Naljaga pooleks leidsin end suisa mõttelt, et äkki peaks põgenema enne, kui miskit ära rikun!”


  Toughbook seadmete paigaldusTOUGHBOOK seadmete paigaldus

  Jahedat ilma trotsides sai eelmisel nädalal üks võimas Linde laotõstuk võimsa Panasonic TOUGHBOOK tööstusliku arvuti. Meie tehniku, Raini jaoks, esmakordne paigaldus sellistes tingimustes ja nagu pea ees, külma vette, eksperiment. Põhjaliku eeltöö tulemusena ning spetsiifiliste kogemuste toel, sujus töö paigaldus valutult ning UC rent tööprotsesside digitaliseerimise pilootprojekt sai julgustava alguse.

  Digitaliseerimine võikski käia koos ettevõtte vajaduste ja eesmärkidega. Hambad ristis ja ninast veri väljas, digitaliseerida digitaliseerimise pärast, ei ole mõtet. Digitaliseerimine saab ettevõtte protsesse toetada ja aidata parendada ning efektiivsemaks muuta vaid juhul, kui tegevused lähevad kokku püstitatud lühiajaliste ja pikaajaliste eesmärkidega. Vastasel juhul on tulemus vastupidine.

  Supervivent saab aidata ettevõtteid erinevates digitaliseerimise etappides, nagu majandustarkvara arendus ja testimine, raudvara tarne ja tööle rakendamine, digitaliseerimise projekti juhtimine, mõõdikute seadmine, pilootprojektide läbiviimine, sealhulgas tootmises ja logistikas.

   

  Töösse rakendatud Panasonic Toughpad FZ-G1

  Pilootprojektis tööle rakendatud seadmete hulgas olid: Panasonic Toughpad FZ-G1, Gamber-Johnson dokk ja muud tarvikud:

   

  Puidusektor ja metsatööstus kogunesid Tartus

  15. oktoobril kogunes üle 130 puidutöösturi ja
  metsamajandaja Tartus V-SPA konverentsikeskuses

  15. oktoobril kogunes üle 130 puidutöösturi ja metsamajandaja Tartus V-SPA konverentsikeskuses, et maha pidada sektoripõhine konverents „Puidutööstuse Äriplaan 2022“. Puidusektor on Eesti majanduse vedur, mis veab eest meie väliskaubandust. Oleme maailmaturul väljapaistev ja tunnustatud puittoodete tootjamaa. Otsustasime toetada konverentsi sponsoreerides selle toimumist ning mitmekesistades eksponent ala. Supervivent OÜ esindaja ja rugged arvutite spetsialistina osalesin mini näituse ja edulugudega üritusel kahe eesmärgiga:

  • Millised on selle majandussektori plaanid järgmisel aastal ning millise majandusprognoosi annab sektorile pank
  • Kas näen Eesti parimate puidutööstusettevõtete hulgas, Äripäeva Puidutööstuse TOP-is, oma kliente

  Konverentsipäeva vedas Äripäev metsamajandusuudised.ee toimetaja Toomas Kelt. Päeva alustati traditsiooniliselt Äripäeva Puidutööstuse TOPi esikolmiku väljakuulutamisega. Sel aastal olid esikolmikus Ecobirch AS, Graanul Invest AS ja Thermory AS. Nende hulgast leiame ka Supervivent OÜ tänase kliendi.

  Majandusülevaate andis LHV majandusanalüütik Kristo Aab. Kinnitust leidis fakt, et puidusektor on üheks ekspordi mootoriks. Nentida tuli, et olemasolev tootmisvõimsus ei suuda hüppeliselt kasvavat nõudlust rahuldada. Tootmist takistavate TOP3 tegurite hulgas oli 2019 aastal jätkuvalt puudulik või kaasajastamata seadmete park.

  Keskkonnaministeeriumi Metsaosakonna juhataja Meelis Seedre andis ülevaate Euroopa Liidu Metsastrateegiast aastani 2030 ja MAK 2030 hetkeseisust ning koostamise edasisest protsessist. ELi uue metsastrateegia eesmärk on kasutada metsapotentsiaali meie tuleviku heaks,võttes igati arvesse subsidiaarsusepõhimõtet, parimaid kättesaadavaid teaduslikke tõendeid ja parema õigusloomenõudeid. See põhineb Euroopa rohelisel kokkuleppel ja ELi elurikkuse strateegial aastani 2030 ning selles tunnustatakse metsade keskset ja mitmefunktsioonilistrolli, samuti metsandusspetsialistide ja kogu metsapõhise väärtusahelapanust kestliku ja kliimaneutraalse majanduse saavutamisse 2050. aastaks, tagades samas kõikide ökosüsteemide taastamise, vastupanuvõime ja piisava kaitse.

  Viru Keemia Grupp arendusdirektor Indrek Aarna andis ülevaate Viru Keemia Gruppi plaanist rajada biotoodete tehas. Eesti Erametsaliidu tegevjuht Jaanus Aun tutvustas erametsaomanike puidutööstussektori tuleviku visioone. Almic OÜ esindaja Martin Valvur rõhutas oma ettekandega, et kaustiku ja tabeliga äri tulevikku ei vii.

  Raul Mee fotosid konverentsilt leiate siit

  Pärnu Tarneahelakonverents 2021

  9.-10. septembril toimus Tartus Vanemuise kontserdimajas 8. Pärnu Tarneahelakonverents.

  8. Pärnu Tarneahelakonverents, kus osales enam kui 300 erinevate valdkondade tarneahelaga seotud inimese, et jagada olulisi trende, parimat kogemust ning soodustada koostööd.

  9.-10. septembril toimus Tartus Vanemuise kontserdimajas 8. Pärnu Tarneahelakonverents, kus osales enam kui 300 erinevate valdkondade tarneahelaga seotud inimese, et jagada olulisi trende, parimat kogemust ning soodustada koostööd. Tänavune tarneahelakonverents keskendus mõõtmisele. Kuue sessiooni jooksul liiguti üldiselt üksikule ning räägiti nii maailmamajanduse, tarneahelate, ettevõtte edukuse kui ka tarneahela valdkondade edukuse mõõtmisest. Supervivent osales Pärnu Tarneahelakonverentsil toetajana.

  „Mida ei mõõda, seda ei juhi“ ja „mida mõõdad, seda saad“ on kaks hüüdlauset, millega on iga juht kas positiivsel või negatiivsel moel kokku puutunud. Konverentsil võeti luubi alla aga kogu tarneahela mõõtmine. Räägiti mõõdikute valimisest ja eesmärgistamisest, mõõtmise abivahenditest ja mõõdikute seosest motivatsiooniga. Mõõdeti tarneahela osasid: ostujuhtimist, tootmiskorraldust ja logistikat. Mõõdeti ka e-kaubandust ja tarneahelat tervikuna.

  Kuues sessioonis liiguti üldiselt üksikule ning räägiti:

  • maailmamajanduse mõõtmisest;
  • tarneahelate mõõtmisest;
  • ettevõtte edukuse mõõtmisest;
  • tarneahela valdkondade edukuse mõõtmisest.

   

  Supervivent tarneahelakonverentsil

  Oliver Šults: “Minu lemmikuks esinejate hulgast kujunes sellel korral Yrjö Ojasaar

  Supervivent esindaja Oliver Šults: “Minu lemmikuks esinejate hulgast kujunes sellel korral Yrjö Ojasaar, kes keskendus oma esinemises sellele, et mõõdikute valimine on ettevõtetele väga oluline otsus. Oma esinemisega juhtis riskikapitalifondi Change Ventures kaasasutaja ja partner publiku tähelepanu sellele, et isegi kui mõõdikud ei ole seotud töötajate motivatsioonisüsteemiga, on neil töötajate käitumisele märgatav mõju. Ettekandes jagati üllatavaid näiteid õnnestunud ja ebaõnnestunud võtmemõõdikute valimistest. Markantsed lood ettevõtetest, kus mõõdikud on toonud kaasa loodetule risti vastupidise tulemuse, andsid tõuke keskenduda veelkord meie ettevõttes rakendatud mõõdikute hindamisele.

  Pärnu Tarneahelakonverents 2021

  Supervivent osales Pärnu Tarneahelakonverentsil toetajana. Sellises rollis saime lisaks inspireerivate esinejate nautimisele, pakkuda eksponentpinnal võimalust oma silmaga näha ja katsuda raudvara, mille töösse rakendamine vähendab tööde seisakuid protsessides, millele ärid toetuvad. Tutvustasime meie kogemusi ja asjatundlikkust rugged tehnoloogia valdkonnas, ning jagasime infot selle kohta, kuidas saame aidata vähendada planeerimata tööseisakuid ja vähendada IT-seadmete hooldusele kuluvat aega.

   

  Supervivent esitles tarneahelakonverentsil järgmisi seadmeid:

  • 2in1 teisaldatava ekraaniga tahvelarvuti / sülearvuti Panasonic Toughbook CF-20 MK2
  • Äriklassi tahvelarvutiks muudetav sülearvuti Panasonic Toughbook FZ-AX3
  • Populaarseim välitööarvuti Panasonic Toughpad FZ-G1 MK5
  • Uusim täis-rugged Android operatsioonisüsteemiga tahvelarvuti Panasonic Toughpad FZ-S1
  • Tööstuslik 13,3 tolli, 1000nit valgustugevusega, puutetundlik ekraan Gamber-Johnson’ilt
  • Robustne Dual SIM toega ruuter / modem Teltonika RUT955
  • Robustel tööstuslik 4G /LTE modem R300

   

  Vastupidavad tahvelarvutid Stora Enso Imavere saeveskis

  Digiareng saeveskis: Vastupidavad tahvelarvutid Stora Enso Imavere saeveskis
  hoiavad kokku ressursse ja lihtsustavad igapäevast tööd.

  Stora Enso Imavere saeveskis vurab vahelduva eduga ringi ligi 30 tõstukit, mille külge on monteeritud teisaldatavad Panasonic Toughpad FZ-G1 tahvelarvutid.

  Üle 300 töötajaga saeveskis on digiarengule jõudsalt rõhku pandud ning viimase seitsme aasta jooksul on tahvelarvuteid kasutusele võetud nii laohalduse lihtsustamiseks, elektritööde efektiivsemaks ja turvalisemaks teostamiseks, seadmete monitoorimiseks kui ka mitmete teiste tööprotsesside tõhustamiseks.

  Imavere saeveski aastane võimekus on toota 340 000 m3 saelaudu, 160 000 m3 töödeldud puitu ja 100 000 m3 pelletit. Saeveski laoplatsid mahutavad keskmiselt 25,000 m3 puitu. Omal ajal Eesti suurim saeveski on laienenud 26 hektarile. Kokku tegutseb Stora Enso 50s riigis ning töötajaid on neil üle maailma kokku üle 23 000.

   

  Tõstukiarvutid ja laohaldussüsteem teevad laohalduse täpsemaksTõstukiarvutid ja laohaldussüsteem teevad laohalduse täpsemaks

  „Pastaka ja pliiatsiga laoseisu märkimine on ajalugu. Andmed kaovad ära, kaustad kaovad ära…“. toob Imavere saeveski IT juht Egert Okas näite. Et protsessid oleksid täpsed ning kiiresti hallatavad, on tema sõnul oluline digitaliseerimisele rõhku panna ja paberist eemale liikuda.

  Imavere saeveski laoplatsid on jagatud sektoriteks. Igal toorme- või valmispakil on kindel number. Tõstuk viib paki määratud kohta ja märgib asukoha laoprogrammi. Varasemalt jälgiti laoseisu manuaalselt paberi-pliiatsiga, kuid digitaalse laosüsteemiga on lao haldamine nüüd palju täpsem, lihtsam ja kiirem.

  Eriti lihtsaks on see Okase sõnul teinud kord aastas suveperioodil läbiviidava inventuuri. Operaator võtab tahvli tõstukist kaasa, kontrollib ladustatud pakkide arvu üle. „Vanasti tehti inventuuri kaks päeva ja enamgi. Nüüd tehakse seda päevaga“, selgitab ta süsteemiga kaasnevat ajavõitu.

  Ühtlasi lisab Okas, et vanasti võis paki otsimisele kuluda tunde ning ei olnud ka vältimatu, et paki number oli ladustamisega küljest tulnud või polnud nähtav. Nüüd näeb paki täpset asukohta kiirelt ja hõlpsalt laosüsteemist.

  Kuigi tahvelarvutid on tõstukite külge ergonoomiliselt paigaldatud, on neid lihtne hoidjatest eemaldada. Küll aga ei tasu Panasonic FZ-G1 puhul karta, et seade industriaalses töökeskkonnas vastu ei peaks, sest just sellise keskkonna jaoks on Panasonicu tolmu-, vee ja põrutuskindel tahvel ideaalne.

   

  Tahvelarvuti integratsioon teiste seadmetega aitab luua käepärase komplekti

  Samasugused põrutuskindlad tahvelarvutid on suurteks abimeesteks Stora Enso Imavere saeveski teisteski osakondades.

  Teatud ametikohtadel on oluliseks ülesandeks temperatuuri, kiiruste ja teiste parameetrite järjepidev jälgimine. Kaasaskantavat arvutit kasutab näiteks pelletitehase operaator. Oma töölauast eemale liikudes, olgu tegu ringkäigule mineku või kohvipausiga, võtab ta laadijast tahvli kaasa, et reaalajas andmetel silma peal hoida.

  Kõige värskema pilootprojektina võtsid tahvlid kasutusele Stora Enso Imavere saeveski elektrikud, kelle tööülesanneteks on kontrollida kord nädalas kõiki elektrikilpe. Elektrikilpide tuleohutuse kontrollimise käigus tehakse tahvliga kilbi erinevatest punktidest pildid ning dokumenteeritakse kogu protsessi.

  Erilahendusena integreeriti tahvelarvutitele soojuskaamerad, et nii kaamera kui tahvelarvuti toimiks ühtse komplektse lahendusena. See aitab elektrikel oma tööd hõlpsamini teha ja kahe erineva seadme asemel ühte kasutada. Kuna seadmed on tihedas käsikasutuses on taaskord oluline nende vastupidavus ja kasutajamugavus, millega tulevad Panasonicu tahvelarvutid suurepäraselt toime. Arvutile lisatud kanderihmad on esmapilgul vähetähtsas rollis, kuid igapäeva kasutuses täiusliku komplekti lahutamatu osa

   

  Tahvelarvuti integratsioon teiste seadmetega aitab luua käepärase komplektiTahvlite abil leitavad lahendused hoiavad ressursse kokku mitmekordselt

  Kui termokaamerate projekt on end mõnda aega tõestanud, plaanitakse kogemust kasutada sisendina, millele tuginedes veelgi rohkem nutikaid lahendusi kasutusele võtta.

  Okase sõnul tulevad arendusettepanekud tavaliselt töötajate enda poolt. Ühtlasi toovad osakonna juhid lauale murekohti ja ideid, mida võiks nende haldusalas efektiivsemaks töötegemiseks või ressursside kokkuhoidmiseks paremini teha.

  Seejärel hakatakse probleemidele optimaalseid lahendusi otsima. „Kui tõstukijuht ütles, et ta ei jõua, tekkis küsimus – miks ei jõua? Probleemi tuum peitus selles, et ta sõitis liiga palju tarbetult,“ toob Okas näite, kuidas töökeskkonna parandamine on alguse saanud.

  Nimelt on Stora Enso Imavere hooned U-kujulised ning tõstukid sõidavad ühelt platsilt teisele ümber hoonete. Ringi tiirutamine võtab aga palju aega ja kütust. Hetkel puudub süsteem, millega tõstukijuht saaks mugavalt teisel pool maja toimuvat jälgida. Näiteks on sageli juhtunud, et hoone ees pole kedagi, kes koormat vastu võtaks. Selle probleemi lahendamiseks on hetkel töös tahvlite rakendamine visuaalsete jälgimisseadmetena.

  Selleks plaanitakse jalavaeva ja kütusekulu vähendamiseks ning ressursside targemaks kasutuseks integreerida ettevõtte videovalve süsteem Panasonic tahvelarvutiga. Panasonicu tahvelarvuti on muuseas üks vähestest, millega nende turvasüsteem ühildub. Okase sõnul vähendab see nii aja- kui ka ressursside kulu aasta lõikes mitmekordselt ning tehnikasse investeeritud aeg ja raha tasuvad end kiiresti ära.

   

  Tahvelarvutid ühilduvad Windows’iga ja neid on lihtne kasutada

  Kuna kogu ettevõtte IT süsteem on Windows’i peal, on Stora Enso tingimuseks, et tahvelarvuti peab jooksma Windows’i operatsioonisüsteemil. Sarnaselt teistele Panasonicute tahvlitele jookseb ka populaarseim tahvelarvuti välitööde tegijate seas, Panasonic Toughpad FZ-G1 MK5, Windows 10 Pro operatsioonisüsteemi peal, mistõttu on seda lihtne ühildada olemasolevate IT süsteemidega.

  Ka töötajatel on arvuteid lihtne kasutada. „Asjad on nii lihtsaks tehtud. Tahvlite kasutajaskonna vanus on keskmiselt 40 ja 60 vahel. Kõik on siiani kenasti hakkama saanud“, kinnitab Okas kasutajamugavust lõppkasutaja seisukohast.

  Nagu tehnika ikka, vajavad ka arvutid rutiinset hooldust. Okase sõnul on hooldusprotsess  väga lihtne ning igapäevaselt piisab ekraani pühkimisest ja kergest surveõhuga puhastamisest.

  Supervivent on aidanud Stora Enso Imavere saeveskit  parimate Panasonic tahvelarvuti lahendustega ideest teostuseni – alates ideede valideerimisest paigaldamise ja hoolduseni. Okase sõnul on nende koostöö Supervivendiga olnud väga positiivne. „Kui on jooksvalt olnud küsimusi, olen alati küsinud ja Oliverilt vastuse saanud. Näha on, et ta armastab oma tööd,“ hindab ta aastatepikkust koostööd ning ootab huviga uusi ja põnevaid digiarenguid.

  Kui soovid oma ettevõttes nutikamaid lahendusi kasutusele võtta, broneeri demo, kirjuta oliver@supervivent.eu või helista 529 8918 ja leiame parima lahenduse.

  Panasonic Toughbook G2 lööb kaks ühe hoobiga.

  Populaarseim tahvel tegi tiigrihüppe.

  Kui pandeemia möödunud aastal valla pääses, siis kujunes paratamatult palju kasutatud väljendiks “maailm pole enam kunagi endine”

  Jaanipäevale järgnenud nädalal võis silmata tehnoloogia teemalistes blogides, sotsiaalmeedias ja tehnika uudiste portaalides teemaviidet #evolved2adapt – selliselt tähistab rugged arvutite pioneer uue lipulaeva randumist mobiilsete rugged seadmete turule. Sel nädalal kuulutas Panasonic välja mudeli TOUGHBOOK G2 . Lansseerimine toimus COVID-19 ajastule omaselt virtuaalselt. Pean tunnistama, et üllatusin – ka virtuaalne tooteesitlus saab olla kaasahaarav. Kui pandeemia möödunud aastal valla pääses, siis kujunes paratamatult palju kasutatud väljendiks “maailm pole enam kunagi endine”. Sama on ka viimasel aastal uute toodete lansseerimistega – need on nüüd kõik virtuaalsed. Pean tunnistama, et see on ka muutnud mind – enam ei viitsigi kuhugi kohale sõita

  Toughpad FZ-G1 ja Toughbook CF-20 end-of-life?

  Uudist oli oodata juba paar aastat. Spekulatsioonid said levida põhjendatult, kuna populaarseim tahvel FZ-G1 (lansseeritud 2013) ja maailma esimene täis-rugged, kaks-ühes laptop, CF-20 (lansseeritud 2016) ei tahtnud just väga sujuvalt samaaegselt turule mahtuda. Need kaks mudelit tekitasid segadust klientides, edasimüüjates ning jäi mulje, et ka konkurentides. Oli vaid aja küsimus, mil üks või teine kuulutatakse end-of-life ja jääb vaid osaks Panasonicu mudelite evolutsioonist. Küsimus oli, kumb jääb. Nüüd saame öelda, et justkui mõlemad ja samaaegselt ka mitte kumbki.

  Ametlik info on praegu selline, et FZ-G1 tootmine lõpetatakse 2022 kevadel ja CF-20 tootmine lõppeb sama aasta sügisel. Kindlasti säilitab tootja varuosade ja tarvikute saadavuse, seega muretsemiseks põhjust pole. Senine kogemus on näidanud, et suudame EOL tooteid tarnida isegi 2 aastat peale ametlikku teadet tootmise lõpetamisest.

  Panasonic Toughbook FZ-G2Panasonic Toughbook FZ-G2

  Rugged arvutite spetsialist ja pioneer Panasonic, avalikustas oma 10,1-tollise tahvelarvuti ja 10,1-tollise eemaldatava ekraaniga või eemaldatava klaviatuuriga – maitse asi (inglise keeles detachable) 2-in-1 sülearvuti järeltulija: uus TOUGHBOOK G2 on fully rugged tahvelarvuti, mis on soovikorral saadaval klaviatuuriga, mis muudab selle 2-in-1 ehk kaks ühes sülearvutiks.

  Äriklassi platvorm, tööstulikus vormis, põhineb 10. põlvkonna Intel Core i5-10310U vPro protsessoril, millel on 16 GB või 32 GB RAM-i ja 512 GB või 1 TB MVMe SSD-mäluseade. Microsofti Secured-Core PC ja kasutaja poolt kiirelt eemaldatav SSD, teevad seadme sobivaimaks sektoritele, kus on eriti oluline andmete kaitse. Toughbook G2 operatsioonisüsteemiks on täna Windows 10 Pro, kuid on Windows 11-le üleminekuks valmis.

  Rugged klassi mobiilsetele seadmetele omaselt, on käesoleva aasta lõpuks oodata ka positiivsete tulemustega, kolmanda osapoole poolt väljastatavad, MIL-STD 810H ja IP65 testide tulemusi kinnitavad sertifikaadid.

  10,1-tolline IPS-ekraan on päikesevalguses loetav ja maksimaalne heledus on kuni 1000 nitti. Andmesisestust, tööprotsesse ja seadet ennast saab juhtida puutetundliku ekraaniga, mis töötab sõrmede, pliiatsiga ja vastava režiimi sisselülitamisel ka kindaid käest võtmata ning vihmastes oludes.

  Nagu Panasonicu vastupidavate arvutite puhul tavaks, on hulgaliselt saadaval ka lisavarustust, millest suur osa ühildub tagasiulatuvalt eelkäijate Toughbook G1 ja CF-20 jaoks loodud lisavarustusega. Sinna hulka kuuluvad dokkimislahendused, sõiduki kinnitused, akud ja pliiats. Eemaldatav klaviatuur lisab kaks lisaporti – USB-A ja USB-C. Kontorilauale sobiv dokk/pordipaljundi sisaldab 4K väljundit kahele välisele 4K ekraanile.

  Pole kahtlust, Toughbook G2 jätkab eelkäiate, täielikult vastupidavate tahvelarvutite edulugu. Aluse selleks annavad heakskiidetud platvorm, töökindlad sidemoodulid, konkurentsitu vastupidavus, kasutajakogemustest lähtuv arendus ja filosoofia, äriklassi tasemel turvalisust tagavad meetmed ja tööseisakuid vähendav pikk aku tööaeg – see on ideaalne tööriist igale välitöötajale.

  0
   0
   Ostukorv
   Ostukorv on tühiTagasi poodi